Eksikler eksikler eksikler...

Users who are viewing this thread

pistpist99

Recruit
    Öncelikle sunu soylim warbanddan sonra gelen ateş ve kilic arasında pek bi fark olmamakla nerdeyse aynilar.Bi kaç seneryo eklenmiş vasatin altında onun haricinde ayni herşey.Şimdi 1905 nobel ödüllü Henry'un yazmis olduğu ateş ve kilic kitabini oyuna çevirmek istemişler.bi kaç senaryo eklemisler lakin kitabi okuyanlar iyi bilir ki o kitaptaki heyecan adrenalin bu oyun minimum seviyelere indirgemis.Kitabi okumayanlar ne denli hatalar olduğunu warbandin sadece kopyasi olduğunu anlamazlar.Bi kere kitaptaki dostluk yoldaslik hic biri yok.nerde yareme dükü ile teğmen Jan kretuski tostlugu yada Jan ile helen'in aski nerede hic biri yok.diyorum ya warban da olan herşey ffarklı bisey yok hatta warbanddaki evlenme turnuva gibi oyuna zevk katan etkinliklerde kaldirilmis.Bu kadar da basarisizlik olunmaz ki arkadaş.Kitaba hakarettir bu en başka saygisizliktir bi is yaptıyosan en iyisini yapmali insan.öyle para kazanmak için bos isler yok boyle olmaz.17. 18. Yuzyilla ilgili ben aradigim oyunu bulduğunu sandim ama yok bos bos isler.ortada yapici hic bisey yok.elde kaynak malzeme var ama ortaya çikan vasatin altında.Bi kere oyun earbanddan ayrilmali kitaptaki gibi karakterimiz leh subayi Jan kkretuski olmaliydi yada kazak bohun yada yareme dükü gibi ana karakterlerle seneryo kurulabilir yüzlerce. Zor görevler. Verilebilir ve herşey sadece ve sadece gerceklilige indirgenmeliydi.lakin bunların hiçbiri yapilmamis üzerine warbanddaki karakter oluşturmayyola ayni sistem kurulmus.yanlislar yanlislar.. Oyun cikaki baya olmuş ben şahsen yeni keşfettim ilk başta heyecan duysam da kitabi okuduktan sonra anliyorki insan hic bir emek yok hic bir yenilik yok oöylesine çikan bi oyun olduğunu gordum . yani kisaca yetersiz olmuş.üzerinde calisibilir yeni bisekilde güncelleme ile gelebilir. Teşekkürler..

pistpist99 said:
    Öncelikle sunu soylim warbanddan sonra gelen ateş ve kilic arasında pek bi fark olmamakla nerdeyse aynilar.Bi kaç seneryo eklenmiş vasatin altında onun haricinde ayni herşey.Şimdi 1905 nobel ödüllü Henry'un yazmis olduğu ateş ve kilic kitabini oyuna çevirmek istemişler.bi kaç senaryo eklemisler lakin kitabi okuyanlar iyi bilir ki o kitaptaki heyecan adrenalin bu oyun minimum seviyelere indirgemis.Kitabi okumayanlar ne denli hatalar olduğunu warbandin sadece kopyasi olduğunu anlamazlar.Bi kere kitaptaki dostluk yoldaslik hic biri yok.nerde yareme dükü ile teğmen Jan kretuski tostlugu yada Jan ile helen'in aski nerede hic biri yok.diyorum ya warban da olan herşey ffarklı bisey yok hatta warbanddaki evlenme turnuva gibi oyuna zevk katan etkinliklerde kaldirilmis.Bu kadar da basarisizlik olunmaz ki arkadaş.Kitaba hakarettir bu en başka saygisizliktir bi is yaptıyosan en iyisini yapmali insan.öyle para kazanmak için bos isler yok boyle olmaz.17. 18. Yuzyilla ilgili ben aradigim oyunu bulduğunu sandim ama yok bos bos isler.ortada yapici hic bisey yok.elde kaynak malzeme var ama ortaya çikan vasatin altında.Bi kere oyun earbanddan ayrilmali kitaptaki gibi karakterimiz leh subayi Jan kkretuski olmaliydi yada kazak bohun yada yareme dükü gibi ana karakterlerle seneryo kurulabilir yüzlerce. Zor görevler. Verilebilir ve herşey sadece ve sadece gerceklilige indirgenmeliydi.lakin bunların hiçbiri yapilmamis üzerine warbanddaki karakter oluşturmayyola ayni sistem kurulmus.yanlislar yanlislar.. Oyun cikaki baya olmuş ben şahsen yeni keşfettim ilk başta heyecan duysam da kitabi okuduktan sonra anliyorki insan  hic bir emek yok  hic bir yenilik yok oöylesine çikan bi oyun olduğunu gordum . yani kisaca yetersiz olmuş.üzerinde calisibilir yeni bisekilde güncelleme ile gelebilir. Teşekkürler..
Ayıp senin yaptığın. Beğenmeyebilirsin ama burada kimsenin verdiği emeğe haksızlık yapamazsın.

İyi de bu oyun Taleworlds tarafından sadece desteklendi. Yani oyunu yapan başka stüdyo. Ayrıca bunca zaman geçmesine rağmen illa şikayetini bildirmek istiyorsan daha üsluplu ve düzgün yazabilirsin. İki kez okudum yazdığını tam olarak anlayabilmek için.

Su bu o yapmis ne fark eder.2 kez okudum diyorsun ama bisey anlamamissin anlasilan.benim anlatmak istediğim tamam bi yapi kuruyosun ortaya oyun şirketi oolarak peki neden daha sonra geliştirme yapmiyosun.üzerinde calismalar yapmiyorsun.Öğleye birakmislar ve gerçektende vasatin altında.emek yok çünkü emeğin olmadigi yerede yattigin yerden is yapmak olur.öyle olursa da iste ortaya boyle bisey cikar

Dostum haklısın. Hiçbirşey mükemmel olamaz, hiçbirşey dört dörlük olamaz.
Burada tabiiki bir emek söz konusu sonuçta yapılan şeylerde alın teri var lakin bu oyuncuyu doyurmaya yetmiyor. Kimine göre Ateş ve Kılıç oyunu güzel bir oyun kimine göre ise berbat, emek verilmemiş bir oyun. Bu öznel yargıları arttırabiliriz lakin lüzum yok. Bende Ateş ve Kılıca gerektiği emeğin verilmediğini düşünüyorum. Warband'ı kopyalamışlar, modellemeler eklemişler + harita vb.

Ama @Negatrm'ın dediği gibi,

Negatrm said:
İyi de bu oyun Taleworlds tarafından sadece desteklendi. Yani oyunu yapan başka stüdyo. Ayrıca bunca zaman geçmesine rağmen illa şikayetini bildirmek istiyorsan daha üsluplu ve düzgün yazabilirsin.

İyi Forumlar,
Arthur  :party:

Arkadaş ağır eleştirmiş. Çok haksız diyemeyiz.

Ben Battal Gazi modunda Skrezutki'yi ve Bogun'u daha orijinal olarak ekliyorum. Zagloba dahil. Tabi ana karakter Battal Gazi olacak. :smile: Aynı hikâye beklenmesin onu baştan söyleyelim. :grin:

Mod başlığına eleştiri geliyor ama bu bölümden çok güzel fikirler alıyorum.

pistpist99 said:
tamam bi yapi kuruyosun ortaya oyun şirketi oolarak peki neden daha sonra geliştirme yapmiyosun.üzerinde calismalar yapmiyorsun.
Multiplayerdaki teknik olarak çok basit ancak klanları çok bunalıma sokan bir hatanın giderilmemesinden oyunu bıraktık biz gardeş.Söylediklerinin çoğu doğru.

pistpist99 said:
    Öncelikle sunu soylim warbanddan sonra gelen ateş ve kilic arasında pek bi fark olmamakla nerdeyse aynilar.Bi kaç seneryo eklenmiş vasatin altında onun haricinde ayni herşey.Şimdi 1905 nobel ödüllü Henry'un yazmis olduğu ateş ve kilic kitabini oyuna çevirmek istemişler.bi kaç senaryo eklemisler lakin kitabi okuyanlar iyi bilir ki o kitaptaki heyecan adrenalin bu oyun minimum seviyelere indirgemis.Kitabi okumayanlar ne denli hatalar olduğunu warbandin sadece kopyasi olduğunu anlamazlar.Bi kere kitaptaki dostluk yoldaslik hic biri yok.nerde yareme dükü ile teğmen Jan kretuski tostlugu yada Jan ile helen'in aski nerede hic biri yok.diyorum ya warban da olan herşey ffarklı bisey yok hatta warbanddaki evlenme turnuva gibi oyuna zevk katan etkinliklerde kaldirilmis.Bu kadar da basarisizlik olunmaz ki arkadaş.Kitaba hakarettir bu en başka saygisizliktir bi is yaptıyosan en iyisini yapmali insan.öyle para kazanmak için bos isler yok boyle olmaz.17. 18. Yuzyilla ilgili ben aradigim oyunu bulduğunu sandim ama yok bos bos isler.ortada yapici hic bisey yok.elde kaynak malzeme var ama ortaya çikan vasatin altında.Bi kere oyun earbanddan ayrilmali kitaptaki gibi karakterimiz leh subayi Jan kkretuski olmaliydi yada kazak bohun yada yareme dükü gibi ana karakterlerle seneryo kurulabilir yüzlerce. Zor görevler. Verilebilir ve herşey sadece ve sadece gerceklilige indirgenmeliydi.lakin bunların hiçbiri yapilmamis üzerine warbanddaki karakter oluşturmayyola ayni sistem kurulmus.yanlislar yanlislar.. Oyun cikaki baya olmuş ben şahsen yeni keşfettim ilk başta heyecan duysam da kitabi okuduktan sonra anliyorki insan hic bir emek yok hic bir yenilik yok oöylesine çikan bi oyun olduğunu gordum . yani kisaca yetersiz olmuş.üzerinde calisibilir yeni bisekilde güncelleme ile gelebilir. Teşekkürler..

Boşver Fire And Sword'u, Bannerlord Geliyor.  :shock:  :shifty:  :grin: :lol:

Nogay.San said:
pistpist99 said:

Boşver Fire And Sword'u, Bannerlord Geliyor.  :shock:  :shifty:  :grin: :lol:

o daha çımaz ki

Onu bunu boşver, kimse burda gerçekten insaların mutluluğunu önemseyen bir oyun yapmaz. Rus oyun şirketi bu oyunu Talewordsa destek için falan yapmadı, Sırf Para kazanabilmek için bir oyun yaptılarsa, sen bu oyundan ne bekliyorsun?

Gandalf the Grey said:
Onu bunu boşver, kimse burda gerçekten insaların mutluluğunu önemseyen bir oyun yapmaz. Rus oyun şirketi bu oyunu Talewordsa destek için falan yapmadı, Sırf Para kazanabilmek için bir oyun yaptılarsa, sen bu oyundan ne bekliyorsun?

Oo Gandalf, Çok Başarılı Tespit.
Ben Zaten Bi' Oynayayım Dedim, En Fazla Bi Saat Falan Oynadım. Warband Öyle mi Ya,
Başına Oturdu mu En Az Bir Gün Kalkmıycan.
Bilgisayarın Başına :grin: .

Ateş ve Kılıç başka bir firma tarafından yapıldı. Normal olarak para kazanmak için yaptılar. Doğru ama bence bunu eleştirecek bir durum yok.

Oyunu kesinlikle tavsiye ederim.

Tüfekçi Başı said:
Ateş ve Kılıç başka bir firma tarafından yapıldı. Normal olarak para kazanmak için yaptılar. Doğru ama bence bunu eleştirecek bir durum yok.

Oyunu kesinlikle tavsiye ederim.

Battal gazinin yapımcısı olunca öyle tabii, kişiden kişiye değişir.

Ben şahsen Ateş ve Kılıç'tan Warband'a kıyasla çok daha fazla zevk alıyordum, ta ki çoğu eski oyuncu oyunu bırakıncaya kadar. WFaS'ın son güzel dönemi 2013 yazı idi yanlış hatırlamıyorsam. Artık pek tadı yok.

Oyunun artıları ve eksileri var. Mesela Warband'da olmayan şekilde 3 farklı hikâyesi var. Bazı ek özellikleri de var. Bunlara multiplayer'i de ekleyin. İndirime girdiğinde bu oyun 3-5 lira. Neticede M&B oyunu. Sizi yarı yolda bırakmaz.

n00bPanda said:
Her yerde söylerim ; Warband'ın SP'si daha iyi fakat Fire and Sword'un MP'si bana daha eğlenceli geliyor.
Bunu çok duydum.

İnsanlar genellikle önce Warband oynadıkları için yorumları olumsuz oluyor. Yalnız oyuna ateşli silah geliyor. Asker kiralama, senaryolar, özel eşyalar falan aslında WFAS da oldukça çekici. Ben bir parçası olduğum için savunuyorum diyemem ama bu yorumu yapanlara da kızmam. Lakin benim takıldığım nokta oyunun Warband üzerinden değerlendirrilmesi.

Tüfekçi Başı said:
n00bPanda said:
Her yerde söylerim ; Warband'ın SP'si daha iyi fakat Fire and Sword'un MP'si bana daha eğlenceli geliyor.
Bunu çok duydum.

İnsanlar genellikle önce Warband oynadıkları için yorumları olumsuz oluyor. Yalnız oyuna ateşli silah geliyor. Asker kiralama, senaryolar, özel eşyalar falan aslında WFAS da oldukça çekici. Ben bir parçası olduğum için savunuyorum diyemem ama bu yorumu yapanlara da kızmam. Lakin benim takıldığım nokta oyunun Warband üzerinden değerlendirrilmesi.
  Seni hatırlıyorum.Mp de görmüştüm

Back
Top Bottom