Ekran Kartımı Görmüyor

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

35emre

Yaklaşık 1 saat önce laptopumu fabrika ayarlarına sıfırladım. Ekran kartım yanılmıyorsam Nvidia GeForce 520M olması lazım ama şuan onu görmüyor. Driver kurmayı denedim, kurulamadı dedi. Aygıt yöneticisinden baktığımda Nvidia yerine Intel HD Graphics gösteriyor. Nvidia'yı ekran kartı olarak ayarlamak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Windows 7 Home Basic 64 bit kullanıyorum.

Driverı kuramadığın için bir şey diyemeyeceğim.Driverda bir bozukluk falan olabilir mi ?

Edit:Bu işlerden anlamam ama driver olmadan da olmaz.

İntel Grafik olarak görüyorsa ve doğru sürücü değilse Aygıt yöneticisinden kaldır.

Yeni driver taraması yap(nasıl olduğunu hatırlamıyorum, Öyle bişey yoksa windows otomatik yüklemeye çalışır genel yükleyemez.)

Şimdi dönelim konuya.

intel zımbırtısını kaldırınca windowsun Bildirim çubuğunda driver yükleniyor vb. bişey yazar hani. Orda bulmaya çalışır. Bulduysa tamamdır. Bulmadıysa bile ayrıntılarına girince yüklenmesi gereken driverin en ince ayrıntısını görebilirsin. Ve el ile yükleme şansın olur.

Aygıt yöneticisinden kaldırdım, ekran çözünürlüğü 1024x768 oldu. Kendiliğinden bir şeyler yüklemeye başladı. Haydi bakalım hayırlısı.

Hiçbir şey değişmedi. Nvidia'yı görmüyordu ve yeniden fabrika ayarlarına sıfırladım. Nvidia gözüküyordu, driver güncellemek istedim. Nvidia mevcut driverı silip yenisini yükleyemedi ve yine aynı durum ortaya çıktı. Bir daha fabrika ayarlarına sıfırladım. Şuan hem Intel'i hem de Nvidia'yı ekran kartı olarak görüyor. Ama muhtemelen Nvidia'nın driverlarını güncellemeye kalksam yine eskisini kaldırıp yenisini kuramaz. Ne yapmam gerekiyor? Yemin ediyorum sıfırlaya sıfırlaya işlemci bezdi.

Neyse arkadaşlar, driver güncelleyen bir programdan bakıp tek tek yükledim tüm driverları, hallettim. Teşekkürler.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom