Ekran kararması ve oyunun kapanması?

Users who are viewing this thread

ugga

Recruit
Bugün bir sorun yaşamaya başladım online oynarken birden ekran siyah-beyaz veya pembe-siyah oluyor sonra tamamen siyah oluyor ve kapanıyor bu sorunu benden başka yaşayan var mı?

Bir çok kişi yaşıyor. Başka bir konuda da anlattım çözümü. Buraya da atayım.

Aynısını yaşadım geçenlerde. Gayet kolay bir çözümü var. Sanırım son günlerde gelen bir windows güncellemesi yüzünden bir çok kişinin başına geliyor.

Öncelikle

1. Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç Seçenekleri > Sistem Ayarları sayfasına git.
2. "Hızlı başlatmayı aç" kutusunda tik varsa o tiki kaldır. Hızlı başlatmayı devre dışı bırak yani. Eğer seçenek griyse işlem yapılmıyorsa yukarıdan "şu anda kullanılamayan ayarları değiştir" yazısına tıkla öyle tiki kaldır.

Ardından

1. Başlata tıkla, cmd yaz. Komut istemi çıkacak. Sağ tıklayıp yönetici olarak başlat.
2. Tırnak işaretlerini dahil etmeyerek "sfc /scannow" yaz ve entera bas(sfc'den sonra 1 adet boşluk var unutma). Bu komut windows dosyalarını kontrol ediyor ve bozuk dosyalar varsa bunları tamir ediyor. Bu tamir işlemi biraz uzun sürebilir. Muhtemelen x kadar bozuk dosya bulundu ve başarıyla tamir edildi tarzı bir şey yazacak. Bozulmuş dosya bulmazsa 3. adıma geç.
3. Komut istemine bu sefer "chkdsk /f /r" yaz. Gelen soruyu "/y" yazıp entera basarak cevapla.
4. Bilgisayarı yeniden başlattığında windows dosya sistemindeki hataları bulup tamir edecek.
5. Doya doya oyna.

Back
Top Bottom