Efsane Ejderhalar Mirası

Users who are viewing this thread

karayikan

Squire
Efsane Ejderhalar Mirası (dwar) tarayıcı üzerinden oynanan mmorpg türü bir oyundur.2 ırk vardır :İnsanlar ve Magmarlar
İnsanlar zeki ve magmarlar güçlüdür(bu oyunda pek farketmez)

Oyunun hikayesi şöyledir: Magmarlar efsanevi komutanları liderlerinde güçlenmeye başlarlar. Komutan'ın elinde  aşırı güce sahip bir silah vardır.Bu gücten çekinen insanlar komutanı öldürtürler.Magmarlar o acıyla ne var ne yoksa yıkar her yeri işgal ederler. Geriye iki ırk kalmıştır:İnsanlar ve Magmarlar.Sonra oyunda tanrı denilen şeara adlı biris gelir ve magmar ırkının enerjsinden Starigon adlı ejderhayı insan ırk enerjisinden Efauruis adlı ejderhayı yaratır.İki ırk sürekli savşır ve bunu bir kazananı olucaktır ve iki ırkın gücü birleşcektir bu Feo (oyundaki Dünyanın adı)yu yıkmak isteyen kaos güçlerini  yenmeyi ancak yetecekdir.
Biz oyuna geri dönelim.Oyunun amacı yaratı keserek görev yaparak karekterinizi geliştirmek , diğer ırka ve kaos gücüne karşı savaşmaktır.Tam zor oyun arayanlar için idaeldir.1lv den 2 lv geçmek yeni başlyanlırn 1 gününü  rahatlıkla alır 2-3 e geçmek  3-4 gün  3 den 4 e geçmek  1 hafta 4 den 5 e geçmek 1 ayınızı alır.Tabi bu sırada karlı ırkı öldürerek onur puanı kasamnız gerekiyoruz.
Oyunda kolay yoldan para kazanmanın iki yolu var :
1)Pırlanta yatırmak (oyuna para yatırmak)
2)Meslek kasmak (yinede baya uğraşırsınız)
Oyunda level kasmak zor olduğu gibi iyi item çıkarmakda zordur itemleri 3 türlü  alabilirsiniz :
1)Normal yaratıkları keserek (item düşme ihtimali çok azdır)
2)Terkedilmiş ev Kral Magiş'in kalesi gibi istancelere girerek
3)Diğer oyunculardan satın alarak   
İtemlerde 3 e ayrılmıştır :Sade ,Yeşil ve Mavi itemler .Sade itemleri görevlerden alabilirsiniz veya yaratıkalrdan kolaylıkla düşerler .Yeşil itemlerin çıkma ihtimali çok azdır. Mavi itemlerin çok çok daha düşük.
Oyunda çeşitli meslekler vardır bunlar :
Toplayıcı:Balıkçı,Bitkici,Jeolog
Üretici:Büyücü,Simyager,Kuyumcu
Bağımsız:Şifacı,hırsız,cellat
3lv olduğunuzda 1tane toplayıcı 1  tane üretici 1 tane de bağımsız meslek ediniebilirsiniz.Balıkçı ,Büyücüyle ,Bitkici,Simyagerle,Jeologta,Kuyumcu ile uyumludur. Meslek sahibi olmanın amacı para kazanmaktır.

Bunun dışında oyunda onur sistemi vardır:grin:iğer ırktan insanları öldürüp dövüş alanlarına girerek onurunuzu çoğaltbilirisiniz
Dövüş Alanları:Karşı ırkla çeşitli yarışlarda bulunduğunuz yerlerdir.Onuruzu ve tecrübenii kasmak için idaeldir

Tavsiyem başladığınızda çeşitli görevleri yapın 1-2 lvi böyle geçin. 3. lv ye geldiğinizde onuruzu kasın meslek alın görevler zorlaışcaktır.Yinede görevlerle bitirebilirsiniz.4lv e geçtiğinizde hem görevler zorlaşıcaktır hemde lv atlanmınız için görevler yetmiycekitir .Bol bol onur ve meslek kasmaya bakın.5 e geçtiğinizde  yeşil veya mavi iteminiz yoksa hiçsiniz item almaya bakın önce.Artık binek havyanı almak amacınız olsun.Zaten 5 lv olursanız oyunu çözersiniz.Oyun  15 lvde biter 15 lv ollmak 3 yılınızı alır .Türkjiyede oyun brincisi 13 lv dir .

Kayıt olmak için: http://dwar.gen.tr/register.php?referrer=iba  http://dwar.gen.tr/register.php?referrer=insan adam (emeğe saygı bu iki linkin birinden üye olunki bana yardımcı olun :smile: )

Oyun sitesi: http://dwar.gen.tr/index.php   

Ben oyunu bıraktım 5 lv lik magmar karekter 3 lvlikte insan var soyuldu ama isteyen olursa oynayabiliriz insan olrusanız daha rahat oynarız son olarak şuda aklınızda bulunsun aynı ırktan birden fazla hesap açmak yasaktır

Bir ara oynamıştım. İnsanlar ve Magmarlar arasında çok dengesizlik var. Ayrıca level atlamak inanılmaz zor, ek olarak da para yatırmak gerekiyor adam gibi oynamak için.

Bertanx said:
Bir ara oynamıştım. İnsanlar ve Magmarlar arasında çok dengesizlik var. Ayrıca level atlamak inanılmaz zor, ek olarak da para yatırmak gerekiyor adam gibi oynamak için.
İlk oyun açıldğında öyle değildi sonradan dediğin gibi oldu ama şimdi magmarlar tekrar dengyi sağlamış gibi , Birde oyunun bağımlıları var  günde 12 saat oynıyanı gördüm adam 6 günde full yeşil set dizmiş :smile: bir arkadşımda fena meslek kasmış en son dövüş zorbu almıştı bende o güne kadar hep pırlanta yatırmak lazım diye düşünürdüm  hatta bir kere 30 tl yatırmıştım

Ya tüm zamanınızı ya da para yatırmayı gerektiren oyun. Level atlamak zor, çünkü "hatırladığım kadarıyla" 12 level var zaten. Para yatıranla yatırmayan arasında dağlar kadar fark olduğundan tavsiye etmem.

Çok uzun zaman önce oynamıştım çok fazla oynayan yoktu. Birkaç günde sıkılmıştım ama oynadığım sürede eğlenmiştim baya.  Farelerle felan teke tek savaştığımı hatırlıyorum. Bide insanlarla magmarlar arasında büyük savaşlar oluyordu ölürsen savaşın bitmesini bekliyordun. Oyundan soğutan savaş oydu heralde.

Raydric said:
Çok uzun zaman önce oynamıştım çok fazla oynayan yoktu. Birkaç günde sıkılmıştım ama oynadığım sürede eğlenmiştim baya.  Farelerle felan teke tek savaştığımı hatırlıyorum. Bide insanlarla magmarlar arasında büyük savaşlar oluyordu ölürsen savaşın bitmesini bekliyordun. Oyundan soğutan savaş oydu heralde.
Günün bell isatlerinde oynuyan oluyor aslında :smile:

Raydric said:

onu düzeltmişler
ama yinede kimseye tavsiye etmem çünkü oyun müthiş derecede usta bir dolandırıcılıkla hazırlanmış
vaktinizi ve paranızı yer

Mentorün birine Kuzey Rüzgarı Miğferi satmıştım(Tamamen şans,kutudan çıkmıştı 4 leveldim ezik bişeydim dönüm noktası yaşıyacaktım oyunda) adam süresiz ban yedi supporta yazdım bişey yapmadılar bidahada o oyuna girmedim.

Vur,kır,parçalacıların bir hafta oynayıp bıraktığı oyundur bu. Para kasmanın yolu meslektir. Ama bu aralar herkes pırlanta yatırıp, iksirlerini pazar yerinden aldığı için. Ve oyundaki 3 toplayıcı, 3 üretici mesleğin aslında iksir - tomar piyasasıyla ayakta durduğu için oyun ekonomisi mahvoldu. Piyasa düzelene kadar bıraktım oyunu. Ara-sıra girip, sihirli değneği kullanıyorum. WoW'un tarayıcı tabanlı versiyonu diyebiliriz bu oyuna. Yeni başlayacak olanlara tavsiyem: Başlamasınlar.

yellowson said:
Ya tüm zamanınızı ya da para yatırmayı gerektiren oyun. Level atlamak zor, çünkü "hatırladığım kadarıyla" 12 level var zaten. Para yatıranla yatırmayan arasında dağlar kadar fark olduğundan tavsiye etmem.
Olay level değil ki zaten. Bir sürü faction var oyunda. Her birinin ayrı avantajları var. Level atlamanın zor olması da çok iyi aslında. Onur kasarken daha avantaj oluyor. 4 levelken şampiyon olan vardı.

Bu oyun söz konusu olunca çenem açılıyor benim. Eskiden ticaret simülasyonu gibi oyundu. Ciddi, ciddi tüccarlık yapıyordum ben oyunda. Ama şimdi batırdılar. Oynanmaz oldu. 3 levelde full mavi set dolaşan adamların oynama süresine bakıyorsun: 1 gün. O itemleri dizmek için senin harcayacağın süre: Gece-gündüz oynarsan 2 ay. Değmez be abi.

Taktiğini Bilene 4 Günde Para Yatırmadan Alacakaranlık Seti Dizmek Kolay. Oyunu İlk Çıktığından Beri Oynuyordum (Arada Oyunu Bıraktım Sonra Yeniden Oynamaya Başladım) Bir Kaç Aydır Oynamıyorum. Ama Yeni Güncelleme Gelmiş Belki Yeniden Başlıyabilirim.

Efsane: Ejderhalar Mirası Gelişim Rehberi
[Adım 1] Bu Linkten İnsan Olarak Kaydol.
[Adım 2] 1 Leveldayken Tüm Bölgeleri Gez (Diğer Irkın Bölgesinde Geçiş Süresi Bitince Hemen Diğer Bölgelerine Geç).
[Adım 3] Görevlerini Yap, Olaylara Katıl, Gelişmelerinin Bir Kısmını Tamamla (Paranı Gereksiz Şeylere Harcama).
[Adım 4] 3 Levela Geçince Deneysel Cellat Seti Al (Oyun Parası Vermene Gerek Yok, Kullanım Süresi 3 Gün).
[Adım 5] Takım Bulabilirsen/Takım Bulamazsan Setin Süresi Bitmeden Kesebildiğin Kadar Cin Köpek/Güçsüz 2-3 Level Yaratıklar Kes (5 Levela Gelmemeye Çalış).
[Adım 6] İhaleden Bulabildiğin Kadar Ucuza Alacakaranlık İtemleri Al.
[Adım 7] Kristal Mağaralarında İtibarlı Savaşçı Olana Kadar Onur Kas, Yeraltı Şövalyelerinin Verdiği Görevleri Yap, Madalyon Kas.
[Adım 8] Meslek Kas, Çevre Edin, Seni Destekliyecek Güçlü Ve Güvenilir Bir Hanlığa Gir.

Dual said:
Keşke yazmak kadar kolay olsaydı onları yapmak.
Öyle 4-5 Saat Başından Kalkma Yaparsın. Bir Keresinde 150 Savaşçı İskelet, 100 Yaşlı İskelet, 50 Reis Krets 100 Tanede Rastgele Yaratık Kesmiştim. Orda Yazdıklarımın Hepsini Yaparak 30 Altın Kazanmıştım Bir de 100 Altınlık Şans Avcıları Madalyonum Vardı. Deneyselle Savaşçı Kesmek 3 Dakika Sürüyor, Can Süresinide Beklemeye de Gerek Yok.
Kuzenimin Çarı Bir de 8 Levellık Okul Arkadaşımın Çarı Vardı İsmini Hatırlasam Onu da Göstercem.

Acayip derece onur kasmıştım .Bir tek yeşil item yoktu.Bir kere pvpde ödül bana gedl i(alaca vazikdaksi) ben jkemikkrıan olmaya fena kafyaı tkamıştım o zamanlar sattım şifacı oldum.Savaşçı olmama çok az kaldı.Yeşil item aldım.Sonra 20 pırltane çekmiştim balta ve kolluk hariç seti fullemiştim.Koluğuada ielerylen zamanlarda aldım.Ama sonra çar soyuldu bütün itemler gitti.Bu arada biei nsna hesap açmıştım bakmamaktan silindi.Bir tnae daha açtım .Açtığım gün 2 tane yeşil item düşürdüm:smile: .Diğer çarla 2-3 yıldır oyanamama rağmen tek yeşil item düşmedi.O zamanlar ramazan etkinlkilein birinde item veriyordu piyas fena halde ucuzladı gittim birde dayto almıştım .Arada sihirili dğenek için ikinisiede girerim.

karayikan said:
Acayip derece onur kasmıştım .Bir tek yeşil item yoktu.Bir kere pvpde ödül bana gedl i(alaca vazikdaksi) ben jkemikkrıan olmaya fena kafyaı tkamıştım o zamanlar sattım şifacı oldum.Savaşçı olmama çok az kaldı.Yeşil item aldım.Sonra 20 pırltane çekmiştim balta ve kolluk hariç seti fullemiştim.Koluğuada ielerylen zamanlarda aldım.Ama sonra çar soyuldu bütün itemler gitti.Bu arada biei nsna hesap açmıştım bakmamaktan silindi.Bir tnae daha açtım .Açtığım gün 2 tane yeşil item düşürdüm:smile: .Diğer çarla 2-3 yıldır oyanamama rağmen tek yeşil item düşmedi.O zamanlar ramazan etkinlkilein birinde item veriyordu piyas fena halde ucuzladı gittim birde dayto almıştım .Arada sihirili dğenek için ikinisiede girerim.
Oyunda Birden Fazla Çar Açmak Yasak :grin:.

Custodian said:
karayikan said:
Bir insan birde magmar çar açmak serbesttir :grin:

karayikan said:
Custodian said:
karayikan said:
Ama Öyle Yazmamışsın :grin:. Öyle Bile Olsa Birbiriylen Alakalı Olmaması Lazım.

geçen yıl dwarın forumuna konu açmıştım mount blade warband dragons war modu çıksa nasıl olur diye pek tutulmamıştı halbuki warbandın dwar modu çıksa ve sadece multiplayer olsa yinede tutulur

livinla said:
geçen yıl dwarın forumuna konu açmıştım mount blade warband dragons war modu çıksa nasıl olur diye pek tutulmamıştı halbuki warbandın dwar modu çıksa ve sadece multiplayer olsa yinede tutulur
Bencede :smile:
Custodian said:
karayikan said:
Custodian said:
karayikan said:
Ama Öyle Yazmamışsın :grin:. Öyle Bile Olsa Birbiriylen Alakalı Olmaması Lazım.

Alaksı yok sadece karşılaştırma yaptım :grin:

Back
Top Bottom