E3 2018 Ana Konusu | Konferans sona erdi...

E3 2018'in En İyi Konferansı...

• EAPLAY (Electronic Arts)

Votes: 1 7.7%
  • Xbox E3 2018 (Microsoft)

Votes: 4 30.8%
  • BE3 (Bethesda Softworks)

Votes: 5 38.5%
  • Square Enix

Votes: 1 7.7%
  • UBIE3 (Ubisoft)

Votes: 0 0.0%
  • Sony

Votes: 2 15.4%
  • Nintendo

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    13
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Şu oylamaya Bethesda demezseniz sevinirim. Ciddi ciddi TES 6 teasine mi tav oldunuz? E3'ü xbox alacak kaçarı yok. :smile: İnsan Cyberpunk'ın hatrına xbox verir. Ya o değil cidden dünyanın oyununu gösterdiler. Bethesda sadece konuştu. Fanboyluğun anlamı yok. :razz: Neyse e3 bitince zaten e3ün prensesi açıklanacak.

Roffron said:
Şu oylamaya Bethesda demezseniz sevinirim. Ciddi ciddi TES 6 teasine mi tav oldunuz? E3'ü xbox alacak kaçarı yok. :smile: İnsan Cyberpunk'ın hatrına xbox verir. Ya o değil cindden dünyanın oyununu gösterdiler. Bethesda sadece konuştu. Fanboyluğun anlamı yok. :razz: Neyse e3 bitince zaten e3ün prensesi açıklanacak.
şu anda açıklanan oyunlar beni şok ediyor, belki daha şok edici bir oyun açıklanır diye oy kullanmıyorum henüz :smile:

Meka33 said:
Anket eklendi, sence E3 2018'e damga vuran konferans hangisi? (Daha E3 2018 bitmedi, oylarınızı değiştirebileceksiniz...)

Ubisoft konferansı 10 dakika içinde başlıyor (Türkiye saati ile 23:00 itibariyle), güzel bir kaç parça göreceğimizi sanıyorum. Yeni AC de AC tadı olmasa da kendi çağında güzel bişey olacak gibi.

Brave Sir said:
o değilde ben starfield nasıl bir şey olacak onu merak ediyorum ?

Benim de ilgimi çekmedi değil. Takipteyim.

Cioss Julius U.X. said:
Konferansların hepsi bitmedi ki oylama yapılsın. En çok beklentiniz tarzı bir şey sorulabilir tabi.

"...şu ana kadar gördüğümüz kadarıyla..." ibaresini ekledim. Şimdi daha doğru oldu sanırım, tekrar söylüyorum oylarınızı değiştirebileceksiniz zaten gidişata göre.

O değil de ben Bethesda'ya üzüldüm. O kadar şişir şişir, sonra böyle olsun. Nasip, kısmet...

Square Enix bu arada tam iftara geldi, detayları kaçırdım yarın ekleyeceğim konuya.

Ubisoft bugün Just Dance 2019'u duyurarak başladı. Bir dans gösterisiydi aslında. Gayet güzel oldu, tatlı olmuş... JD19'u bu Ekim görebilecekmişiz.

Devamında ise Beyond Good & Evil 2'den sinematik trailer gördük ve şu an da oyun içi bir kaç şey gösterilmeye devam ediliyor...

...

Rainbow Six Siege ile devam edildi. 35 milyon oyuncuya ulaştıklarından bahsettiler. Yeni operasyondan bahsedip oyun içi bir kaç detaya yer verdiler. Fakat pek kayda değer bir şey yok.

An itibariyle bir Rainbow Six Siege Belgeselinin tanıtımı E3'te yayınladı.

...

Trials Rising ile devam ediliyor, başlangıçta yine bir şovla girildi. Sonra da ufak bir iki trailer gösterildi. Oyun Şubat 2019'da çıkışını yapacağını da belirtelim.

...

The Division 2'den bir sinematik trailer gördük. Aslında bakarsanız gayet güzeldi. Oyunun dünyasını iyi tanıttılar diyebilirim...

An itibariyle 8 kişilik gruplar yapılabileceğini ve Raidlerin oyuna ekleneceğini öğrendik. Ayrıca uzun soluklu bir oyun çıkarmaya çalışıyorlarmış.

3 bölüm olacak şekilde 3 DLC yayınlanacakmış ve bunlar tamamen ücretsiz olacakmış.

Oyunun çıkış tarihi Mart 15, 2019...

...

Mario Rabbids'e de bir DLC tanıtıldı. Canlı orkestra eşliğinde bir trailer gösterildi. Çıkış tarihi ise 26 Haziran olarak belirtildi.

#UBIE3

Skull & Bones'dan bir trailer gördük. Ayrıca oyun için bilgilere de sunumda yer verildi. Dikkat çeken konulardan birisi oyunun karayiplerde korsanlığın ölmeye yüz tuttuğu bir zamanda geçmesi. Onun haricinde korsan geminiz özelleştirilebilir olacak ve görmeye alıştığımız diğer korsanlık özellikleri de tabii oyunda bulunacak.

...

Transference adlı bir VR korku oyunu ve Starlink: Battle for Atlas oyunları da duyurulan oyunlar arasında. Starlink Kasım 16, 2018'de çıkışını yapacak. Transference ise Sonbahar 2018'de çıkışını yapacak.

Bence hiç bulaşmayın buna. Fazla yenilik yok. Zorladılar yeni özellik var demeye getirdiler. Zaten yeni bir multi tabanlı oyunsa hiç bulaşmayın. İlk çıkışı sakat oluyor. Ben AC4'ü sevmiş biri olarak söylüyorum. Bu oyun riskli bir oyun. Yeni birşey yok.

Beyond Good & Evil 2 betasına girdim. Bu oyun bi değişik.

Konferans baya güzel yalnız. Açılışlar falan eğlenceli, baya etkinlik falan yapmışlar.

Roffron said:
Bence hiç bulaşmayın buna. Fazla yenilik yok. Zorladılar yeni özellik var demeye getirdiler. Zaten yeni bir multi tabanlı oyunsa hiç bulaşmayın. İlk çıkışı sakat oluyor. Ben AC4'ü sevmiş biri olarak söylüyorum. Bu oyun riskli bir oyun. Yeni birşey yok.

Beyond Good & Evil 2 betasına girdim. Bu oyun bi değişik.

Konferans baya güzel yalnız. Açılışlar falan eğlenceli, baya etkinlik falan yapmışlar.

S&B evet olağanın üstüne bir şey ekleyememiş gibi gözüküyor. BG&E 2 ise benim de hoşuma gitti. Hayli değişik.

...

For Honor ile devam ediliyor... Marching Fire adlı bir ek içerik geleceğinden bahsediliyor. Yeni karakterler, yeni oyun modu. Bannerlord'un grafik updateli oyun modu olmuş yanlız. Yeni oyun modunun adı Breach...

The Crew 2 ve Assassins Creed: Odyssey'den birer trailer gösterildi...

Konferans yaklaık 100 dakika sürdü kapanış AC oynanış videosuyla yapıldı.

Güzel bir konferans oldu açıkçası. Konferanstan sonra yayınlanacak bir kaç oynanış videosu yayınlanacak. Ubisoft Resmi Youtube Kanalından ilgili videolara ulaşabilirsiniz.

Yeni AC'in çıkış tarihi 5 Ekim...

Saat 04:00 (GMT+3) itibariyle Sony konferansıyla E3 2018 konferansları devam edecek...

AC serisi zaten son oyunla iyice kökünden uzaklaşmıştı, Antiquity üçlemesi boyunca iyice RPG-Dövüş oyunu kırması bir şeye dönüşeceğini öğrenmiş olduk. Tüm trailer boyunca stealth'e dair hiçbir şey yok. Peh.

Edit: Ubisoft'un bu tarzda bir dövüş oyunu yapmasıyla ilgili hiçbir sorunum yok ama kendi yaptıkları seriyi iyice özünden uzaklaştırıp bambaşka bir şeye çevirdiler. Bambaşka bir IP'yle yapsalar bu kadar tutmayacağını da biliyorlar. Sırf aynı isimden para kazanmak için durmaksızın sağıyorlar. Zaten firmanın da gözümde hiçbir değeri kalmamıştı, bunlarla beraber iyice boku çıkmış oluyor işin.

The Elder Scrolls VI - Ömrümü yiyecek oyun geliyor. O dağlar taşlar umarım sivri kulakların diyarlarından değildir.
Dying Light 2 - Yemin ederim şok oldum, ağlıyorum sevinçten. Yalnız paylaşılanlar beni korkuttu, zombi oyununda zombi yok gibiydi.
Resident Evil 2 - Güzel.
Fallout 76 - Fallout 4'ü birebir gördüm, online olacağı bundan belliydi zaten.
Skyrim Very Special - Bu neydi şimdi? Zaten SE sürümüne acayip tav oluyordum mod olayını böldüğü için, bununla modçular asıl Skyrim'in yüzüne bakmaz bundan sonra herhalde.
Overkill's The Walking Dead - E3 ile alakası yok ama bu oyunda tarihe adını yazdıracak.

Sony konferansı kaliteliydi, ama tabi biraz sönük kaldı yine de. Duyurulan en büyük oyun sanırım Remedy'nin yapımını üstlendiği Controls'tü. Geri kalan oyunlar biraz daha önceden bildiğimiz, bir kaç gameplay ve dünyasından bilgi gördüğümüz oyunlardı. Grafikler zaten almış başını gidiyordu. Güzeldi.

Son konferans Nintendo, benim ilgimi şahsen çekmiyor. Nintendo Türkiye satışlarını açmaya başlıyor bildiğiniz gibi, o yüzden ilgili olan için güzel bir kaç şey gösterilir. Fakat Türk oyuncularının çoğuna yine bu oyunların hitap ettiğini pek sanmıyorum.

E3 2018 konferanslarının en iyi oyunu bence Cyberpunk 2077 oldu. Fuara damga vuran konferans da bence Microsoft'un konferansıydı. Sony ve Bethesda'nın konferansları da kaliteliydi ama sönük kaldılar. Sony zaten bir tık daha öndeydi.

Assassins Creed: Odyssey her zaman belirttiğim gibi bir AC oyunu olmaktan çıksa da gerçekten güzel bir şey göreceğiz gibi. 2018'de çıkacak oyunların en iyisi bu yüzden bana göre AC: Odyssey...

2019'un oyunu ise The Last of Us Part II olacak gibi duruyor. 2020 ve sonrasında ise The Elder Scrolls VI ve Cyberpunk tahtı paylaşacak gibi.

Cyberpunk 2077 Resmi E3 Trailerı:

Microsoft E3 2018 Konferansı:

Ghost of Tsushima en çok beklediğim oyunlardan biriydi. Gerçekçi Japonya oyunu gördüm mü dayanamıyorum. Combat sistemi çok çorbaydı. Ama hoşuma gitti. Batman Arkham (Tepeden atladığı ve 3 kişiyi indirme mekaniği, duvarın arkadan öldürmesi ve stealth mekaniği. Ya da Shadow of Mordor/War), For Honor (Deflect) ve Dark Souls (light, heavy ve parry). Ben böyle hissettim. Biraz biraz almışlar çok güzel durmuş. For Honor executionları varsa (ki sadece yerde yatan adama tepeden sapladı) çok havalı olur bu oyun.

Death Stranding'i merak ediyordum. Yine birşey anlamadım. Sürekli yürüdü. O bebek yaşayan tek canlı varlıkmış. İleride onu öldürüp öldürmemek bizim elimizdeymiş falan. Böyle bilgiler var. Ama halen düzgün bir videosu gelmedi. Ney olduğu hakkında fikrimiz yok. MGS en azından anlaşılıyor. Bu oyun kapalı kutu halen. Bu kadar mistik yaratık göstermeleri sürekli falan. Anlamıyorum. Hideo Kojima yapıyorsa vardır bi bildiği mantığında çok insan var. Ama ben bu oyunun güzel olacağına inanmıyorum. PC'ye gelebilir diyorlar ama bakalım. Bence gelmez.

Last of Us Part 2 çok lezdi. Gameplay harika tamam. Baya geliştirmişler oyunu. Ama zombi yok. Bari Dying Light 2 gibi bi tease etseydiniz. Ayrıca bu oyunda duygusallık lez ilişkisi üzerinden yürürse yazıklar olsun. İlk oyun baba-kız olarak yürüyordu. Joel ölmüş sanırım. Flashbackler ile oyunda olacak. Belki oradan duygusallık yaparlar. Ama lez ilişkisini çok gösterdiler. Umarım kız arkadaşı üzerinden bir duygusallık ile hikaye sürdürmezler. O zaman leş olur. Baba-kız üzerinden devam etsinler. İntikam falan. Ben hype olamadım.

Spiderman hikayesi iyi olacak bence. O hapishanenin komple serbest kalması. İleride Black Cat görür müyüz  :fruity: ? RPG elementleri varsa ve tercih yapabiliyorsak mükemmel hikaye çıkar ortaya. Combat sistemi çok güzel olmuş ama. Baya bir çeşit var.

Days Gone çöp. Open world bir zombi oyunu. State of decay gibi de değil. Direkt çöp. Zaten millet endişeli. Devler endişelenmeyin diyor ama gösterdikleri trailerlar hiç hype vermiyor. Çöp.

Rocksteady nerdesin gönlümün efendisi. Çıkaydın bir Justice League oyunuyla. Süperman oyunu yaparsan çok üzersin beni. Yap bi Justice League veya Teen Titans. Hadi be Rocksteady.

Benim listem. PC'ye gelecek oyunlar için hazırladım. said:
Assassin's Creed Odysses (5 Ekim 201:cool: - Bu oyunu hiç beğenmedim "Assassin Creed" olarak. O yüzden Assassin Creed değilmiş gibi oynayacam. Normal bir action-rpg olarak.
Beyond Good and Evil 2 (Çıkış Tarihi Yok)
Cyberpunk 2077 (Çıkış Tarihi Yok)
Tom Clancy's The Division 2 (15 Mart 2019)
Dying Light 2 (Çıkış Tarihi Yok)
The Elder Scrolls VI (Çıkış Tarihi Yok)
Forza Horizon 4 (2 Ekim 201:cool:
Greedfall (2019)
Hitman 2 (13 Kasım 201:cool:
Just Cause 4 (4 Aralık 201:cool:
Metro Exodus (2019)
Sekiro: Shadows Die Twice (2019) - Buna anlamsız şekilde hype oldum.
Shadow of the Tomb Raider (14 Eylül 201:cool:
Starfield (Çıkış Tarihi Yok)
Star Wars: Jedi Fallen Order (Çıkış Tarihi Yok)
The Quiet Man (Gamescomda açıklanacak)

Skyrim Very Special Edition diye bir şey yok. Trolleme o. Hani herkes "EE madem öyle yeni oyun yok Skyrim'i her yere portluyonuz bir de buzdolabına portlayın" diyordu onu alıp daha da ağır göndermeler yüklemişler. Bethesda farkı. Adamlar oyuncuları kendi silahıyla trollüyor.

Back
Top Bottom