e1.5.7 ile oyun benim için bitmiştir!

Users who are viewing this thread

ikKO

Banned
700+ saat üzeri mp deneyimi olan biri olarak söylüyorum oyunu piyasaya ilk sürdükleri sürüm bile bundan kat kat daha iyiydi.

Bitmek bilmeyen lag problemleri, sw çökmeleri, çeşitli buglar falan derken bu son gelen e1.5.7 ile oyun artık benim için tamamen raflara kaldırılmıştır.

e1.5.6'da ki aynı ayarlar, aynı bilgisayar, aynı donanım, aynı yazılımlar ile 100+ fps alırken şuan 60l'arı zor görüyor ve sürekli "fps dropları" oluyor.

Oyunda ciddi senkronizasyon problemleri yaşanıyor. Saldırı ve savunma esnasında verilen tepkimeler gecikmeli, savaş alanında eskisi gibi aktif ve seri olmak imkansız hale gelmiş. Savaş esnasındaki karaktere hakimiyet elinizden alınmış gibi. e1.5.6'da ki oyun akıcılığı resmen BİTMİŞ durumda.

Bunca seneden sonra benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu umarım düzeldiği vakitlerde tekrardan görüşürüz.

Diğer açtığım konular gibi kimsenin pek umurunda olacağını da sanmıyorum ama neyse teşekkürler TaleWorlds..

:grin: Oyun şuan 1.5.6 versiyonunda, 1.5.7 henüz beta ve doğal olarak Singleplayer. Bunu göz ardı edecek olursak söylediğiniz şeyler arasında bir tek FPS faktörü oyun kaynaklı, diğer söyledikleriniz ise tamamen server kaynaklı ki bunun konusu hali hazırda var. O konuda da henüz bir şey yapmış değiller.
Son gelen patch ile benim de FPS yerlerde, özellikle hasar alınca 17 falan oluyor... Ne yaptılar anlamadım ama optimizasyonun bozulduğu kesin.

Oyuna clean install yaptıktan sonra dedim belki düzelmiştir ama nafile, bugün yine girdim; halen kasıyor. Üstelik daha az önce deathmatch girdim, ara ara giren, değişik bir gecikme vardı; demek ki halen serverları düzeltmemişler.

Yine de bu kadar triggerlanmak doğru değil :grin: yani adamlar "oyunu düzeltmeyeceğiz, bundan sonra böyle kalacak" diye bir şey demiyor ki. İlerde tekrardan bir şekilde düzeltirler yani. Tabi ilk önce sorunların farkında olmaları, nasıl çözeceklerini bilmeleri lazım. Ki her şeyden öte 700 saat iyisiyle kötüsüyle vakit geçirtmiş size. Düzelince isterseniz tekrar bakarsınız -Tabi düzelmesi çok uzun sürmez umarım..-

1.5.7 sürümü adı üzerinde Beta. Beta demek; yeni sürüme hazırlık, sorun ve bu sorunların geri bildirim ile çözülmesi demek.. Her ana versiyon güncellemesinden sonra, mecburmuş gibi Beta'da oynamak zorunda değilsiniz. Geri bildirimde bulunmak istiyorsanız beta versiyon oynayın. Daha sorunsuz bir oyun için ana sürümde kalın.

Back
Top Bottom