e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Users who are viewing this thread

Çeviriden emekli olduğunu anladım ama ana sayfadaki notlar çok yer kaplıyor. Siteye de bakmıyorsa moderatörlerden birisi başka bir sabit konu oluşturabilir mi ?

Yarın ‘’1.4.2’’ veya ‘’1.5.0’’ başlığı altında büyük bir update bekliyorum. Umarım oyunun oynanabilirliği konusunda bazı umut veren adımlar atılmış olur.

Beklentiyi düşük tutalım. Boş yama gelirse üzülmeyiz. Dolu gelirse seviniriz.
Benim için biraz kritik bir yama olucak. Yapılmasını istediğim düzenlemeler ve eklentilerin kısa zaman içinde oyunda yer edinemeyeceğini anlamış haldeyim. Gelecek yama pek bir umut aşılamaz ise süreci takip edişimi biraz kısıtlayacağım. Yok eğer yama mutlu ederse kendimi biliyorum zaten yine ara ara uğrarım.

Benim için biraz kritik bir yama olucak. Yapılmasını istediğim düzenlemeler ve eklentilerin kısa zaman içinde oyunda yer edinemeyeceğini anlamış haldeyim. Gelecek yama pek bir umut aşılamaz ise süreci takip edişimi biraz kısıtlayacağım. Yok eğer yama mutlu ederse kendimi biliyorum zaten yine ara ara uğrarım.

İki aylık süreçte bir arpa boyu kadar ilerleme olunca çoğu kişi umudunu kesti.

Kar topu etkisini gidermek için haraç özelliği gelecekmiş-globaldeki bir geliştirici diyor- Mesela iki krallık savaşırken, yenilen taraf ateşkes istediğinde ödeme yapmak zorunda kalacakmış. Böylece yenen taraf ödemeyi almaya devam etmek için saldırıya geçmek yerine ateşkes süresince haraç almayı tercih edecekmiş. Bence güzel bir diplomasi geliştirmesi.

Yarın ‘’1.4.2’’ veya ‘’1.5.0’’ başlığı altında büyük bir update bekliyorum. Umarım oyunun oynanabilirliği konusunda bazı umut veren adımlar atılmış olur.
1.4.1 de büyük bir update sayılır diğer patchlere nazaran ama diplomasi adı altında bir özellik eklemişler eklemeseler de olurdu dedim tecrübe edince. Çünkü oyunu bir düzene oturtmadığı gibi oyunu bozmuş da diyebiliriz bu eklemeye.

Kar topu etkisini gidermek için haraç özelliği gelecekmiş-globaldeki bir geliştirici diyor- Mesela iki krallık savaşırken, yenilen taraf ateşkes istediğinde ödeme yapmak zorunda kalacakmış. Böylece yenen taraf ödemeyi almaya devam etmek için saldırıya geçmek yerine ateşkes süresince haraç almayı tercih edecekmiş. Bence güzel bir diplomasi geliştirmesi.
Yeni bug açıldı: 'Ülkeler haraçları kesilmesin diye barıştıktan sonra birbirlerine savaş ilan etmiyorlar.'

Savaş tazminatının gelmesi iyi. Ayrıca barış antlaşmasında şehir alma verme olayları da gelmeli. Hatta ondan kaçıp sığınan lordları dahi geri istemeye kadar gitmeli bu durum.

Edit:12 mb bir dosyaymış. Fazla sevinmeyin.

Last edited:
Back
Top Bottom