e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Users who are viewing this thread

Orjinal konunun linkini atarsan boş bir vaktimde bakabilirim.

@Mordors Aynen hocam şu konuya bakabilirseniz.

Yama Notları ve Bu Konudaki gibi önemli bilgileri Türkçe Forum içinde paylaşabilirseniz, Türkçe Forum sakinleri için iyi olabilir. Her önemli bilgiyi globalden öğrenmek hoş olmuyor. Üstüne Her yeni yama notlarını sizin yerinize çevirmemizde mantıklı değil ama sevgi insana neler yaptırıyor.
@MArdA TaleWorlds

Yama Notları ve Bu Konudaki gibi önemli bilgileri Türkçe Forum içinde paylaşabilirseniz, Forum sakinleri olarak iyi olabilir. Her önemli bilgiyi globalden öğrenmek hoş olmuyor. Üstüne Her yeni yama notlarını sizin yerinize çevirmemizde mantıklı değil ama sevgi insana neler yaptırıyor.
@MArdA TaleWorlds

Önceliklerini Global'e açıklamışlar. Keşke lütfedip Türkçe foruma da açıklasalardı.

Saygıdeğer TaleWorlds yetkilileri Türkçe açıklama yapmadığı için Globalde yaptıkları açıklamayı çevirmeye çalıştım. İngilizcemin yetmediği yerler belirtilmiştir.
Tercüman Arkadaşımız destek olursa boş yerleri düzeltirim. @Mordors

Orijinal Konu: Statement regarding Plans for Singleplayer and Engine

Kalradia Savaşçıları

Bugun sizinle Senaryo Oyun le ilgili önceliklerimizi paylaşacağız.

Oyunun çıkışından beri, performansı ve stabiliteyi geliştirmek için sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Bu bizim ana önceliğimiz olmaya devam edecek. Doğal olarak oyunun diğer kısımları içinde çalışıyoruz. Aşağıda bunlardan bazılarını içeren listeyi görebilirsiniz.

Ana Hikaye için Planlar

• Krallık Yönetimi ve Politikalar
    • Krallık kurma seçeneğinin ana görevden ayrılması
    • Savaş ve Barış gibi Diplomasi Seçenekleri
    • Yeni Politikalar
  • Karakter Sistemi
    • Yeni beceriler, Bunun başlangıcını Son Beta Sürümünde görebilirsiniz. (Beta 1.4)
    • Yetenek İlerleyişi ve Etkisi Dengelenmesi
  • Görevler ve Bilinen Sorunlar
    • Yeni Görevler
    • Improving the issue creation algorithm so that players are more likely to experience a broad scope of possible issue quests without sacrificing their ties to our ingame world. - B1 İngilizcem yetmedi.
  • Ana Hikaye İçeriği
  • Lordları İnfaz Etmenin Oyuna Etkisi
  • Diyaloglar ile ilgili Geliştirmeler
  • Sığınak Baskını ile ilgili Geliştirmeler
  • Simülasyon Sağlığı
    • Krallıkların Güçleri
    • Klan Kaynakları (Para, Nüfuz, Üyeler)
    • Ekonomi
  • Önemli Bildirimler (İnfaz gibi)
  • Hata Düzeltmeleri
Savaşlar ile İlgili Planlar

• Performans
    • Yapay Zeka Performansının Geliştirilmesi
    • Formasyon Sistemi için Performansın Geliştirilmesi
    • Bellek Kullanımının Geliştirilmesi
  • Yapay Zeka
    • Savaş Formasyonu ve Yapay Zeka Taktiklerinin Elden Geçirilmesi
    • Yapay Zekanın Kuşatma Kulesi ve Merdiven Kullanımının Düzeltilmesi
    • Kuşatma Savaşları için Ek Düzeltmeleri
    • Savaşlardaki Yapay Zeka Davranışlarının Geliştirilmesi
  • Savaş Düzeni ile ilgili Geliştirmeler
  • Arayüz Kullanımı ile ilgili Güncellemeler
  • Savaş Sonu Sevinci
  • Ranged and mounted training NPCs for the tutorial scene.
  • Modcular için Ses Sisteminde daha iyi bir destek
  • Hata Düzeltmeleri
Görsel alandaki Planlar
  • Varolan Sahnelerin Güncellenmesi ve Yenilerinin Eklenmesi
  • Varolan Silahların Güncellenmesi ve Yeni Modellerin Eklenmesi
  • Eşya Üretimi için Yeni Parçalar
  • Yeni Zırh Tasarımları
  • Geliştirilmiş Animasyonlar
  • Facegen Polish / Improvements - B1 İngilizcem yetmedi.
  • Diyalog Animasyonları
  • Geliştirilmiş Oyun Menü Animasyonları
  • Dünya Haritası İyileştirmeleri
Oyun Motoru için Planlar

• Performans
    • Büyük Savaşlar ve Kuşatmalar için FPS Geliştirmeleri
    • Düşük Sistemler için Ekran Kartı Optimizasyonu
    • Fixing spikes throughout the game - B1 İngilizcem yetmedi.
    • Yeni bir Beta sürümü üzerine çalışıyoruz bu oyuncuların karmaşık sorunları bize bildirmesini ve bunları tespit edip çözmemizi kolaylaştıracak.
  • Replay Editor
  • Modlama Aletleri
Diğer Planlar
  • Refactoring some campaign related classes. - B1 İngilizcem yetmedi.
  • Kayıtlı Oyunlar ile ilgili Geliştirmeler.
  • Yeni diller için Yerelleştirme(Çeviri) Desteği ve Dinamik Metin Kullanımı
Lütfen önceliklerimizin gerekli şartlar altında değişebileceğini aklınızda bulundurun. Bunlar için kesin bir tarih belirtmiyoruz.

Last edited:
Çok değişik sıkıntılar, nadir sıkıntılar yaşayanlar yakında yayınlanacak telemetry beta branch'ını indirip sorunların çözülmelerine yardım edebilir. Telemetri betası sizden izin almadan düzenli olarak Taleworlds'e herşeyle ilgili bilgi yollar kişisel gizlilik korkuları olanlar indirmesin.

Çok değişik sıkıntılar, nadir sıkıntılar yaşayanlar yakında yayınlanacak telemetry beta branch'ını indirip sorunların çözülmelerine yardım edebilir. Telemetri betası sizden izin almadan düzenli olarak Taleworlds'e herşeyle ilgili bilgi yollar kişisel gizlilik korkuları olanlar indirmesin.

Sanırım şuan Betada olan oyunun Betasının Betasını yapıyorlar.

Sanırım şuan Betada olan oyunun Betasının Betasını yapıyorlar.
Telemetry oyun geliştirirken yoğun olarak kullanılır. Bu tarz bilgi yollayan sistemler olmadığı sürece bizim onlara verdiğimiz bilgiler ile bugları çözmeye çalışırlar ama her zaman doğru bilgi veremeyebiliriz. Çok nadir kişilerin yaşadıkları sıkıntıların çözülmesi için iyi olacak. Mevcut betadan tek farkı sürekli Taleworlds'e bilgi yollaması olacak muhtemelen. https://www.quora.com/How-does-game-telemetry-work

Telemetry oyun geliştirirken yoğun olarak kullanılır. Bu tarz bilgi yollayan sistemler olmadığı sürece bizim onlara verdiğimiz bilgiler ile bugları çözmeye çalışırlar ama her zaman doğru bilgi veremeyebiliriz. Çok nadir kişilerin yaşadıkları sıkıntıların çözülmesi için iyi olacak. Mevcut betadan tek farkı sürekli Taleworlds'e bilgi yollaması olacak muhtemelen. https://www.quora.com/How-does-game-telemetry-work

Oyun gelişecekse faydalı sayılır.

Keşke bazı geliştiriciler arada sırada Twitch yayını falan açsa sohbet edebilsek soru sorabilsek. Bazı yabancı geliştiriciler canlı yayın açıp öyle yapıyorlar bug fixleri. En kötü haftalık podcast falan yapsalar eğlenceli olurdu.

Keşke bazı geliştiriciler arada sırada Twitch yayını falan açsa sohbet edebilsek soru sorabilsek. Bazı yabancı geliştiriciler canlı yayın açıp öyle yapıyorlar bug fixleri. En kötü haftalık podcast falan yapsalar eğlenceli olurdu.

Bazı yayınlara katıldılar onun dışında etkileşim yok. Bu konuya ağırlık vermeleri lazım.

Bazı yayınlara katıldılar onun dışında etkileşim yok. Bu konuya ağırlık vermeleri lazım.
Evet o yayınları izledikten sonra böyle şeyler olsa çok iyi olur dedim kendi kendime. Çok işleri var zamanları olmadığını biliyorum ama ne bileyim Taleworlds olarak dönüşümlü podcast yada twitch yayını açsalar güzel olur haftalık 1-2 saat bile olsa hiç yoktan iyidir yani.

Yama Notları ve Bu Konudaki gibi önemli bilgileri Türkçe Forum içinde paylaşabilirseniz, Türkçe Forum sakinleri için iyi olabilir. Her önemli bilgiyi globalden öğrenmek hoş olmuyor. Üstüne Her yeni yama notlarını sizin yerinize çevirmemizde mantıklı değil ama sevgi insana neler yaptırıyor.
@MArdA TaleWorlds

Yenilikleri ve patch notlarını global forumda ingilizce olarak paylaşmaları gayet doğal bence. Ki çeviri postlarını da sabitleyerek gerekli desteği sağlamış bulunuyorlar çok fazla abartmaya gerek yok bence :grin:

Save dosyalarında eskimi bilmiyorum ama bana yeni geldi bu problem ticaret level atlamıyor sabit kaldı 8x eğitimi var ama olmuyor oyundan çıkıp girince bu hatayı alıyorum bu hata nasıl giderilir dostlar

Save dosyalarında eskimi bilmiyorum ama bana yeni geldi bu problem ticaret level atlamıyor sabit kaldı 8x eğitimi var ama olmuyor oyundan çıkıp girince bu hatayı alıyorum bu hata nasıl giderilir dostlar
Oyunda öyle bir şey var ne yazık ki. Trade fixer moduyla düzeltilebiliyor. Hala çalışıyor mu bilmiyorum.

Bu arada 1.3.1 sürümünde refah artık zor mu gelişiyor yoksa benim modlar yüzünden mi öyle oldu. Gelen mallar refahı artık 0.5 gibi ondalık sayılar gördüm. Sizde de mi öyle ?

2015-17 arasındaki oynanış görüntülerinde bulunan npc tip/yüzlerini göremedim ben bir türlü Bannerlord'da, karakter oluşturma da mı ordan burdan kesilip eklenmiş ve EA'dan nasibini almış anlayamadım; bütün karakterler öyle ya da böyle birbirini andırıyor hem hpcler hem karakter oluşturma ekranındakiler.

Karakter oluşturma demişken; karakter oluşturma kısmında yaş olayını geri getirip düzenlemeleri lazım. Warband'deki gibi en genç başlama yaşı 19-20 aralığında ve "yetişkin" görünümle başlanabilmeli oyuna, tuhaf tuhaf adolesan görünümlerle değil; umarım o yapmayı düşündükleri düzenlemelerin arasında bu da vardır. Şu tıkır tıkır çalışan sistemleri bozmayın yeni oyunla birlikte işte.

Back
Top Bottom