e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Users who are viewing this thread

1.4 betada nedense yeni oyun açamıyorum. Hata veriyor ve bir zırh dosyası hakkında hata veriyor. Eskis save girdiğimde ise savaşı başlatmaya çalıştığımda savaş alanına girmeden aynı hatayı alıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Aynı hatayı alan başka biri var mı?

1.4 betada nedense yeni oyun açamıyorum. Hata veriyor ve bir zırh dosyası hakkında hata veriyor. Eskis save girdiğimde ise savaşı başlatmaya çalıştığımda savaş alanına girmeden aynı hatayı alıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Aynı hatayı alan başka biri var mı?

Bunu bende aldım 1 kez, oyunun dosyalarını steam üzerinden doğrulattır. Ben öyle yaptım birdaha olmadı.

Para havuzu fazla ama barış için istenen paralarda çok aşırıya kaçmışlar hocam 800k 1m ödemek zorunda kalıyorum ve aptal kuzaitler her 25 günde savaş açıyor parayı bitirdiler ve tek şehri kalan vlandiya bile bana savaş açıyo birde barış için 700k istiyo şaka gibi

Gerçekten şaka gibi o fiyatlar. Sadece o değil 1500 kişilik ordu var arkamda herif 60 kişi, krallığından 2 kalesi kalmış herifi 4 kez başarıli bir şekilde ikna ediyorum, ona rağmen tüm param ile tüm atlarımı istiyo bide krallığıma geçmek için.

1.3 yamasında çapulcularla olan diyalogların bazıları ingilizce ayrıca sefer haritasında önceden olmamasına rağmen bu yama da aşırı drop giriyor.

normal yama ile beta yamanın arasında ki fark nedir. Garantili ürün garantisiz ürün mantığımı. Çünkü eski kayıtlarımı normal yamalar ile sorunsuz oynarken betalar ile bir çok sıkıntı çıkıyor. Burada da okuyorum yeni oyun açmak istediğinde bile sürekli rahatsızlık çıkaran şeyler oluyormuş. Ama bir yandan da beta sürecinde gelen yeniliklere daha erken hakim oluyoruz. bir kere beta sürecinde başlamadım, tavsiye ediyor musunuz?

normal yama ile beta yamanın arasında ki fark nedir. Garantili ürün garantisiz ürün mantığımı. Çünkü eski kayıtlarımı normal yamalar ile sorunsuz oynarken betalar ile bir çok sıkıntı çıkıyor. Burada da okuyorum yeni oyun açmak istediğinde bile sürekli rahatsızlık çıkaran şeyler oluyormuş. Ama bir yandan da beta sürecinde gelen yeniliklere daha erken hakim oluyoruz. bir kere beta sürecinde başlamadım, tavsiye ediyor musunuz?
Normal sürüme göre buglar ve crashler daha fazla saveler de bazı arkadaşlarda problem çıkıyomuş(ben problem yaşamadım ama).Yani oyunun yeni gelen mekaniklerini falan görmek istiyosan deneyebilirsin ama daha çok problem yaşarsın,senin tercihine kalmış :smile:

Normal sürüme göre buglar ve crashler daha fazla saveler de bazı arkadaşlarda problem çıkıyomuş(ben problem yaşamadım ama).Yani oyunun yeni gelen mekaniklerini falan görmek istiyosan deneyebilirsin ama daha çok problem yaşarsın,senin tercihine kalmış :smile:
her yeni patch çıktığında yani her yeni karaktere başladığım da aynı ikilemi yaşıyorum. o zaman ana yama ile başlayım. Azda olsa oyun akıcılığı zedelenmesin

(bu sefer etliye sütlüye karışmayacam, ticaret yapacam tiracaret yapacam ticaret yapacam. Haydut mu lan o)

her yeni patch çıktığında yani her yeni karaktere başladığım da aynı ikilemi yaşıyorum. o zaman ana yama ile başlayım. Azda olsa oyun akıcılığı zedelenmesin

(bu sefer etliye sütlüye karışmayacam, ticaret yapacam tiracaret yapacam ticaret yapacam. Haydut mu lan o)

Her yeni yamada yeni karaktere başlamak gibi bir olayın varsa seninde, beta yamasını kullan derim zaten 1-2 hafta oynıcaksın sonra yeni yama gelicek yeni karaktere geçiceksin, en azından Betada yeni eklenen olayların keyfini sürersin, şahsen ben beta olayı çıktığından beri beta yamasındayım, daha 1 kez crash yedim betada. Oldukça stabil, evet sorunlar oluyo, mesela o kıyafetlerin simulasyonu ile olan bug bi anda 100 FPS'den 20 FPS'e düşmeye yol açıyor ama bunlarda işte betanın olurları, o savaş bittiğinde geçiyor, yada ansiklopedi bugu yüzünden neredeyse ansiklopedideki çoğu kişi birbine girdi ve düzelmiyor yeni save başlamassam. Bunlarda betanın olurları ama yapçak bişey yok :smile: Bende yeni karakter başladığım için çok önemsemiyorum.

Bende bu yeni Beta ile yeni karaktere başlayacağım, özellikle yüzlerce k dinar verip ertesi gün savaş açmaları bıktırmıştı beni, dengelenmesini bekliyordum bazı yediğim hatalarda vardı. Bende ilk başladığından beri Beta'dayım hem hataları raporlamak hem oyunun tam gelişimini görebilmek benim hoşuma gidiyor, performans sorunlarına ve crashler hep olucak bunları bilerek beta sürecindeyim; Oyun zaten tamamlanmış bir oyun değil kaldı ki bitmeyen yani sorunların olabileceği bir oyunun bir de betasına geçiyoruz sorunlarla karşılaşmamamız imkansız arkadaşlar bunu göz önüne alarak geçin Beta'ya...

Her yeni yamada yeni karaktere başlamak gibi bir olayın varsa seninde, beta yamasını kullan derim zaten 1-2 hafta oynıcaksın sonra yeni yama gelicek yeni karaktere geçiceksin, en azından Betada yeni eklenen olayların keyfini sürersin, şahsen ben beta olayı çıktığından beri beta yamasındayım, daha 1 kez crash yedim betada. Oldukça stabil, evet sorunlar oluyo, mesela o kıyafetlerin simulasyonu ile olan bug bi anda 100 FPS'den 20 FPS'e düşmeye yol açıyor ama bunlarda işte betanın olurları, o savaş bittiğinde geçiyor, yada ansiklopedi bugu yüzünden neredeyse ansiklopedideki çoğu kişi birbine girdi ve düzelmiyor yeni save başlamassam. Bunlarda betanın olurları ama yapçak bişey yok :smile: Bende yeni karakter başladığım için çok önemsemiyorum.
Bende senin gibi düşünüyordum taki 1.4 gelene kadar hiç crash yememiştim ama 1.4 te adım attıkça crash yiyorum neredeyse. bekliyorum bir hotfixle düzeltirler diye

bugün yapılan yeni yama ile kalelerde 2000 kadar asker ortaya çıktı. Fps baya bir kasıyor böyle.

Eskiden talimci diye bir yetenek vardı. Warband'da Bannerlord da niye yok. Mod var biliyorum ama niye öyle bir yetenek yok. bence her bir yetenek tarzına, yani güç vs baz yeteneklere birer tane daha eklenmesi lazım. Mesela güç kısmına yeni bir yakın savaş silah yeteneği. Kontrol kısmına yeni bir mesafeli silah yeteneği, dayanıklılığa zırhçılık yeteneği. Kurnazlığa Talimci yeteneği. Sosyallik ve Zekaya da iki yeni yetenek getirmelisiniz. Bu şekilde hiç yeni bir şey gelmiş gibi hissetmiyorum. Sanki bir kaç şey dışında hala Warband oynuyor gibiyim. Yüksek grafik farkıyla.

Ayrıca savaşlardan da gına geldi artık. Warbanddan hiç farkı yok. Zaten Warband da da komuta etme seçeneklerinin azlığından yakınırdım hep ama o zamanlar her şeye rağmen tatmin ediyordu. Fakat artık tatmin olmam mümkün değil. Daha iyi emirler istiyorum. İstiyorum ki okçularım sadece piyadeleri hedef alsın. Etrafta koşturan süvarileri hedef alıp okları boşa harcamalarından ve yaklaşan piyade sürüsüne hiç saldırmamalarından gıda geldi artık.

Lütfen yazdıklarıma önem verin. Bence oyunun daha güzel olması için bunlar şart.

Back
Top Bottom