e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Users who are viewing this thread

1.3 de oyuna etki edecek değişikliklerde baya var.Köylü askerle gezen lordlar ve yaralı askerlerle hala dolaşan lordlar görmeyiz artık umarım notlarda var onlarda

Üşenmesem arkadaş online olana kadar çevirirdim ama en son çeviri yaptığımda laf yapıldığı için artık bulaşmıyorum.

Bu arada baya dolu bir güncelleme olmuş.

Last edited:
Üşenmesem arkadaş online olana kadar çevirirdim ama en son çeviri yaptığımda laf yapıldığı için artık bulaşmıyorum.

Emeğe saygısızlık olduğunda isteksizlik oluşması doğal, fakat benim fikrimce , 10 kişiye yardımı dokunacaksa 1-2 kişiyi pek umursamaya gerek yok bence

Güncelleme notları hatrı sayılır derecede uzundu. Ağrılık olarak yine mevcut hataları çözme, optimizasyon gibi konulara önem verilmiş. Beta kullanıcıları 1.2 ve 1.3 arasındaki performans farkını söyleyebilirlerse çok sevinirim. Save dosyalarımın sağlığı açısından public sürümde oynuyorum ilk günden beri.

İlk izlenimimi paylaşayım , Menüde donma takılma gibi durumlar oluyordu, şuanda fazlasıyla hızlandı bende, onun dışında bir çapulcu sürüsüyle deneyebildim save yeni olduğu için, fpsde artış olmuş daha rahat gibi geldi,

tabi ne kadar etkili hala bilmiyorum, biraz dolaşayım daha net yorumumu söyleyebilirim, gtx 870m ekran kartı (3gb) , 12 gb ram i7 intel , ayarlar yüksek-orta bu arada

Edit:
-dialog yükleme ekranları hızlanmış(bir lordla,çapulcuyla karşılaştığında mesela)
-haritada dolaşırken droplar devam ediyor
-çapulcuları öldürdükten sonra itemleri topladım haritaya dönerken crash verdi (hiçbir mod kurulu değil, save 1.2.0 dan kalma)

Last edited:
Betaya eski kaydımla girdim şehir kuşattığımda şehir garnizonu yarım kadar sayıda olmasına rağmen kaleden çıkıp bana saldırıyor. 2 kere kale kuşattım iki seferde de aynısı oldu. Hala krallığımda lord olan adam beni kaleye almıyor. Kale ele geçirip seçim ekranında başkasına verdiğimde o kişi ile ilişkim hala artmamaya devam ediyor. Betadan kaynaklı yeni sorunlara bir şey diyemem ama eski sorunların hala devam etmesi insanı oyundan soğutuyor. Aslında buraya da boşuna yazıyorum bakan bile yok.

1.3.0 beta yamasını kurdum. şöyle bir hata var. kalabalık bir gruba daldığımızda eskisine oranla çok fazla kaçıyorlar. bu sorun değil. ama 3. kez aynı düşmana saldırı sırasında oyun kitleniyor. en fazla iki kere düşmana saldırabiliyorsunuz. 1.2.0 yamasına çevirdim bu sefer oyunu açarken kitleniyor

Last edited:
1.3 betası ile dünya haritasında gezerken yaşadığım dropların azaldığını gözlemledim ama savaşlarda özellikle de düşmana vuracağım zaman drop yemeye hala devam ediyorum o da 1.4 ile düzeltilir umarım.

Garip bir şekilde benim oyun haritasındaki performansım düştü :sad: 75 fps sabit gezebiliyordum 1.2.0 betasında ama 1.3.0 da bir iki ayar kısmama rağmen 45-55 fpslerde dolaşıyor. Umarım bir hotfix ile düzeltirler bunu. Henüz büyük bir savaşa girmedim, o yüzden savaş performansıyla alakalı yorum yapamıyorum pek. Ama yükleme ekranlarında kesinlikle bir hızlanma var o farkediliyor.

1.3.0 betada büyük savaşlarda 2-3 fps alıyorum.1.2.0da neredeyse sabit 60fps ile oynarken.Teşekkürler taleworlds :grin: neyse 1.2.0 den devam.

Hotfixler çabuk gelir umarım bu haliyle betayı deneyip iyi kötü bildirim yapmanın imkanı yok çünkü oynanmıyor .

Çeviri için teşekkürler Mordors. Geçenlerde yanılmıyorsam bir mesaj görmüştüm. "Çoklu oyuncu özelliğinin erken erişimde açılması hata" diye. Ben de aynen böyle düşünüyorum.

Bu oyunun ana gücü tek kişilik oyun modu. Oyunun çoklu oyuncu özelliğiyle beraber gelmesi, hataların düzeltilmesinde ekstra uğraş ve meşguliyet sebebi. Bir yandan tek kişilik, bir yandan çoklu oyuncu modundaki sorunlarla uğraşmak, ekibin bölünmesine ve sürecin daha yavaş ilerlemesine sebep oluyor kanaatimce. Keşke çoklu oyuncu özelliği erken erişimde olmasaydı da, sadece tek oyunculu sorunlara yoğunlaşılsaydı tamamen.

Zaten Alpha ve Beta süreçlerini Multiplayer deneyimini iyileştirmek için yapmadılar mı, neden hata olsun ki. Ayrıca çoklu oyuncuda olan sorunların çoğu zaten Single Player kısmında da oluyordur mantıken; sunucu vs crashleri hariç. Mesela kumaşlardan dolayı kaynaklanan bir performans sorunu vardı yanlış hatırlamıyorsam. En azından şimdilik Sp oynamak istemeyenler için oynama bahanesi oluyor.

Arkadaşlar doğru anladığımdan emin olmak için soruyorum yayınlanan 1.2.0 güncellemesinde sadece multiyle alakalı birkaç şey yazıyor gelen güncelleme 800 küsür mb 1.2.0 beta yamasında yazanların hepsi geldimi aynı şeyler diyemi yazmadılar yoksa orda yazan multiyle alakalı asker düzenlemeleri falanmı geldi sadece emin olmak istedim yeni save açıp başlayacağım çünkü ?

Arkadaşlar doğru anladığımdan emin olmak için soruyorum yayınlanan 1.2.0 güncellemesinde sadece multiyle alakalı birkaç şey yazıyor gelen güncelleme 800 küsür mb 1.2.0 beta yamasında yazanların hepsi geldimi aynı şeyler diyemi yazmadılar yoksa orda yazan multiyle alakalı asker düzenlemeleri falanmı geldi sadece emin olmak istedim yeni save açıp başlayacağım çünkü ?
beta'da yazma her şey geldi.onları tekrar yazmaya gerek olmadığı için yazmadı arkadaş

patchnotes-e1.2.1.png

Main

Versions

Native: e1.2.0
SandboxCore: e1.2.1
Sandbox: e1.2.1
Storymode: e1.2.1
CustomBattle: e1.2.1
  • The multiplayer matchmaker now prioritises pairing parties of 6 players with other parties of 6 players. If a party of 6 people cannot be placed in a match for 3 minutes, they are paired with other parties.
Known Issues
https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/known-issues-updated.401168/

Beta

Versions

Native: e1.3.0
SandboxCore: e1.3.0
Sandbox: e1.3.0
Storymode: e1.3.0
CustomBattle: e1.3.0
  • Influence gain per troop donated to an allied garrison (same kingdom, different clan) was decreased by 60%.
  • The bug that caused besieged settlements to sally out even though they were weaker than attackers was fixed.
  • Some item consumption (fur, horse, sumpter horse) boosts town prosperity. This effect was decreased by a factor of 10. (+1 is now +0.1)
  • Prosperity bonus of the aqueduct was halved.
  • Starving effect of missing foods for the garrisons was decreased.
  • Fixed a bug that caused problems with recruiting prisoners from defeated parties.
  • Fixed stationary villager parties and caravans for new games. We will continue to work on existing savegames.
Known Issues
https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/known-issues-updated.401168/

Hotfix gelmiş.

Back
Top Bottom