e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

Users who are viewing this thread

gördüğüm kadarıyla hala insanların çok fazla parası var. para konusuna değinmeleri lazım. bir şeyler inşa etmek yükseltmeler yapmak biraz zorlaştırılmalı. pintipandayı izliyorum mesela paraya abanmadığı halde bile 170k parası var. parayı yönetmekle uğraşmaları gerekir. bir süre sonra aman zaten çok param var ver gitsine dönüyor iş.

170 k parayla oyunda kendi karakterine bile sağlam bir set düzemessiniz şuan bence para konusu iyi ilerde harcayacak daha çok yer olacak tahminimce warbanddaki gibi koskoca kral olup parasızlıkla boğuşmaktan daha iyi ve gerçekçi bana göre

1.1.0 konusuna gelirsek sığınaklar hatalı ilk günden beri hergün sığınak deniyorum ve oyun çöküyor krallık kuramadığım içinde betadan çıkıyorum şuan devam etmek isterdim ama ilerlemiyor oyun

170 k parayla oyunda kendi karakterine bile sağlam bir set düzemessiniz şuan bence para konusu iyi ilerde harcayacak daha çok yer olacak tahminimce warbanddaki gibi koskoca kral olup parasızlıkla boğuşmaktan daha iyi ve gerçekçi bana göre

abi en yüksek itemlar için demiyorum zaten. o en yüksek paralı itemların fiyatı düşürülüp denge sağlanabilir. fakat en yüksek itemı alma amacıyla paranın ucu bu kadar açılmaz. krallar düşer krallar yükselir . parasız kalan kral da olabilir. koskoca kral oldum demekle olmaz ki altyapını kurman gerekir.

arkadaşlar 2 bilgi vereyim. beta ya girerseniz , normal sürüme dönmek de isterseniz save dosyasında auto save ve f5lediyseniz yada farklı kaydet yaptıysanız o save leri silin. yoksa crash yersiniz normal sürümde.
ve eğitime katılın direk atlayın sonradan otomatik cazibe veriyor niyese 50 level birden :grin:

1.1.0 yükledim baştan başladım oyunda baya ilerledim ilginç bir şekilde hiç crash yemedim yükleme ekranı hızlanmış bunun yanında savaşlarda donmalar artmış gibi görünüyor işlemcim aşırı ısınmıyor ekran kartım daha çok ısınıyor eskisine göre

Bence parasızlık çekmek isteyenler, roleplaye kaptırmak isteyenler de azımsanmayacak derecede fazladır. Yani çok param olsun da kolayca bitireyim demeyenlerdenim ben de. Mesela bir şehrim kuşatılır ve tüm dükkanlarımı düşüncesizce oraya kurduysam, orası ele geçirildiğinde günlük gelirimin düşmesi ve batmam, askerlerimin maaşını ödeyememem ve askersiz kalmam bence daha iyi, böyle olayları sağlamalı ki oyun, oyuncu da yaptıklarının sonucunu önceden öngörmeli..

Bence parasızlık çekmek isteyenler, roleplaye kaptırmak isteyenler de azımsanmayacak derecede fazladır. Yani çok param olsun da kolayca bitireyim demeyenlerdenim ben de. Mesela bir şehrim kuşatılır ve tüm dükkanlarımı düşüncesizce oraya kurduysam, orası ele geçirildiğinde günlük gelirimin düşmesi ve batmam, askerlerimin maaşını ödeyememem ve askersiz kalmam bence daha iyi, böyle olayları sağlamalı ki oyun, oyuncu da yaptıklarının sonucunu önceden öngörmeli..
aslında oyunda para çok değil, şuan oyunda para harcayak yer yok, demircilik var mesela ama kaç kişi yapmıştır mesela ben hiç ellemedim bile buglardan vs dolayı, yani böyle para harcayabileceğin bazı şeyler eklenmeli, misal örnek verecek olursam warband da kalende ziyafet yapardın lordları toplardın vs gibi aktiviteler olmalı

Bugün betayı denedim, önceki save dosyam(744 günlük oyun) ile devam ederek başladım. Gözüme çarpan olumsuz bir yanı yoktu ama önceki sürüme göre çok fark da göremedim. Güzel yanı yaklaşık 6 saat oynadım ve hiç crash yaşamadım. (Turnuva, kale ve şehir fetihleri, köy savaşı vb. yapıldı, sığınağa ise hiç girmeyi denemedim.)

Betada ilk dikkatimi çeken kısım ise ben ve yoldaşlarımın hızlıca gelişen yetenek ağacı oldu. Eskiden gıdım gıdım artan yetenekler şu an çok daha hızlı artıyor ki benim için memnun edici oldu. Hoş kazanılan perkler oyuna etki ediyor mu çözemedim, ekstra ok filan gelmiyor. Düzelen bir bug da Aserai arenalarındaki zemindeki eksik texture kısımları vardı o düzelmiş.

Eklemek istediğim ekstra bir durum var ve betada da düzelmemiş. İlk günden beri beri oyunu her açtığımda girdiğim ilk savaş veya turnuvada, ilk yakın temasta darbe alan karakterin vücudu kısmen saydamlaşıyor. Çok anlık olsa da ilk birkaç saniye karakterlerde bu anlık bozulmaları görüyorum. Savaşın devamında ve sonraki savaşlarda sorun yok. Hani bir önbelleğe yükleme mevzusu gibi, ne zaman çözülür bilmiyorum ama bu durum betada düzelmiştir belki dedim düzelmemiş.

ryzen 5 1600 işlemci, 16 gb ram, 8 gb gtx 1070 ile oynuyorum.

Last edited:
arkadaşlar 2 bilgi vereyim. beta ya girerseniz , normal sürüme dönmek de isterseniz save dosyasında auto save ve f5lediyseniz yada farklı kaydet yaptıysanız o save leri silin. yoksa crash yersiniz normal sürümde.
ve eğitime katılın direk atlayın sonradan otomatik cazibe veriyor niyese 50 level birden :grin:

demek ben de bu yüzden hata verdi. beta'da oynamamı mı önerirsin normali mi?

ayrıca şimdi ben beta'dan normale dönünce crash vermeye başladı ya tekrar beta'ya dönüyorum şu an yine aynı şey olur mu?

Last edited:
Beta sürümü mü sarıyor normal sürüm mü arkadaşlar? Benim steam'de sadece şu sürümler var hangisini seçmeliyim?
mb.jpg

Back
Top Bottom