e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

Users who are viewing this thread

Daha girdim bismillah demeden nasıl oynayacvam cras felan sorun degil harita yok
B
zgAoQr.jpg

Beta sürümünü 1 2 saat arası oynayıp denedim ve bana fps droplar artmış gibi geldi ama denildiğine göre performansa yönelik bir güncellemeydi :/ ama optimizayson sorunu devam ediyor umarım tamamen düzeltilir.

Ben Şimdilik ciddi bir sorun yaşamadım. Performansta gözle görülür iyileştirmeler var. Oyun daha akıcı hale gelmiş. Bir krallığın haritada yargı dağıtması sorununu büyük ölçüde çözmüşler.

Beta sürümünü 1 2 saat arası oynayıp denedim ve bana fps droplar artmış gibi geldi ama denildiğine göre performansa yönelik bir güncellemeydi :/ ama optimizayson sorunu devam ediyor umarım tamamen düzeltilir.

Ayarlar sıfırlandı patchte bir görüntü ayarlarını filan tekrar kontrol et istersen.

Campign map yapay zekasında bi gelişme söz konusu. Eskiden toplam olarak fazla olsalar bile tek tek azsalar, örneğin siz on kişisiniz etrafınızda beş grup beşerden, toplam yirmi beş çapulcu var, size saldırmıyorlardı. Şu an birleşip saldırıyorlar.

4 saat civarı oynadım beta 1.1.0ı. drop biraz artmış gibi geldi bana. bir de savaşlarda asker seçiminde sıkıntı var süvariye basıyorum okçuları seçiyor okçulara basıyorum hepsini seçiyor.

NPC sıfatları çok daha güzel olmuş. Çöl bölgesinde ki arkadaşlar koyu tenli, soğuk bölgelerde yaşayanların teni daha açık.
Oyunun atmosferinde daha karanlık bir hava sezdim güncellemeden sonra.

Beta oyunu aşırı geliştirmiş arkadaşlar:
*Yapayzeka gelişmiş. Mesela artık 20 kişi bir adama dalmak yerine düşmanı çevreliyorlar.
*Şehirler yaşıyor olmaya 1 tık daha yaklaşmış.
* Npc yüzleri bölgeye göre ayarlanmış ve çeşitlendirilmiş.
*Yeni müzikler eklenmiş.
*Ayrıca fps sorunu da büyük ölçüde çözülmüş. Orta ayarlarda 25 fps alırken şu an en yüksek ayarlarda 35 fps alıyorum.

Oyun erken erişime açıldığından beri ilk defa yeni bir oyun oynadığımı hissettim.

Arkadaşlar fps ve droplarda gerçekten gözle görülür bir iyileşme var.Ha tabii 8gb ramım olduğu için ben memory cleaner adlı forumda bir kullanıcının önerdiği ram temizleyici programı kullanıyorum.

Şöyle örnek vereyim.Çapulcularla girdiğim savaş bile droplar yüzünden oynanmaz haldeydi.Multide olmuyordu bu droplar.Şu an 500 savaş büyüklüğünde çok az yaşıyorum drop.Kuşatma dışında kasma yaşamadım.

Arkadaşlar fps ve droplarda gerçekten gözle görülür bir iyileşme var.Ha tabii 8gb ramım olduğu için ben memory cleaner adlı forumda bir kullanıcının önerdiği ram temizleyici programı kullanıyorum.

Şöyle örnek vereyim.Çapulcularla girdiğim savaş bile droplar yüzünden oynanmaz haldeydi.Multide olmuyordu bu droplar.Şu an 500 savaş büyüklüğünde çok az yaşıyorum drop.Kuşatma dışında kasma yaşamadım.
Bende Memory cleaner kullanıyorum. Gerçekten çok faydası dokunuyor 7.5 GB Den fazla ram kullandırtmıyor oyuna ve oyun gerçektende çok akıcı bir hal alıyor User interface ler bile hızlı geliyor.

Arkadaşlar yeni sürümde ana göreve bakan oldu mu ??? Şu komployu durdur zımbırtısı çalışıyormu ? Ana göreve ekleme var mı devam ediyor mu ????

Arkadaşlar yeni sürümde ana göreve bakan oldu mu ??? Şu komployu durdur zımbırtısı çalışıyormu ? Ana göreve ekleme var mı devam ediyor mu ????

Ben Bir süredir Ana hikaye oynuyorum. Tekrar Krallık kurmaya çalışacağım. 1.0.6 Sonrası düzeltildi ama sadece yeni kayıtlarda işe yarıyor demişlerdi. Şimdi deneme fırsatı geçti. Denedikten sonra bilgilendiririm.

Evet daha dakika 1 gol 1 arkadaşlar. 1.1.0'ı indirdim. Savaşa gireyim dedim. Savaşı kazandım haritaya dönmek için taba basıp çık dedim. OYUN ÇÖKTÜ OYUN ÇÖKMEYE DEVAM EDİYOR SAVAŞLARDAN SONRA.

Ben Bir süredir Ana hikaye oynuyorum. Tekrar Krallık kurmaya çalışacağım. 1.0.6 Sonrası düzeltildi ama sadece yeni kayıtlarda işe yarıyor demişlerdi. Şimdi deneme fırsatı geçti. Denedikten sonra bilgilendiririm.

Nasıl ya mevcut savemde yeni 1.1 sürümü gelse bile ana görevden devam edemeyecek miyim ???? Ee ben bekletiyorum oyuna girmiyorum bile. o kadar 100 saat oynadığım ince eleyip sık dokuduğum savem boşa mı gitti ????????????? Bende şuan sadece görev komplo sayısı artıyor başka bişey olmuyor 2000 olup dolunca ne olacak ???????????

Arkadaşlar yeni beta yamasını indirdim ve ne zaman savaşa girmek istesem crash yiyordum yamayı 1.10 a geri döndürdüm şimdi kayıtlı oyunlardan oyuna devam et seçeneğine tıkladığımda ana menüde direk crash yemeye başladım boku yedi oyun napıcam ben

1. Sistem : i7 4770- Gt 1030 ddr5 2gb- 8gb ram 1600 mhz - ssd 900P 75hz monitör Medium Ayarlar Bloom ve vsync kapalı
2. Sistem : r5 1600- rx580 8gb - 8 gb ram 3200mhz - ssd 1080p 60 hz monitör Medium Ayarlar Bloom ve vsync kapalı

İlk önce genel map fpslerinden bahsedeyim. 1.Sistemde 65-98fps gördüm ama zamanı oynatıp yön değişikliği, zoom in out yapınca 30 fpsler gördüm bu durum kötüleşmiş. 2.Sistem 110fps+ fraps cap 120'de zamanı oynatıp map üzerinde işlem yaparsam 55 fps gördüm. Bu esnada cpu kullanımı %90 üstünü görüyor.

1S: Kale savaşlarında min 32 max 62 fps 400 kişilik
2S: Kale savaşlarında min 58 max 76 fps 400 kişilik

Meydan savaşlarında fps droplar dışında 45 fps altına düşmedim

Kaçakları avla görevinde iki farklı köy mekanı deneme şansım oldu max 30 fps alıyorum 2 sistemde de.

Orman haydutu sığınağını test ettim ve max 48 fps 1.sistem.
2.sistemde 60 fps göremedim 52 fps max değer.

Patch 1.0.2'den beri crashler çok çok nadirken daha oyun açılırken 2 sistemde de oyun çöktü.

Arkadaşlar yeni beta yamasını indirdim ve ne zaman savaşa girmek istesem crash yiyordum yamayı 1.10 a geri döndürdüm şimdi kayıtlı oyunlardan oyuna devam et seçeneğine tıkladığımda ana menüde direk crash yemeye başladım boku yedi oyun napıcam ben

En iyi performansı aldığın sürüme dön dosyaları doğrulat

Back
Top Bottom