e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

Users who are viewing this thread

Seviye atlamanın kolaylaşması bence iyi oldu eskisi biraz can sıkıcıydı açıkcası oyun zamanı olarak 10 yılda 13 seviye yapabilmiştim çoğu perk'ü açamamıştım bile.

Ek olarak şöyle bir durum var hata denebilir mi bilmiyorum. Soylularla takasa girip onlara 1 dinar hediye ettiğinizde cazibeniz artıyordu böyle böyle 100e kadar çıkarmıştım cazibeyi.

Güncellemeden sonra sanki oyun bana daha yavaş gelmeye başladı. Artık bir sekme açınca atıyorum karakter sekmesine ya da envanter sekmesine girince çok bekliyor. Ya da hızlı kayıt(F5) yaparken çok bekletiyor. Bir kaç defa oynadım sıkıntı çıkarmadı ancak az önce bir şehir aldıktan sonra crash verdi oyun, sonrasında tekrar oyuna girdiğimde "Oyuna Devam Et" seçeneğine tıkladıktan sonra hata vermeden anında kapanmaya başladı. Bir kaç defa denedim ama aynı şekilde olmaya devam ediyor. Ben hiç bir şey anlamadım bu güncellemelerden. Şu zamana kadar ne FPS'im arttı ne de oyun hızlandı. Aksine daha da kötü olmaya devam ediyor.

Seviye atlamanın kolaylaşması bence iyi oldu eskisi biraz can sıkıcıydı açıkcası oyun zamanı olarak 10 yılda 13 seviye yapabilmiştim çoğu perk'ü açamamıştım bile.

Ek olarak şöyle bir durum var hata denebilir mi bilmiyorum. Soylularla takasa girip onlara 1 dinar hediye ettiğinizde cazibeniz artıyordu böyle böyle 100e kadar çıkarmıştım cazibeyi.
Evet Evet Tüm Soylular Abi 1 Liran Var Mı Abi Be Modunda.

Güncellemeden sonra sanki oyun bana daha yavaş gelmeye başladı. Artık bir sekme açınca atıyorum karakter sekmesine ya da envanter sekmesine girince çok bekliyor. Ya da hızlı kayıt(F5) yaparken çok bekletiyor. Bir kaç defa oynadım sıkıntı çıkarmadı ancak az önce bir şehir aldıktan sonra crash verdi oyun, sonrasında tekrar oyuna girdiğimde "Oyuna Devam Et" seçeneğine tıkladıktan sonra hata vermeden anında kapanmaya başladı. Bir kaç defa denedim ama aynı şekilde olmaya devam ediyor. Ben hiç bir şey anlamadım bu güncellemelerden. Şu zamana kadar ne FPS'im arttı ne de oyun hızlandı. Aksine daha da kötü olmaya devam ediyor.
Patch Daha çıkmadı. Betanın Betasında Şuan Feedback Alıyorlar.Sakin Ol 1 Haftaya Kadar Düzenlenir.
Bizzat Denemedim Ama Yorumlardan Okuduğum Kadarıyla Ramden Aldıkları Yükü Ekran Kartına Bindirmişler Senin Sisteminle Alakalı Olabilir Biraz..

Patch Daha çıkmadı. Betanın Betasında Şuan Feedback Alıyorlar.Sakin Ol 1 Haftaya Kadar Düzenlenir.
Bizzat Denemedim Ama Yorumlardan Okuduğum Kadarıyla Ramden Aldıkları Yükü Ekran Kartına Bindirmişler Senin Sisteminle Alakalı Olabilir Biraz..

Yine FPS ya da donmalardan sıkıntım yok. Ben oyunu oynamak istiyorum da şu hata vermeden kapanma olayını çözemedim. İlk güncelleme yaptığımda böyle bir sıkıntı çıkmadı. Ama kale aldıktan sonraki crashten sonra açılmıyor. Neyse bekleyelim bakalım.

Beyler, aloooooo. Kardeşim kimsenin umrunda olduğunu sanmıyorum yok o köylüyle konuşunca şu kadar cazibe gelmiş, map morarmış falan. Merak edilen kısım fps sorunu droplar optimizasyon. Bir insan evladı bunlardan bahsetmemiş

Performansı kontrol etmek için 500vs500 bir savaş denedim, custom battle'da bariz iyileşme var, fps droplar ise devam ediyor maalesef ara ara. e1.1.0 beta birtakım sorunlara çözüm bulmuş gibi geldi bana, yüzde yüz mü derseniz, değil tabi.

Edit: 8 gb ram,i7 9750, Gtx 1650 ile denedim bu arada. 300vs300, 200vs200 istediğim performansa çok yakın. Campaign modunda deneyeceğim şimdi.

Beyler, aloooooo. Kardeşim kimsenin umrunda olduğunu sanmıyorum yok o köylüyle konuşunca şu kadar cazibe gelmiş, map morarmış falan. Merak edilen kısım fps sorunu droplar optimizasyon. Bir insan evladı bunlardan bahsetmemiş

Optimizasyon konusunda bana göre şuan 1.0.10 daha kötü mümkünse gelecek diğer patch ve betaları bekle. Şuan kale kuşatması oynanacak derecede değil ve aşırı derecede fps drop var. Harita, kuşatma, saldırı fark etmiyor.

Seni mi kırıcaz söyleyelim o zaman optimizasyon sorunum düzelmiş biraz performans artışı var. Tabi herkesin sistemi farklı olduğu için bir başkasında kötüleşmiş olabilir benim daha fazla fps almam da başkasının umrunda değildir emin ol.

Benim gördüğüm kadarıyla performans konusunda bariz iyileşme olmuş. 400-500 kişilik büyük savaşlardan zevk almaya başladım artık, birkaç tane daha bunun gibi patch gelse mükemmele yakın bir şey olabilir.
Herşey Düzelecek TW gece gündüz çalışıyor gördüğümüz gibi.Bir Oyunu Hergün Yamalamak Kolay Değil.

Eskiden 500v500 imparatorluk atlı savaşında 10 fps hatta ara ara 4-5e düştüğünü hatırlıyorum fps'in,1.1.0 güncellemesinden sonra aynı savaşta en düşük 20 fps alıyorum genelde 25 civarı fps alıyorum baya iyi olmuş hatta bunu onaylamak için arkadaşım eski versiyonda benden daha iyi bir sistemle özel savaş açıp yine aynı şekilde 500v500 atlı savaşı yaptırdı ve kendisi maksimum 10 fps aldı :grin:
Sistem Özelliklerim:
i5 8400
16Gb Ram
Gtx 1070
SSD

Çok kararsız kaldım eski save ye dün başlamıştım çok bir şey yapmadım yeni save açıp 1.1.0 a geçsem mi bilemedim. 1.10.0 a geçmeli miyim sizce?

Memory clenearinda etkisi büyük bende azalmış sanki ama kimse için yeterli degil. 2 sorun buldum 10 dk oynama da . Savaşta askerler konutta kalıyor ben saldırınca atağa gecmiyolar. 2. Harita da kovalarken bazen kaçmıyor.

Back
Top Bottom