Users who are viewing this thread

Mevcut oyunda şehirlere girmek için cidden hiçbir sebep yok ve oyunda ana görev zinciri dışında akılda kalıcı bir görevde yok. Birkaç şehir için birkaç görev zinciri hazırlansa bu problem biraz çözülür en azından, cidden oyunu oynarken hiçbir şehre girmeden ilerlemek artık bir noktada bayıyor, o kadar her şehir için ayrı ayrı sahneler hazırlıyorsunuz bunların boş yere hazırlanması canınızı sıkmıyor mu? Öyle aradığım şey aşırı komplike kafaları yakan başka örneği olmayan görevler de değil yani. Bir şehirde sokak etkinliği koyarsın oyuncuya boks yaptırtırsın, öbüründe şehir içi at yarışı başka bir şehirde oyuncu hırsızlığa uğrar ufak bir görev zincirine girer yani mekanikler animasyonlar da elverişli duruyor söylediğim şeyler için yapılabilir bunlar yani. Oyuna serserilik suç işleme özellikleri de eklenmiş ama suç yüzünden tutuklanmıyorsun bile, şaka gibi cidden.
Ya düşündükçe aklıma fikir geliyor açıkçası, bir şehre saldırmadan önce mesela şehre sızıp savaş aletlerini bozma, garnizon komutanını zehirleme gibi ufak görevler eklenebilir. Moral bozukluğu veya savunma aleti üretiminde zamanın uzaması gibi penalty'ler eklenmiş olur böylece.
Kavgacı sarhoşun sokak versiyonu falan eklenebilir meydan ortasında kavga çıkar asker gelesiye dek dövüş sürerse zindana atılırsın vb. düşündükçe fikir üretiliyor daha da.

Gerçekten çok doğru, oyunu dümdüz savaş simülasyonundan kurtaracak ufak eklentiler yapılabilir bu şekilde. Ayrıca şehir tasarımları da gerçekten çok güzel çok iyi hissettiriyor içerisinde gezmek içerisinde vakit geçirticek şeyler eklenirse çok güzel olur. Oyunun açık dünyası, yani sefer haritası ve yerleşim tasarımlarını çok beğeniyorum köylerden kalelere kadar hepsi çok güzel hepsini aktif bir şekilde kullanmayı çok isterim.

Gerçekten çok doğru, oyunu dümdüz savaş simülasyonundan kurtaracak ufak eklentiler yapılabilir bu şekilde. Ayrıca şehir tasarımları da gerçekten çok güzel çok iyi hissettiriyor içerisinde gezmek içerisinde vakit geçirticek şeyler eklenirse çok güzel olur. Oyunun açık dünyası, yani sefer haritası ve yerleşim tasarımlarını çok beğeniyorum köylerden kalelere kadar hepsi çok güzel hepsini aktif bir şekilde kullanmayı çok isterim.
Hocam işin dogrusu o zaten. Her şeyi modderlara mi teslim edelim illaki? Ekle 2-3 bi şey ki oyunda biraz daha vakit geçirelim. Yani EA sürecinden çıkalı epey oldu, oyuna bir girdim ki görmedigim yeni pek bişey yok, tek tük. Ara sahneler falan okey güzel eklentiler de asıl olay oynanış hocam. Bu kadar kısır kalmamalı.

Hocam işin dogrusu o zaten. Her şeyi modderlara mi teslim edelim illaki? Ekle 2-3 bi şey ki oyunda biraz daha vakit geçirelim. Yani EA sürecinden çıkalı epey oldu, oyuna bir girdim ki görmedigim yeni pek bişey yok, tek tük. Ara sahneler falan okey güzel eklentiler de asıl olay oynanış hocam. Bu kadar kısır kalmamalı.
Çok haklısın hocam, elde gerçekten büyük potansiyel var kullanmak lazım. Oyunun evreninin hikayesi de bence kağıt üzerinde detaylı ve sağlam yazılmış yani elimizde ihtiyacımız olan çoğu şey var sadece kullanmak gerekiyor bence

Back
Top Bottom