Dying Light - DL II Geliyor!

Users who are viewing this thread

logo.png

Dead Island serisinin yapımcıları olan Techland, Dead Island 2'yi Yager'e bırakıp bu projeye başlamışlardı. Çıkmasına sayılı günler kala konusunu başlatayım dedim. PC, PS3, PS4, XBOX-360 ,XBOX-ONE için çıkacak olan FPS türündeki bu hayatta kalma oyunun videolarından elde ettiğim tecrübeye göre eşini benzerini şu ana kadar görmedim diyebilirim, gördüklerim ise bu oyunun yanında bir hiç neredeyse. Grafikler, hareketler, sesler kısacası atmosfer kusursuz olmuş.

Oyun Harran adındaki antik bir kentte geçiyor ama modern versiyonunda tabi. Hatta Şanlı Urfa desek yerinde olabilir ama Harran demeleri de merak söz konusu. Zombilerimiz tasarlanırken bölgenin kültürü de referans olmuş sanırım. Çünkü etrafınızda baş örtülü teyzeler, bizim ülkenin olmazsa olmaz arabaları falan görebilirsiniz. Şehir için aynı şeyi diyemeyeceğim tabi. Söylemeden de geçemeyeceğim, madem bunlar oyunda mevcut neden hayatta kalanlar neden yabancı? Hayatta kalan insanlar ise Örümcek Adam mı desem yoksa Suikastçı mı (Assassin's Creed) desem bilmiyorum ama metrelerce yükseklikten aşağıya çöp konteynerlerine ya da arabaların üstüne atlayıp hiçbir şey yokmuş gibi hoplamaya zıplamaya devam ediyorlar. Tabi etrafta zombiler varken bizim hareketlerimiz normal kalır mantıken. Bu arada sadece zombilere karşı savaşmayacağız anladığım kadarı ile. Gündüzleri ava çıkabiliriz, erzak vesaire toplamak için de ama akşam olduğunda "Ava giden avlanır." sözü ile olayı özetlenebilir ama akşam olduğunda "Avcı" denilen yaratıklar ortaya çıkıyor ve zombiler de güçleniyor. Ertesi sabahı görebilmek için maceramız başlıyor an itibariyle. Unutmadan, oyun istediğiniz her şeyi sunuyor bu konuda, yapımcıların iddiasına göre. Gibi gibi.

Bu benim yorumum, hatam olabilir, düzeltebilirsiniz. Twitter adresinden takip ediyorum sitesinden daha çok bilgi veriliyor orada bana göre: https://twitter.com/DyingLightGame

Bu resmi sitesi: http://dyinglightgame.com/

Birkaç görsel vereyim, sitesinde daha fazlası var ayrıca.

Bu video da seçimler yapabilirsiniz, mutlaka deneyin: https://www.youtube.com/watch?v=rb5AkhG_JG8

Şimdilik bu kadar, saygılarla.

Şanlıurfanın referans alındığına eminmisin görüntüler de venedik mimarisinin etkisi gözüküyoda

Uzun zaman önce oyungezerde haberini okumuştum galiba bu oyunun. Yine Şanlıurfa vs. falan vardı o zaman da. Dead Island 2'yi hazırlayanlar olduğunu da unutmamışım. Bu oyunların tek kötü yanı, yanında oynayacak kişi veya kişiler olmayınca zevk vermemesi.

Balex said:
Uzun zaman önce oyungezerde haberini okumuştum galiba bu oyunun. Yine Şanlıurfa vs. falan vardı o zaman da. Dead Island 2'yi hazırlayanlar olduğunu da unutmamışım. Bu oyunların tek kötü yanı, yanında oynayacak kişi veya kişiler olmayınca zevk vermemesi.
Dead Island 2 Yager tarafından yapılıyor ve o eski Dead Island havasını hissedemedim ben.

Emrehan said:
Başka bir sitede yorumlarda zombileri niye Türk yaptılar diye söven vardı, bu o oyun sanırım.  :lol:

Ama grafikler güzel, biraz parkur oyunlarına da benziyor yapı olarak.
O Türk zombi olayı vahim. Bende birkaç site de denk geldim, öldürüp öldürmeme konusunda tartışıyorlardı. Hatta "Camiye sığınsak zombiler içeriye girer mi?" diye tartışanlar da vardı. Korkunç.

oyun başlangıcında numaramızın 31 olması ilginç  :mrgreen:

not:fps yi de yazim 15-18 arası normal oyun içi daha açık dünyaya çıkmadım bakalım orda ne olcak  bu birde minumum ayarlarda oyun malesef optimizasyon sorununa sahip

Yalnız şöyle diyim oyun muhteşem tavsiye ediyorum kesinlikle değer oynanış şuan bu fps ye rağmen mükemmel

Gece olduğunda dışarıda hayatta kalabilme olayı gerçekten yürek istiyor. Sabah 10'dan beri oynuyorum ve karakterim orta düzeye gelmesine rağmen dışarı çıktığımda zorlanıyorum. Senaryo ve görevler harika. Az çok İngilizce sahibi olmanız anlamanıza yetiyor ana konuyu. Karakterin ismi Crane ama herkes numaralandırılmış ve bize de 31 düşüyor. Öyle ki kasıtlı olarak yapılmış yapımcılar tarafından. Karakterlerin yüzleri baya benzer olması dışında beni herhangi rahatsız eden bir durum, hata vesaire yok diyebilirim. Co-op katıldığımda internet hızım sayesinde adam ışınlanır gibi ya da kasmalar vesaire oluşuyor. Neyse, mutlaka oynamalısınız.

Negatrm The Berserker said:
Gece olduğunda dışarıda hayatta kalabilme olayı gerçekten yürek istiyor. Sabah 10'dan beri oynuyorum ve karakterim orta düzeye gelmesine rağmen dışarı çıktığımda zorlanıyorum. Senaryo ve görevler harika. Az çok İngilizce sahibi olmanız anlamanıza yetiyor ana konuyu. Karakterin ismi Crane ama herkes numaralandırılmış ve bize de 31 düşüyor. Öyle ki kasıtlı olarak yapılmış yapımcılar tarafından. Karakterlerin yüzleri baya benzer olması dışında beni herhangi rahatsız eden bir durum, hata vesaire yok diyebilirim. Co-op katıldığımda internet hızım sayesinde adam ışınlanır gibi ya da kasmalar vesaire oluşuyor. Neyse, mutlaka oynamalısınız.
Kaç fps alıyorsun bide ayarların ne

lortcush said:
oyun başlangıcında numaramızın 31 olması ilginç  :mrgreen:

not:fps yi de yazim 15-18 arası normal oyun içi daha açık dünyaya çıkmadım bakalım orda ne olcak  bu birde minumum ayarlarda oyun malesef optimizasyon sorununa sahip

Yalnız şöyle diyim oyun muhteşem tavsiye ediyorum kesinlikle değer oynanış şuan bu fps ye rağmen mükemmel
Oyunda optimizasyon hataları var ne yazık ki hala.

Bu arada Dying Light oyunu gaming laptop almak isteyenler için iyi bir haber olacak. Gtx 970m üzeri ekran kartlı bir laptop alırsanız(tabii ki kampanyaya dahil yerlerden) Dying Light oyunu hediye olarak geliyor arkadaşlar.

Rpg yönü ağır güzel olacak. Bu seçim olaylarının başındaki abi baya testosteronlu bir abimiz. İşi sağlam. İlk oyunu full coop arkla oynamıştım. Bu oyunu da öyle oynayacağız sanırım. Aşırı zevk vermişti. Rpg ağırlık kazanınca alacağım zevki düşünemiyorum .

Back
Top Bottom