Dusman Esirlerini Savasci Degil Esir Yapmak

Users who are viewing this thread

denizk

Ele gecirdigimiz esirleri asker yapma istegi cokca dile getirildi.

Yalniz, savasip yendigimiz grubun esirlerini asker olarak degil yine esir olarak alabilmek de bir secenek olarak bulunmali diye dusunuyorum. Neden diyecek olursaniz, artik "benim" olan -ornegin- River Pirate'lari asker olarak alsam hicbir isime yaramazlar. Ama madem "benim"ler, o zaman onlari satip para kazanma gibi hunharca bir luksum de olabilmeli.

Cok mu gaddarca?

Hmm buradaki mantik basit, du$manimin du$mani dostumdur:smile:

Bu $ekilde degil de, faction'a bagli bir sistem daha mantikli olur. Ornegin Ben Vaegir'sem, yendigim bir grubun Vaegir olan esirlerini benim de esir almam sacma olurdu.

Ama dedigin dogru, serbestlik gelmeli buna. Ornegin TLD'de Brigandlar var, factionlardan bagimsiz zibidiler. Zamaninda Rohan atlilarindan olu$an bir grubu yenip esir almi$lar, sonradan da Isengard bu Brigandlari yenip esirleri kendi saflarina ta$iyinca orclarla ayni safta sava$an Ithilien rangerlari ve Rohan atlilari komik gorunuyor  :razz:

Dogru soyluyorsun ama bence bu secim sana ait olmali. Hani acliktan agzin kokuyor durumdayken, zor bir savastan sonra ele gecirdigin, "senin grubunla duygusal baglari olmayan" adamlari satmak isteyebilirsin.

mi?  :roll:

Cok kalle$ce  :mrgreen:

Bence factionla direk alakali olanlar bir $ekilde, digerleri ise senin dedigin gibi olabilir.

(Bu arada butun geyigin aynisini hem ingilizce hem Turkce forumda yapiyoruz ya, ilginciz hakkaten  :razz:)

Iste salivermek secenegi gibi bir de esir almak secenegi olmali diyorum. Elimiz paraya sikistiginda guzel olurdu :smile:

YOk be abi esir aldığın adam niye senin için dövüşsün hiç mi hiç anlamıyorum sizi...direkt kiralabilir adam sayısı artsın mutlu olun.

Bu konuda önerim de Vaegirlerde rütbem arttıkça katılabilecek Vaegir sayısında sınır esnetilsin.Nebiliym 25 Manhunter yerine 35 Vaegir alabileyim...Olmaz mı?General olmuşum ben burda champion knight'ın hööööeey diye koşturuyorum,insanlar kişisel karizmadan çok sık sık rütbeye önem vermişlerdir ortaçağda...

Eh orasi ayri bir nokta zaten. Vaegir recruit olmu$um ama paramin ve slotumun yettigi kadar Knight alabiliyorum, bu da ters bir durum.

Jaghatai Khan said:
YOk be abi esir aldığın adam niye senin için dövüşsün hiç mi hiç anlamıyorum sizi...direkt kiralabilir adam sayısı artsın mutlu olun.

Cagatay, eger benim onerim icin bunu diyorsan, benim onerdigim bu degil. Dikkat edersen "ozgurlugune kavusturdugumuz adamlari illa ki orduya katmak yahut salmak zorunda olmayalim, esir olarak da alabilelim" diyorum. (Ustume mi aliniyom yoksa?  :roll: )

Back
Top Bottom