DROP, YUKSEK RAM KULLANİMİ SORUNUNA ÇÖZÜM

Users who are viewing this thread

dpwae

Regular
Oyunda savaşlarda açıkça bellek sızıntısı olduğunu hepimiz biliyoruz. Oyun aldığı rami sisteme geri vermediği için sürekli ram doluyor ve takılıyor ama bunu arka planda çözen ve gerekli rami sisteme geri kazandıran şahane bir uygulama var adı Memory Cleaner. ( İNDİRDİKTEN SONRA
Clear system cache when usage ezceeds %80
Clear sistem cache every 5 minutes.
Start memory clenear with Windows.) Seçeneklerini tikleyip açın.

----------Programın avantajları--------
➥Program ram kullanımınız her %80i geçtiğinde ciddi boyutta rami sisteme geri kazandırıyor
➥Program 5 dakikada bir otomatik olarak gereksiz rami temizleyebiliyor
➥Bannerlord oyununda sürekli ram toplandığı için 16gb raminiz dahi olsa ram uzun süreler sonucu 15gb boyutlarına varabiliyor tam bunun için harika bir uygulama
➥Aynı şekilde rami 6gb olan arkadaşlarımız kesinlikle ama kesinlikle kullanmaları gerekiyor

----------Programın dezavantajları--------
➥Ciddi boyuttaki gereksiz rami sisteme geri kazandırırken saliselik olarak oyun takılabiliyor.

BİLENLER VARDIR BELKİ AMA ŞAHSEN AŞIRI İSİME YARADI UYGULAMA AŞIRI TAVSİYE EDİYORUM.

Dediklerimi aktif etmeyi unutma yoksa çalışmaz. Deyince de yazarsan iyi olur miller çalıştığını görsün benim aşırı işime yaradı.

Denedikten sonra yaz buraya kanka
Hocam denedim fakat benim sorun cpu da herhalde. 200 kişilik savaşta bile minimum ayarlara almama rağmen drop oluyor ve öyle böyle değil oyun oynanmıyor yani. ekran kartımım maksimum sistem gereksinimlerini destekliyor işlemcim maksimum desteklemiyor ama minimumdan da kat kat daha iyi ortada birşey yani fakat minimum ayarlarda 200 kişilik savaşta bile drop oluyor kasma oluyor ve çok sıktı bu durum artık. Yinede çok teşekkürler sistemden sisteme göre değişiyor herhalde senin dediğin yöntem bazı sistemlerde gayet işe yarıyor.

Hocam denedim fakat benim sorun cpu da herhalde. 200 kişilik savaşta bile minimum ayarlara almama rağmen drop oluyor ve öyle böyle değil oyun oynanmıyor yani. ekran kartımım maksimum sistem gereksinimlerini destekliyor işlemcim maksimum desteklemiyor ama minimumdan da kat kat daha iyi ortada birşey yani fakat minimum ayarlarda 200 kişilik savaşta bile drop oluyor kasma oluyor ve çok sıktı bu durum artık. Yinede çok teşekkürler sistemden sisteme göre değişiyor herhalde senin dediğin yöntem bazı sistemlerde gayet işe yarıyor.

aynı sistem bendede var ekran kartı deli ediyor beni

beni kazıkladı satıcı n11'den galiba ekran kartı fanı kırıktı gönderdim başka fan taktı ancak 83 derecede çalışıyor ve sesi çok fazla
onu bilemiycem kanka. benim işlemci de çok yüksek ısılara çıkıyor ekran kartıda ama soğutucun çok iyi değilse bu ekran kartı ve işlemcinın ısınma sorunu var zaten.

3 kişide de çok iyi çalıştı program denemekten zarar gelmez uzun bir iş falan da değil o yüzden gören denesin kesinlikle. Zaten dediğim gibi sorunu ramden dolayı olanlar için ise yarıyor mesela 16 GB olsa bile raminiz 15 yiyorsa kullanin.

Çapulcu vssinde kasiyodu bende 200 kişilik savaşlara girdim gene kasmalar var ama o kadar fazla değil yani duzelene kadar idare edeceğim program bu.

işlemci için olanı bulursan hemen yaz bence hocam hatta konu bile açabilirsin. Oyunun cpu optimizasyonu çok kötü.
Cpu yönünden kullanacağın program QuickCpu dur hocam. programın amacı işlemcinin sahip olduğu tüm çekirdeklere oyun yükünü eşit bir şekilde paylaştırmaktır. Genelde Cpu lar 1. çekirdeğe yüklenir bu program ise paylaştırıyor. Programı indirdikten sonra System power plan ı performanceye çekmen yeterlidir. Artı olarak smart game booster programınıda kullanabilirsin bu üçlüyü kombolarsan çok iyi olur

Cpu yönünden kullanacağın program QuickCpu dur hocam. programın amacı işlemcinin sahip olduğu tüm çekirdeklere oyun yükünü eşit bir şekilde paylaştırmaktır. Genelde Cpu lar 1. çekirdeğe yüklenir bu program ise paylaştırıyor. Programı indirdikten sonra System power plan ı performanceye çekmen yeterlidir. Artı olarak smart game booster programınıda kullanabilirsin bu üçlüyü kombolarsan çok iyi olur
Sağolasın hocam denedikten sonra tekrar dönerim.

Teşekkürler bende işe yaradı. Ram'inin fazla kullanıldığını düşünen ve oyunun belli bir süre sonra sorun çıkardığını düşünen varsa denesin, kesinlikle işe yarıyor. Oyunda uzun süre geçirdikten sonra kuşatmalar cidden deli ediyordu adamı ama bununla oyunu aç kapa derdinden kurtulmuş oldum.

inanılmaz beklediğimden çok iyi sonuç verdi hiç bir takılma fps drop falan yaşamadım 100 dakika boyunca. Problem yaşayan arkadaşlar kesinlikle denesin.

Back
Top Bottom