Donanım, Yazılım ve Teknoloji Dünyası Hakkında Sorular&Öneriler&Haberler

Users who are viewing this thread

Evet, başlıkta belirtmiş olduğum üzere bu bölüm hakkında sorularınızı,fikir ve önerinizi paylaşabilirsiniz.Bu şekilde hem forumun düzenli olması hem spam olmamasına fayda sağlamış oluruz.

HP@Destek

Arkadaşlar yeni konu açmak yerine buraya mesaj atarak ve soruları cevapları buraya yazarak daha önceden çözülmüş veya çözülecek sorularınızı yazarsanız bu herkez için daha yararlı olur.Birdaha ki sefere soran kişi yanıtını konu açmadan da bulabilecektir.

Arkadaşlar Ben İnternetten Video İzlerken Bir Anda Donuyor Pc Sonra Dııt Diye Bi Ses geliyor Ve Mavi Ekran Hatası Çıkıyor Ve reset Atıyor Pc ctrl+alt+delte Yaptımmı Adobe Flash Player yanıt vermiyor Diyor. Niyedir Bu?

mavi ekran hatasının içeriğini bilmeden yardımcı olmak zor bu işte

sen en iyisi aynı hatayı tekrar alırsan hatanın adını ve hata kodunu bir kenara yaz ve sonra google'dan araştır neler yapabilirimişsin diye

Arkadaşlar, modeme reset attım(yeniden kurma) ve bu olaydan beri Google dışındaki tüm sitelere erişebiliyorum. Ama google'ye girmeye çalıştığımda beni modem sayfasına yönlendiriyor ve "Kablosuz ağınızda şifrelemeyi etkinleştirmeden Internet'e ulaşamazsınız. Modem arayüzüne ulaşmak için buraya tıklayınız." hatasını veriyor.

Arkadaşlar bugün başıma gelen bir sorunu nasıl çözdüğümü anlatacağım, olur da başkaları yaşarsa format atmasın diye.
Şimdi ben oyunu sildim ve fontlarım bozuldu. Google'da sörç yaparken italik, forumların ve facebook'un yazısı ise bold türündendi. Araştırdım ve win 7 orijinal fontlarını buldum. İndirdim 5 dakikada. Yükledim ve cleartype metnini ayarladım düzeldi(cleartype için denetim masasına bakın). Çözüm çok kolaymış demeyin, bunu internette umutlu gözlerle araştırmaktan iyidir :grin:

berkil said:
Arkadaşlar, modeme reset attım(yeniden kurma) ve bu olaydan beri Google dışındaki tüm sitelere erişebiliyorum. Ama google'ye girmeye çalıştığımda beni modem sayfasına yönlendiriyor ve "Kablosuz ağınızda şifrelemeyi etkinleştirmeden Internet'e ulaşamazsınız. Modem arayüzüne ulaşmak için buraya tıklayınız." hatasını veriyor.

Modem sayfasına gir ve ayarlarını bir gözden geçir .

Frobo Goldfather said:
berkil said:

Sorunu çözdüm, teşekkürler. Geçmişi en başından itibaren silince düzeldi.

berkil said:
Frobo Goldfather said:
berkil said:

Sorunu çözdüm, teşekkürler. Geçmişi en başından itibaren silince düzeldi.

Önemli Değil ^^

Arkadaşlar Ben Video Upload Ederken Bu Sorunu Yaşamaktan Sıkıldım. Sürekli 2 Saat Beklemek Zorundayım. Videoların Boyutunu Kalitesine Zarar Vermeden Nasıl Küçültebilirim.(RAM'den oldukça az yiyiyorum+RAM 6,00 GB) (Upload Hızı 8mb/s)

Ben yaklaşık 1 hafta önce windows'u tekrar yükledim. (format bu sanırım) Bilgisayar genel olarak hızlandı. Ancak her açışımda bir sorun oluyor. Tuşa basıyorum açılıyor ve şu mesaj çıkıyor: "press any key/ boot/ DVD/ CD" hatırladığım kavramlar bunlar. Bu çıktıktan sonra 2 sn geçince başka bir şey çıkıyor. Alt alta 2 tane Windows 7 çıkıyor birini seç diyor. Hangisini seçersem seçeyim ekran kapkaranlık oluyor ve masaüstünün açılması 15 dakka sürüyor. Burdan sonra yeni gibi hızlı. Ancak şu açılma süreci kanser ediyor. Nasıl çözebilirim?

Vassili Zaitsev said:
Ben yaklaşık 1 hafta önce windows'u tekrar yükledim. (format bu sanırım) Bilgisayar genel olarak hızlandı. Ancak her açışımda bir sorun oluyor. Tuşa basıyorum açılıyor ve şu mesaj çıkıyor: "press any key/ boot/ DVD/ CD" hatırladığım kavramlar bunlar. Bu çıktıktan sonra 2 sn geçince başka bir şey çıkıyor. Alt alta 2 tane Windows 7 çıkıyor birini seç diyor. Hangisini seçersem seçeyim ekran kapkaranlık oluyor ve masaüstünün açılması 15 dakka sürüyor. Burdan sonra yeni gibi hızlı. Ancak şu açılma süreci kanser ediyor. Nasıl çözebilirim?
windows 7 den birini sileceksin. her "Windows 7" 1 GB yiyiyor bildiğim kadarıyla

Vassili Zaitsev said:
Nasıl sileceğim?

Sanırım sadece windows kurmuşsun eski windowsu kaldırmamışsın.

Format atarken önce harddiski temizlemelesin (Sadece C'yi temizlesen de olur) internetten bak bi format atmaya xp win7 farketmez mantık aynı zaten.

Şimdi birşey farkettim. 2 Windows var alttakini seçince format öncesi oturum açılıyor. Üstteki format sonrası açtığım yeni oturum. Ama şu silme olayını anlamadım Findecáno :smile:

format öncesi oturumdan kastın nedir? yani artık kullanmak istemediğim işletim sistemi mi açılıyor, yoksa daha çok formatın başlarındaki gibi bir kurulum kısmı mı?
Eğer eski işletim sistemin açılıyorsa en başından tüm disk bölümlerini biçimlendirip sıfırdan kurulum yapman daha mantıklı yok eğer sadece kurulumun başlangıcındaki gibir bir şeyler geliyorsa Bilgisayarım -->  Gelişmiş --> Başlangıç kurtarma --> Ayarlar --> Sistem Başlangıcı --> Düzenle yolunu izledikten sonra kaldırmak istediğin girdinin adını sil. Bu işlemi yaparken dikkat et yalnız, yanlışlıkla çalışan sistemin girdisini de silebilirsin

Back
Top Bottom