Donanım, Yazılım ve Teknoloji Dünyası Hakkında Sorular&Öneriler&Haberler

Users who are viewing this thread

ASUS 23,8" VZ249HEG1R 1Ms 75Hz IPS FullHd HDMI FreeSync GAMING MONITOR - Vatan Bilgisayar şu monitör nasıl sizce? Renkleri ve yenileme hızı çok iyi değil ama kalan özellikleri bir bannerlord'a, apex legends'a, control gibi yeni çıkan/çıkacak yapımlarda 60fps sabite sizce yeter mi?

>Renkler canlı, görüntü sorunsuz olsun istiyorum, eski-sorunlu monitörü ya okutucam ucuza ya da kenara koycam..

Comparison between: 23.8" Asus VZ249HEG1R, 21.5" Asus VP228H (displayspecifications.com)

Last edited:
One S kontrolcüsü var. Bildiğin micro usb kablosu ile bağlanıyor. Ben 2 metrelik beyaz bir kablo almıştım baya işime yaradı çok paralar bayılmaya gerek yok. Ha ucuz kablonun ömrü de kısa oluyor ama sürekli pil değiştirmekten daha iyi.

tamamdır teşekkürler, o zaman kolu sipariş etmişken kabloyu da edineyim bir yerden. iPhone kablosu var bende ama o uygun değil anlaşılan. Diğerleri de çok kısa.

Bir ürünü incelemek için hesabıma girdim. Gözüme ilişti..:

7 ay önce bozulan kulaklığımın yerine aldığım ve alırken çok ama çok pahallı bulduğum(muadillerinde bulunmayan ek özelliklerinden ötürü fiyatına rağmen almıştım, ~400 dinar -.- ) kulaklığımın fiyatındaki değişim oranına baktım. Sadece 7 aylık bir kulaklık..

Şu an görebildiğim kadarıyla en ucuz seçenekte %60 zamlı pahallı halde satılmakta.
Diğer uygun seçenekler de %120 civarında pahallanmış halde.

7 ayda..

Daha dünyada virüsün uzun vadeli etkileri yok.
Olası erken seçimde, olası kötü ekonomik etkiler yok.
Biden faktörü ve olası yaptırımların etkisi yok.

Bu acayip fiyat artışının dışında, teknoloji dünyasını yakinen ilgilendiren internet fiyatlaması var bir de şimdi aklıma gelen.. Şu virüslü dönemde internetin devlet desteğiyle acayip ucuzlatılıp yaygınlaştırılması gerekirken, "rekabet ortamında maliyet-kar" hesabıyla devamke deniliyor. (iktisadi hesap yapmadan-çözüm üretmeden özelde yakınıyorum sadece, tabiki yakınmak çözüm olmaz). Gerek telde, gerek evde ucuzlamalı internet.. Git gide artan ve harici alınan aylık telsiz kullanım ücreti de var hani. Temel cep internetini, temel dakikaları/smsleri vs, vergiyle birlikte toparlayıp vermek zor herhald? Devletin bazen serbest rekabeti regüle etmesi gerek oysa..

Ben güdücü seyis olsam, seyisliği bırakıp devlet insanı olur ve internete/telsiz kullanım ücretine vs bi el atardım, sonra derdim ki tarımda avrupa birliği standartlarında üretim yapacağız, bu internet ve telsiz kullanım vergisi gibi nicelerinin fiyatlarını tarımdaki üretimimizle karşılayıp azaltacğıaz, aha da direk faaliyete geçecek planlarımız, aha da aşama aşama eylem tarihleri bu bu vs. Bir de şöyle cepte internet/sms/dk/vs vs paket-ücret kombinasyonlarını belli standartlara çekerdim. Oh. Reyi de kapardım, boş da konuşmazdım.

Teknoloji dünyası başta olmak üzere birçok kalem bu gidişle insanları acayip üzecek. Fiyatlar ölçüyü çoktan aşmış..

Samsung'un 870 Evo 2.5 inçlik sata ssdsinden aldım. Laptopa takmayı becerdim, çalışıyor. Bu ssd sıcaklığına dair baya bir şeyler yazıyor internette. Samsung 0-70 derece arası olsun demiş. Bulunduğum oda serin olmasına rağmen oyun oynarken 60 dereceyi gördüm. Zaten laptopda eski, bir tane fanı var sadece. Benimde aklıma, sata uzatıcı kablolardan alıp laptobun kasasından delik açıp, ssd'yi sistemin dışında çalıştırmak aklıma geldi. Siz ne dersiniz? Sizce neler yapabilirim? Aklıma gelen şey sağlıklı bir kullanım olur mu?

60 derece oldukça normal bir sıcaklık, dert etme. Ayrıca 70 üstüne çıkarsa da bozulur demek değil performansı düşer biraz. Öyle saçma sapan dışarı çıkarmayla filan hiç uğraşma.

Back
Top Bottom