'' Diyalog, Şehir(Kale,Köy), Asker vs.. '' isimlerini değiştirmek ANA KONU

VladTheIMPALER

Recruit
Best answers
0
GİRİŞ

Değerli M&B severler, bugünkü konumuz M&B Warband'da oyun içindeki tüm ibrelerin, kendimizce diğer bir değiş ile kendi insiyatifimize ve keyfimiz doğrultusunda isimlerini değiştirmek.

Karakter yaratma arayüzü değişim ayarlarımız için :

Bilgisayar>Yerel Disk-C>Program Files(x86)>Steam>SteamApps>Common>M&B Warband>Modules>Native>Languages>TR Klasörüne giriyoruz.(Menü harici yapacağımız diğer ayarlarda da bu klasör içinden yapacağız.

Karakter Yaratma Arayüzü değişim ayarlarımıza ait csv dosyaları:

Skins.csv peki ''csv'' uzantılı dosyaları nasıl açabilirim ?. Arkadaşlar ''csv'' uzantılı hangi dosyayı açacaksak sağ klik>Birlikte aç>Not defteri Veya en düzgün ve en kaliteli olarak rahat bir şekilde düzen yapılmak isteniyor ise '' NotePad+++'' Programını indirip, Not defteri yerine ''NotePad+++'' Seçeneğiyle ''csv'' uzantılı dosyaları açmak çok daha karlı ve mantıklı bir seçim olacaktır. Uzantıyı açtığımız zaman uzantıda değiştireceğimiz yeri siliyor ve isteğimiz doğrultusunda doldurup çıkarken kaydet seçeneğini seçtiğimiz zaman, değişimi görmek için oyun açılır ve kontrol edilir.

Skill(Yetenek) ismi değişimi için :

Skills'in ''csv'' dosyası :

Skills.csv açılır ve istek doğrultusunda doldurulup çıkarken kayıt edilir. Az önceki yaptığımız işlemlerin aynısı burada'da yapılır.

Oyun içi NPC isimlerinin değiştirilmesi

Gerekli olan ''csv'' dosyamız

troops.csv açılır ve istek doğrultusunda doldurulup çıkarken kayıt edilir. Az önceki yaptığımız işlemlerin aynısı burada'da yapılır.

Oyun içi görev isimlerindeki değişiklik

Gerekli olan ''csv'' dosyamız

Quests.csv açılır ve istek doğrultusunda doldurulup çıkarken kayıt edilir. Az önceki yaptığımız işlemlerin aynısı burada'da yapılır.

Harita içinde dolaşan NPC(Kervan-Haydutlar vs) isimlerinin değiştirilmesi

Gerekli olan ''csv'' dosyamız

party_templates.csv açılır ve istek doğrultusunda doldurulup çıkarken kayıt edilir. Az önceki yaptığımız işlemlerin aynısı burada'da yapılır.

Şehir isimlerinin değiştirilmesi

Gerekli olan ''csv'' dosyamız

parties.csv açılır ve istek doğrultusunda doldurulup çıkarken kayıt edilir. Az önceki yaptığımız işlemlerin aynısı burada'da yapılır.

Oyun içi silahların isimlerinin değiştirilmesi

Gerekli olan ''csv'' dosyamız

item_kinds.csv açılır ve istek doğrultusunda doldurulup çıkarken kayıt edilir. Az önceki yaptığımız işlemlerin aynısı burada'da yapılır.

Oyun içi krallık isimlerinin değiştirilmesi

Gerekli olan ''csv'' dosyamız.

factions.csv açılır ve istek doğrultusunda doldurulup çıkarken kayıt edilir. Az önceki yaptığımız işlemlerin aynısı burada'da yapılır.

Oyun içi dialog değişimleri

Gerekli olan ''csv'' dosyamız

dialogs.csv açılır ve istek doğrultusunda doldurulup çıkarken kayıt edilir. Az önceki yaptığımız işlemlerin aynısı burada'da yapılır.