Divine Roleplay - Sunucu Açık !! Son Sayfadaki Bilgilendirmeyi Okuyun

Users who are viewing this thread

77.223.159.223:1466 buyurun gelin arkadaşlar merak ettikleriniz hakkında vb. tüm konularda yardımcı olalım

BlackGate said:
Larquen[Raymis] said:
Bişe sormak istiyorum  neden ban yedim acaba karakter adım Hild di

ne zaman yedin acaba benden sonra olan bir olay sanırım
Dün yedim herhalde ama senden sonra bi olay olması biraz zor çünkü senden 2-3 dakka sonra bende çıktım

Larquen[Raymis] said:
BlackGate said:
Larquen[Raymis] said:

Dün yedim herhalde ama senden sonra bi olay olması biraz zor çünkü senden 2-3 dakka sonra bende çıktım

hmm bir sorun olmuş olabilir haritanın güncellenmesiyle birlikte açılır

BlackGate said:
Larquen[Raymis] said:
BlackGate said:
Larquen[Raymis] said:

hmm bir sorun olmuş olabilir haritanın güncellenmesiyle birlikte açılır
Pekayla saol

harita bitmek üzere arkadaşlar ek olarak:

istediğiniz bir kale var ise nasıl desem bir haritadaki örn;nexusdaki bir kaleyi beğendiniz belirterek haritaya ekletebilirsiniz sadece haritayı bana yollamanız gerekmekte orjinalini bozmadan aynı şekil kopyala yapıştır yeni haritaya ekleriz.

site bakıma alındı arkadaşlar www.divinerp.com

bakım 1 gece sürücek yeni forum eklentileri ve kullanıcı istatistik panelleri yapıyoruz

örn: siz eğer bir yerde soyulduysanız veya haksız yere rp yapılmadan paranız alındıysa otomatik olarak eksilen miktar sizin panelinizde gözükücek böylelikle 2 saat loglara bakmak yerine direk olarak size oradan yardımcı olucaz bu birkaç zırh ve atlar içinde geçerli olucak

buna dahil olarak bundan sonra sunucumuzdaki krallıklara ait olan bir panel yani oyuncularınızı buradan yönetebiliceksiniz buradan başvuru alabileceksiniz tek yetkilisi klan lideri olucak bu sayede kargaşa engellenicek

sunucuda bazı yerlerde aşırı değişimlere gittik harita divinity v1 olarak çıkıcaktı ancak uzamasından dolayı deniz korsanları,hayvan kaçakcıları gibi factionlar eklediğimiz için v2 olarak çıkıcak harita cami,kilisi,ağlama duvarı ve satanist mekanı bulunucak bu sayede dinsel rollerin aktivitesi artıcak

dağ haydutlarına gelirsek eğer onlar için artık rol ortamı daha uygun uzun yol yerine kısa yolu tercih edenler outlaw mekanını seçmek zorunda buradaki kapının kontrolü ise tamamen onlara ait olucak bu sayede buradan geçiş ücretlidir dedikleri zaman kimse basıp gidemez o kapıyı açtırmak sizin sorumluluğunuz ya dönersiniz ya geçersiniz ancak bir kere outlaw mekanına girince geri dönüşü olurmu bilemem

outlawların zırh sınırları düzeyli bir şekilde tutuldu sadece outlaw oldukları yerdeki zırhları giyebilecekler yani doğdukları yerdeki ancak bazı arkadaşlar loot kavramının sorun çıkaracağını düşündüler onada şöyle bir çözüm var outlawlar grup halinde gezdikleri takdirde en az 5 kişi saldırdıkları şovalyenin yada savaşçının ağır zırhını giyip satabilirler ancak savaşta kullanamazlar satana kadar herhangi bir savaşa katılamaz giyen kişi katılması durumunda elindeki zırh alınır parası çekilir

bankadaki paralarınız minimum şekilde düşürülücekler bunun nedeni scriptler otomatikmen 5000 ile başlatıyorki buda okçu olup item dizmenize yeten bir para en uygun haline getirilicek

yakın zaman cami factionu açıcaz bu sayede imam rolleri ve islam devleti rolü yapabiliceksiniz şeriat kuralları yapabilirsiniz rol gereği örneğin kadın karakterler şehir içinde dışında islam devletine bağlı ise kapalı gezmek zorunda olucak zina yapamaz vb. şeyler

sunucuda evlilik ve çocuk olayına önem vericem bizzat ben nikahlarını kıyıcam oyuncuların evlenmek isteyen karakterlerin düğün masraflarını biz karşılıyoruz forumdada konusu olucak zaten evlilik başvurularıyla ilgili olarak bu sayede çocuk rolleri ve bunun gibi roller artabilir

hancılık olayı ise haritada han minimum seviyede forumun açılışından sonra hancılar için farklı bir chat sistemi düşünüyoruz örneğin sitede online olan kişiler bu chati görücekler bu chat hancılar tarafından duyuru için kullanılabilicek bu sayede kim nerede han işletiyor görücez

han yerleri belirli seviyede özellikle islam devleti adı altında olan şehrimizde han yerine islami değerlere sahip çıkıldı bu sayede farklı rollerin oradan dönmesi sağlanabilir. ancak ben yinede hancılarımız için büyük bir han yapılması için bazı arkadaşlardan yardım istedim onlarda seve seve yaparız dediler kendilerini zaten sunucuda görüceksiniz bizimle çalışacaklar

krallık panelinden biraz bahsedelim krallık üyelerinizden birisi eğer sorun çıkarırsa bu panelden bu üyeyi kaldırıyorsunuz sunucu içinde krallık yetkililerine vericeğimiz bir yetki yapıyoruz bu sayede o kişiyi factiondan attığında başındaki tag gidicek

peki ya hristiyan yahudi ve satanistler ? satanist mekanı ayin yapılabilecek bir ortam yer altı kapsamında küçük ama detaylı cübbeler burada giyilip burada kullanılacak ancak satanistlerin kendilerini dışarıda tanıtması veyahut belirtmesi yasaktır çünkü site yapımından sonrada detaylı kuralları paylaşıcaz satanistlere saldırmak serbest satanist olduğunu ayinlere katıldığını öğrendiğiniz kişileri yakalayıp yetkili kişilere teslim edebilirsiniz yani satanistler buluşmaya giderken tamamen gizli bir örgüt olarak gidicekler

yahudi (mason,siyonzm bölümleri) illumunati adında bir örgütün dünyayı yönettiği söylenmekte gerçekliği kanıtlanamasada bunu baz olarak yahudi loncası olucak oyunda ağlama duvarı yahudi ırkına ait olucak ve yahudi loncası 10 veyahut 12 kişiden oluşucak gelişmiş ve olağan şekilde gizli bir yerde bulunucak bu lonca bulundukları yerden ulaklar ile herşeyi her zaman bilecekler yani her krallık bu lonca ile iletişimde olucak baş kaldıran krallıklar hariç şöyle diyelim yahudiler tüccar kavramında zenginlikleri ile tanınırlar bu sayede iş birliği yapan krallıklara bağışlar borçlar vb. yardımlar yapabilirler karşı gelen krallara suikastler saldırılar düzenletebilecekler dereceli yahudi kavramı olucak lider mason baş mason gibi sitede listesi paylaşılıcak

hristiyan kısım ise klise ile alakadar olucak bir şekilde rollerini yapabilirler ancak yahudiler ve hristiyanların bir dostluğu olduğu için oyun içinde bunu rol olarak belirtebilecekler yani islamı seçen oyuncular ile hristiyan ve yahudi oyuncular arasında anlaşmazlıklar kavgalar çıkabilir ek olarak yahudiler istediklerinde kendi topraklarından müslümanların geçmesini müslümanlarda yahudilerin geçmesini engelleyebilirler.

en önemli rol ortamlarından biri ise işkenceler işkence oyunda büyük olanaklar sağlıyabilecek combatlog atma şanslarıda bulunmamakta ne olursa olsun işkencesi bitene kadar orada kalıcak tabi oyuncuyu sıkmadan belirli bir işkence ve basit şeyler değil herşeyi yapabilirler örneğin islam devletinin ulağını yakaladılar bilgiler için ona her türlü işkenceyi davranışı sergileyebilirler direk öldürürseler birşey öğrenemeyecekleri gibi ulağın öldüğünüde müslümanlar öğrenmiş olucak

kilise,cami gibi yerlerde evlenmelere önem verilicek sunucuda eş sistemi yapılması daha uygun fuhuş rolleri tabiki diğer ülkeler hanlarda krallıklarda olabilir ancak yasaklanan yerlerde yapılması takdirinde ceza alabilirsiniz

town watch olayına gelicek olursak oyundaki en gereksiz birlik hiçbir zaman hiçbir oyuncu rolünü benimseyemiyor veya beceremiyor town yerine adam gidip istediği yerin kralıymış gibi davranıyor o yüzden bir harita çizicez her krallığın sınırını belirleyen bu sınırlar içerisinde olan herşeyden bu krallıklar sorumludur bundan sonra ancak bu sınırlar değişebilir örneğin sultan ovası gibi biryer islam devletinin ise orası için savaşan hristiyan topluluk orayı alırsa eğer harita güncellenir yeni sınırlar eklenir bunu zaten siz kendiniz belirtebiliceksiniz yetkili girince onayladıktan sonra sınırlar güncellenicek bu sayede town watch yerine her krallık kendi sınırını temiz ve düzgün tutabilicek

köylüler ve köyler faction olarak yapmayı düşündük ancak her sunucuda mevcut olan birşey bu onun yerine factionun köyleri olucak bu sayede rp kavramı daha aktif olucak örneği şuan açık sunucularda görebilirsiniz nexus vb. sunucularda 1 köy güvenli bölge ne savaş ne başka birşey var ama gerçekte bunu garanti etmek mümkün değil şöyle diyelim siz a krallığının köyünde çalışırsınız oranın serfi olursunuz o köy size ait olur bir lideriniz olur köy gurubunun muhtar gibi krallığa vergi verirsiniz köyü işletmek için ancak buranın korumasını krallık sağlar yani şöyle diyelim dışarıdan bir outlaw girdi ama bunu bilemezsiniz rp yapmadan köyde bir yağmalama başladı o sırada oradaki krallık görevlileri bunu durdurup kişileri hapse atabilir öldürmek zorunda değil 2 outlaw 10 şovalyeye karşı gelemez ya ölmek isterler yada tutuklanmak istemezler ancak rp dışı olmadan yapabilirler
güvenli bölgelerin iptal olması inanın çok daha güzel rol ortamı sağlıyacak

ticaret işte bi hiç bir sunucuda şimdiye kadar olmadı olmamayada devam ediyor herkes her kalede istediği herşeyi bulabiliyor veyahut yapabiliyor bunun önüne geçmek için cart sistemi yapıcaz yahudiler krallıklara yardım gönderirken örneğin para değil sadece zırh silah yiyecek cartlarla şehirler üzerinden gönderebilecekler kimin savaşı kazanıp kaybedeceğinde rol oynayabilirler desteklerini istedikleri krallığa avantajlarına ne geliyorsa ona göre yapabilirler yahudilerin amaçı dünya egemenliği kurmak olucak

hristiyanlar bu durumda yahudilere aşırı şekilde yardımcı olucaklar hristiyan-yahudi kardeşliği gibi ki gerçektede bu böyledir

islam devleti niye bu kadar yanlız diyebilirsiniz :grin: islam devleti zaten oldukça güçlü bir devlet o zamanlara göre bu yüzden yıkmak istedikleri islamiyet için aşırı derecede çapa harcamaları gerekicek eğer olursa islamiyeti seçen krallık kaybederse bu tüm oyuncuları etkileyecek şekilde bir sistem yapmaya çalışıyoruz yani burayı fetih ettik bitti olmaması için uğraşıyoruz

kitaplar büyük kitaplar cami,kilise,ağlama duvarının içinde bulunucak ve sadece 1 stok limiti buda oranın papazına hahamına ve imamına verilicek buradan fetvalar verilebilicek yani şah islamiyetin lideri kralındayken camide fetvalar verebilen imam sadece o kitabı okuyabilicek başka birisi imamın yerine geçip bunu ben biliyorum diyemez bu diğer dinler içinde geçerli olucak

dinler üzerinde aşırı durmamızın sebebi gerçekten hiçbir yerde dinsel rol dönmüyor bunu arttırmanın vakti geldi

evlendikten sonra kendinize rol icabı bir çocuk belirleyebilirsiniz çocukların yaşını ve konuşmalarını iyi bir şekilde yapması gerekmektedir

peki ya madenler vb. şeyler nolucak konusuna gelirsek

altın madenimiz mevcut gümüş madeni mevcut ve kesinlikle ne az ne çok en ideal şekilde en ideal bölgede tutulmaktadırlar
gemi ile haritanın birçok yerini gezebilmektesiniz
deniz korsanları veyahut kara korsanları olabilirsiniz
kaptan rolleri için büyük bir deniz alanı yapıyoruz
cartlar haritada belirli yerlerde ve belirli krallıkların kontolünde olukca hadi atlıyıp cartı alıyım yok

daha birçok şey düşünüyoruz arkadaşlar dediğim gibi yönetim ekibimiz gün geçtikçe artıyor yeni harita uzmanları script ve panel ulaşımcı arkadaşlarımız katıldı aramıza farklı şeyler yapamaya çalışıyoruz herkes davetlidir çoğu arkadaş bana mesaj attı bu yalan değil gerçekten herkes mesaj attı sgamingden gelirsem banlamayın belki orayı beğenirim gibi çok mesaj geldi ben sadece oynamak istiyorum yapmayın diyenler oldu o yüzden şu kuralımızı değiştiriyorum bundan sonra revo sgam veyahut başka bir sunucudan gelen kim olursa olsun girebilir tabi trolledikten sonra ban yer birşey olursa o benlik bir durum değil

www.divinerp.com bakımdayız şuan için arkadaşlar güzel şeyler düşünüyoruz

İYİ FORUMLAR.

Cart'lar da at gibi parayla satılsa çok iyi olur. Yalnız tek farkı, normal 'f''ye basıp almak yerine birisi ile pazarlık yapabilme imkanının olması.

Başarılar Dilerim. Forum Sorumlularının Forumdaki PM kere Bakmasını Öneririm. Başarılar.

"House Of Trajans" Klanı.

Back
Top Bottom