Disk Yazmaya Korumalı Hatası

Users who are viewing this thread

Goktug Bey

Sergeant Knight at Arms
Öncelikle merhaba; yaklaşık 1 hafta önce ödünç verdiğim flashdiskin içinde ki dosyaları silmek istedim ama disk yazmaya karşı korumalı hatası alıyorum.

Bi çok bilişim forumlarında cevap aramadım ama hiç biri işe yaramadı.

Daha farklı yöntem bilen var mı?

Flash disk marka model : SanDisk Cruzer Blade 1.26 (7,45)

-USB Disk Storage Format Tool (Denendi)
-Regedit yöntemi (Denendi)
-Diskin sağında solunda kilit falan yok.

Disk yazma korumasını kapatman lazım. Bunun için boyutu 1mb filan küçük programlar var bekle.

EDİT : Yada hiç programla uğraşma regeditten halletmesini öğreteyim.

regedite gir(başlat >> çalıştır >> regedit) 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies buraya gel sonra sağ taraftaki pencerede
WriteProtect yazan bir dosya göreceksin ona sağ tıkla. Yazılı olan değer 1 ise 0 yap.

------------------------- Regedit denenmiş. Bekle program atayım.

Kimmer said:
Disk yazma korumasını kapatman lazım. Bunun için boyutu 1mb filan küçük programlar var bekle.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies buraya gel sonra sağ taraftaki pencerede
WriteProtect yazan bir dosya göreceksin ona sağ tıkla. Yazılı olan değer 1 ise 0 yap.
Spoiler'a baktın mı? :smile:

Oğuz Khan said:
Kimmer said:

Şimdi gördüm. Sende USB DİSK Security yüklü mü ?

Eğer yüklüyse ondan ayarlayabilirsin. Zaten korumayı o koymuştur.

Kimmer said:
Oğuz Khan said:
Kimmer said:

Şimdi gördüm. Sende USB DİSK Security yüklü mü ?

Eğer yüklüyse ondan ayarlayabilirsin. Zaten korumayı o koymuştur.
Hayır, yüklü değil. Daha önce hiç bir sorun yoktu. Verdim geri aldığımda Flash korumalı olmuş.

http://s3.dosya.tc/server24/Ukabnf/usbwp.rar.html

Senin için upload ettim dene bir. Olmazsa söyle bir tanede ben kodlarım.

Bende de 3-4 kere olmuştu ama nedense hep SanDisk'de olmuştu , aynı şekilde bende arkadaşıma vermiştim aldığımda olmuştu , ben çok araştırdım 16GB idi , sonra söylemediğim bilgisayarcı kalmamıştı hepsi aynı şeyi söylüyordu '' ÇÖP '' , bende çöpe attım . Ama herangi bir çözümü var mı bilmiyorum sadece söyleyeyim dedim .

Sanki içini doldurduma ama  :smile:

Back
Top Bottom