Diplomasi Tarafında Ne Gibi Gelişmeler Bekliyorsunuz? Önerileriniz Neler?

Users who are viewing this thread

Oyunun erken erişim aşamasında diplomasi yok denilecek seviyede. Tam sürüme geçildiğinde ne gibi geliştirmeler, eklemeler bekliyorsunuz? Eğer varsa, önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Böylece belki de Türkçe Forum'un oyunun diplomasi tarafındaki ortak beklentilerini göstermiş oluruz.

Diplomasi kısmındaki butonların çalışması. Lordlar ordu kurarken bize sormaları. Sebepsiz yere bize savaş açmamaları. Krallığı kurduktan sonra yanımızdakileri lord yapmak. Onlarında kendi klanını büyütmesi. Barış yaparken biz nasıl para veriyorsak biz güçlendiğimizde diğer krallıklarında bize para önermesi.

Diplomasi kısmındaki butonların çalışması. Lordlar ordu kurarken bize sormaları. Sebepsiz yere bize savaş açmamaları. Krallığı kurduktan sonra yanımızdakileri lord yapmak. Onlarında kendi klanını büyütmesi. Barış yaparken biz nasıl para veriyorsak biz güçlendiğimizde diğer krallıklarında bize para önermesi.

Artık diplomasi butonları çalışıyor. Yeni yamaya bak.

• Implemented War and Peace Kingdom Decisions that are accessible from the Kingdom Diplomacy Screen. Kingdom Decisions now show support for all types of decisions.
  • Implemented Sandbox Kingdom Creation, which is possible through the clan screen and not dependent on the main storyline. Players need to have at least 1 settlement and a tier 4 clan. Then players can select their kingdom's culture (consisting of their settlements' culture or their own clan's culture), select their initial policies (up to 4) and, finally, select the name for their new Kingdom.

Beta 1.4.1 ile geldi. Haftaya ya da daha yakın bir zamanda ana sürüme gelir.
Kendi krallığımız için lord oluşturma kısmıyla ilgili bir planları var mı acaba? Bizi bırakıp gitmeyecek biri yada zor şartlarda bırakıp gidecek biri. Başka krallıktan lord davet edip sonra gitmesini izlemek bayıyor.

Kendi krallığımız için lord oluşturma kısmıyla ilgili bir planları var mı acaba? Bizi bırakıp gitmeyecek biri yada zor şartlarda bırakıp gidecek biri. Başka krallıktan lord davet edip sonra gitmesini izlemek bayıyor.

Lord oluşturabiliyorsun. Çocuk yapma şansın var (: Ama sana katılması baya uzun sürüyor. O süreyi biraz kısaltabilirler.

Lordların gitmesini istemiyorsan, ilişkini iyi tut. Kale - Şehir ver. Krallığını güçlendir. Senin devletin diğerlerine göre zayıf olunca anında satıyorlar.

1 aya yakındır oynamıyorum sıfırdan başlamak istiyorum ama diyalog olayı gözle görülür şekilde gelişmediyse oynamaktan vazgeçicem. Bütün rp olayını öldürüyor bu diyalog eksiği, bu konuda bilgisi olan var mı?

1 aya yakındır oynamıyorum sıfırdan başlamak istiyorum ama diyalog olayı gözle görülür şekilde gelişmediyse oynamaktan vazgeçicem. Bütün rp olayını öldürüyor bu diyalog eksiği, bu konuda bilgisi olan var mı?
Çapulcular ingilizce öğrendi. Bendeki çapulcu diyalogları ingilizce.

1.4.1 geldi ama elimizdeki son karar mercii olma yetkisi alındı .. enazından benim gördüğüm o .. şuan 1.4.1 de lordlar size kanun dayatabiliyor ve itiraz edemiyorsunuz ayrıca saçma sapan zamanda savaş açmaya zorluyorlar "itiraz edemiyorsunuz" .. bir krallıkla barış imzaladığınızda çok kısa süre sonra tekrar savaş açıyorlar sanki karşımızdaki krallık değil korsanlık.. misal kuzaitlerle 5 dk da 3 kez savaşa girdim.. barışlar ciddiyetsiz olmuş daha doğrusu krallıklar.. daha oynuyorum bakalım neler bulacağız :smile:

1.4.1 geldi ama elimizdeki son karar mercii olma yetkisi alındı .. enazından benim gördüğüm o .. şuan 1.4.1 de lordlar size kanun dayatabiliyor ve itiraz edemiyorsunuz ayrıca saçma sapan zamanda savaş açmaya zorluyorlar "itiraz edemiyorsunuz" .. bir krallıkla barış imzaladığınızda çok kısa süre sonra tekrar savaş açıyorlar sanki karşımızdaki krallık değil korsanlık.. misal kuzaitlerle 5 dk da 3 kez savaşa girdim.. barışlar ciddiyetsiz olmuş daha doğrusu krallıklar.. daha oynuyorum bakalım neler bulacağız :smile:

Bazı Politikalar kralın etkisi artırıyor. Onları aktif etmeye çalışın.

Sonuna kadar katılıyorum

Bazı Politikalar kralın etkisi artırıyor. Onları aktif etmeye çalışın.
az önce baktım benim görebildiğim 1 tane var oda "kraliyet ayrıcalığı" bunu önerdim normalde politika seçme kısmında bar yarılardayken öneriye sunduğumda destek çıkan kimse çıkmadı maalesef .. ve maalesef sadece krallığa yarayan hiçbir şeyi lordlar doğru dürüst desteklemiyorlar.. bar hernekadar yarılarda bile olsa öne sürdüğünüzde arkanızda kimse olmuyor ve harcayabildiğiniz maksimum nüfuzla bile ilgili politikayı geçiremiyorsunuz

1.4.1 betada o butonlar çalışıyor ama inan çalışmasını istemezsin çünkü artık karar mercii sen değilsin maalesef ..savaşı oradan açmak istediğinde oylamaya sunuyorsun ... ve boom savaş açamadığın gib lordlarınla ilişkin azalıyor.. aynı ekrandan barışmı yapmak istedin .. aynı şekilde oylama ve boom ... butonlar sana direk barış sağlamıyor sadece kendi krallığında oylama yapıyorsun.. eski usül barış yolu yine açık neyseki.. parayı basıyorsun veee 1 günlük barış dönemin başlıyor .. daha anlaşmanın mürekkebi kurumadan tekrar savaşma ihtimalin ise %80 lere çıkmış en azından bu bende böyle

Sıcak olay ... bence bu diplomasi ve lordların elindeki karar verme yetkisi çözülmeli ... çünkü lordlar mal :smile: az önce oyundaydım ve aseraylara savaş açtım ... diplomasiyi denemek için gayet güzel savaş açılabiliyor diplomasi ekranında ... amaaa bir gün geçmeden bütün lordlarım toplanıp gaza gelmişler ve battanyalılara yani benim 3 katım güce sahip bir krallığa ayrıca savaş açmak istemişler pekiii ben KRAL olarak ne yapabiliyorum ? hiç birşey .... Krallığı ben değil lordlar yönetiyor resmen... bir Kralın statüsü hiç bu kadar düşmemişti... işin kötü yanı bu oynanışı etkiliyor hemde epey bi etkiliyor... bunun bir başka kötü yanı ise siz bukadar cephede savaşırken zayıflamaya başlıyorsunuz ve lordlar sizi terketmeye başlıyor .. sanki yaptığınız herşey geri sarmaya başlıyor gibi.. ve hayır lordları tarafınıza çekmek kolaylaşmadı hala zilyon dinar istiyorlar..

1.4.1 betada o butonlar çalışıyor ama inan çalışmasını istemezsin çünkü artık karar mercii sen değilsin maalesef ..savaşı oradan açmak istediğinde oylamaya sunuyorsun ... ve boom savaş açamadığın gib lordlarınla ilişkin azalıyor.. aynı ekrandan barışmı yapmak istedin .. aynı şekilde oylama ve boom ... butonlar sana direk barış sağlamıyor sadece kendi krallığında oylama yapıyorsun.. eski usül barış yolu yine açık neyseki.. parayı basıyorsun veee 1 günlük barış dönemin başlıyor .. daha anlaşmanın mürekkebi kurumadan tekrar savaşma ihtimalin ise %80 lere çıkmış en azından bu bende böyle

Warband'da bile barıştan sonra ateşkes olayı ve o ateşkesin 20 oyun günü süresi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bannerlord'a da mutlaka ekleyeceklerdir ve bahsettiğin problemleri düzelteceklerdir. Oyunda şu anda var olan ama aktif olmayan şeylerden biri de NPC'lerin karakterleri (onur, cömertlik vs. gibi karakterlerden bahsediyorum). Gördüğüm kadarıyla bu karakter özelliklerinin oyuna bir etkisi yok şu anda belki de ileride NPC'lerin gösterecekleri tepkilerde karakteristik özelliklerinin etkisi olacak. Bekleyip görmek lazım...

Diplomasi zor olmalı ama mantıklı da olmalı.Her konuda yazıyorum, bu konuda lider totalwar oyunlarıdır.Benim gördüğüm eksikler:
1-)Savaş-baris ilan ederkenki dengesizlik.10 şehirli vlandiya ile 1 şehirli batanyaya bu teklifler için harcadığım nüfus aynı olmamalı.
2-)Kale, şehir fetihleri çok daha fazla nüfus vermeli.Her yeri fethediyoruz ama nüfus hala yerlerde,bu başlı başına bir saçmalık.
3-)Saldırmazlık anlaşması yapilabilmeli krallikllarla.Ben Vlandiya ile pakt yapıp batı sınırımı güvene aldıktan sonra imparatorluğa çökebilmeliyim.
4-) Military alliance-defensive alliance gelmeli.Ama bu krallikllarla değil bağlı olan klanlarla olmalı.Mesela ben sadece krallığa değil, o klana savaş ilan edebilmeliyim.Ha duruma göre o devlet de, o lordunun durumuna göre bana savaş ilan edebilsin.Diğer türlü adamin nüfusu 10, neredeyse atacaklar onu, ona savaş ilan ediyorum, tüm devlet bana savas ilan ediyor.
5-) Devletler vassal olabilmeli.Mesela ben batanyanin son şehrini de alırsam onlar yok olmamak için kalan tüm ordularıyla benim krallığıma katılmayı teklif edebilmeli.
6-) Krallığı paylaştırma teklifi gelebilmeli, Mesela bayağı büyüdük, artık kontrol zor, çok yüksek bir nüfus ile birbirimize savaş ilan etmeden,düşman olmadan, aynı imparatorluğun kuzey,guney,batı olması gibi, bizim kralligimizin veya diğer devletin de bolunebilmesi mümkün olmalı.Lordlar da ilişki olarak kime yakınsa o klanın kurduğu devlete katılmayı falan tercih edebilmeli.

Oyunun diploması anlamında çok eksiği var.Hani lüzumsuz bir sürü politika var yüzüne bakilmayan ama diploması yok.

Sıcak olay ... bence bu diplomasi ve lordların elindeki karar verme yetkisi çözülmeli ... çünkü lordlar mal :smile: az önce oyundaydım ve aseraylara savaş açtım ... diplomasiyi denemek için gayet güzel savaş açılabiliyor diplomasi ekranında ... amaaa bir gün geçmeden bütün lordlarım toplanıp gaza gelmişler ve battanyalılara yani benim 3 katım güce sahip bir krallığa ayrıca savaş açmak istemişler pekiii ben KRAL olarak ne yapabiliyorum ? hiç birşey .... Krallığı ben değil lordlar yönetiyor resmen... bir Kralın statüsü hiç bu kadar düşmemişti... işin kötü yanı bu oynanışı etkiliyor hemde epey bi etkiliyor... bunun bir başka kötü yanı ise siz bukadar cephede savaşırken zayıflamaya başlıyorsunuz ve lordlar sizi terketmeye başlıyor .. sanki yaptığınız herşey geri sarmaya başlıyor gibi.. ve hayır lordları tarafınıza çekmek kolaylaşmadı hala zilyon dinar istiyorlar..
Yeni krallık kurduğunuzda 4 tane politika hakkı veriliyor şuan.Ve o 4 politikadan birini krallık ayrıcalıklarına ayırırsanız (ben 4 ünüde kraliyetle başlayanları veriyorum) krallığınızı monarşiyle yönetebilirsiniz.Aksi halde zaten meşrutiyet oluyor tek başınıza çok etki edemiyosunuz yönetime.Yuları elden hiç bırakmamak lazım yoksa devrim yaparlar mazallah :smile:

Back
Top Bottom