WB Diplomacy Mod ile İlgili Sorularınız

Users who are viewing this thread

Soru-Ben kale fethetmeye gittim,teslim olun diyorum fakat olmuyorlar.
Cevap-Kaleyi almak için 3 defa saldırın.Yani hırpalayın.İlk seferde 40 civari adam kesin,düşmanlardan uzaklaşın,tab'a basıp çıkın.Sonra teslim olun deyin,olmazlarsa 1 veya 2 defa daha tekrarlayın.(Bu teslim olma işi sizin adam sayınıza bakmaz.10000 adamınız olsa yine aynı cevabı verir.)

Sgt.BlackBullet said:
Cevap-Kaleyi almak için 3 defa saldırın.Yani hırpalayın.İlk seferde 40 civari adam kesin,düşmanlardan uzaklaşın,tab'a basıp çıkın.Sonra teslim olun deyin,olmazlarsa 1 veya 2 defa daha tekrarlayın.(Bu teslim olma işi sizin adam sayınıza bakmaz.10000 adamınız olsa yine aynı cevabı verir.)

İyide bunu sana ben söyledim niye artistlik yapıyorsun burda.  :lol:
Bu soru diplomacy modla olmadığı için anasayfaya eklemiyorum.

Haydut ve Sığınaklarını temizledim. Aynı, modu tekrar kurdum yine aynı hata. Yapımcılara mesaj atmayı düşünüyorum.

StJacquesDeLePee said:
Haydut ve Sığınaklarını temizledim. Aynı, modu tekrar kurdum yine aynı hata. Yapımcılara mesaj atmayı düşünüyorum.

Oyunla ilgili bir sorundur. Mesela ben kaleye gittiğimde 2 tane ben oluyor orda.  :lol:

oyunda kamp menüsünde ''diplomasi at hızını devreyesok-devre dışı bırak'' yazıyo. ne demek bu
çok saçma bi cümle
ayrıca kimseyle de diplomasi seçeneği çıkmıyo
ne krallarla ne diğer lordlarla

sipahi_89 said:
oyunda kamp menüsünde ''diplomasi at hızını devreyesok-devre dışı bırak'' yazıyo. ne demek bu
çok saçma bi cümle

Onu bende çözemedim daha.

sipahi_89 said:

Ne anlatmaya çalıştığını anlamadım.

sipahi_89 said:
çok saçma bi cümle

Hiç mi farketmediniz nasıl oyuncularsınız siz? Diplomasi modunda normal native moduna göre atlar daha hızlı kapayınca atın hızı eskisine dönüyor açınca hızlanıyor budur yani.

Sgt.BlackBullet said:

Çift post ama özür. Kardeşim bunun yıpratmayla falanda pek alakası yok(pek dedim yani biraz alakası var.)çünkü bu senin ikna yeteneğinle ve karizmanla alakalı ayrıca kalede bir lord olmayınca ve asker sayın kaledeki askerlerin sayısından bariz bir şekilde fazla olduğunda(yani 20-30 kişi fark varken tabi teslim olmazlar.)sorduğun anda alabilirsin kaleyi.

Not:Ayrıca sürekli geri çekilince moral bozuluyor.

Evleneceğimle ilgili birşey soruyorum saçma sapan ipi sapı tutmaz yanıtlar alıyorum ve alakası olmayan şeyler yazıyor bu sorunun çözümü var mı?

Arkadaşlar ben lord esir alıyorum Sonra mesela Rodok krallıgı şu lordu bırak 4000 denars vercez diye rapor geliyor öneriyi kabul et öneriyi reddet diyor kabul ediyorum  Ve böyle diyor . 4000 denars added to treasury diyor envanterime bakıyorum para yok nereye gitti bu para ?

Hep böyle diyor : |

Ve bu diplomacy modda nasıl Krallık kurarak başlıcam bu oyuna yani nasıl kral olucam tiracet antlaşması böyle barış ilan edicem vsvs ?

toLgaReis said:
4000 denars added to treasury diyor envanterime bakıyorum para yok nereye gitti bu para ?

O para senin hazinene gidiyor. Kale veya şehire sahipsen oradaki muhasebeciden hazinene göz atabilirsin.

toLgaReis said:
Ve bu diplomacy modda nasıl Krallık kurarak başlıcam bu oyuna yani nasıl kral olucam tiracet antlaşması böyle barış ilan edicem vsvs ?

Kral olarak başlama diye bir şey yok. Bir bandit olarak başlarsın. Gelişirsin. Toprak falan alırsın. Krallığın olur. Bu toprakları başka lordlara teklif ederek lordlara sahip olursun. Krallık kurma ile ilgili rehberler var. Biraz araştır..

DarqLoRD said:
Muhasebecimi kovdum yerine başka birini nasıl atarım lütfen yardım edin ??

Bakanından "yeni bir devlet adamı atamak istiyorum" de orada çıkar..

Bill-Ray Sanguine said:
toLgaReis said:
4000 denars added to treasury diyor envanterime bakıyorum para yok nereye gitti bu para ?

O para senin hazinene gidiyor. Kale veya şehire sahipsen oradaki muhasebeciden hazinene göz atabilirsin.

toLgaReis said:

Kral olarak başlama diye bir şey yok. Bir bandit olarak başlarsın. Gelişirsin. Toprak falan alırsın. Krallığın olur. Bu toprakları başka lordlara teklif ederek lordlara sahip olursun. Krallık kurma ile ilgili rehberler var. Biraz araştır..

DarqLoRD said:
Muhasebecimi kovdum yerine başka birini nasıl atarım lütfen yardım edin ??

Bakanından "yeni bir devlet adamı atamak istiyorum" de orada çıkar..

Teşekkürler  :lol:

Back
Top Bottom