DGS Tavsiyeleri

Users who are viewing this thread

Sınavın çok zor olduğunu sanmıyorum fakat kontenjanlar az.
Bölümden tanıdığım kişilerden çok azı dgs ile gelmiş, üniversite sınavına eşit ağırlıktan hazırlanmak mı daha mantıklı dgs ile geçiş yapmak mı araştırmak lazım.
Gördüğüm kadarıyla çoğu fakülte dgs ile geçişte 1-2 kişi alıyor, bunun için de büyük ihtimalle derece yapmak gerekiyor.

öncelikle başarılar dilerim.

sınav hakkında açıkçası pek bir bilgim yok. babam yıllardır aynı işi yapıyor ve sadece bir kere sektör değişti. ancak ben kendimi bildim bileli sıkıldıkça şu sınava çalışıyor. :lol: nedendir bilmiyorum evimizde hala on yıllık dgs kitapları var. benimle yaşıt kitaplar da var. :lol:

bu sınavın ismini babam sağ olsun ygs, lys, öss, teog ve sbs gibi sınavların hepsinden çok çok çok daha önce öğrendim. hayatımda duyduğum ilk sınavdır o yüzden anlamsız bir duygusal bağımız var.

öyle işte yazasım geldi. tekrardan başarılar dilerim.

Sınavın çok zor olduğunu sanmıyorum fakat kontenjanlar az.
Bölümden tanıdığım kişilerden çok azı dgs ile gelmiş, üniversite sınavına eşit ağırlıktan hazırlanmak mı daha mantıklı dgs ile geçiş yapmak mı araştırmak lazım.
Gördüğüm kadarıyla çoğu fakülte dgs ile geçişte 1-2 kişi alıyor, bunun için de büyük ihtimalle derece yapmak gerekiyor.
Haklısın ama şöyle bir durum da var. Dgs'de rekabet edeceğin kişiler tyt-ayt sınavlarına girecek kişilere kıyasla bir alt sınıf gibi. Taptaze bilgilerle, günde çift haneli saatlerce çalışan öğrencilerle tyt-ayt yarışına girmek mi, yoksa büyük çoğunluğunu açıktan okuyup örgüne geçmek isteyenlerle rekabete girmek mi?

60 türkçe/60 matematik sorusu var. Halihazırda kitap okuma alışkanlığınız varsa, türkçe sorularının %99'unu oluşturan okuduğunu anlama sorularını yaparsınız rahatlıkla. Benim gibi bir sığır bile matematikten 8 tane çözebildiyse az biraz üstüne düşerek matematikten de iyi bir net tutturursunuz. Her iki sınavdan da tercih yapma hakkınız var. Sadece biri üzerinden üni. kaydı yaptırabilirsiniz. Deneyin şansınızı, ölmezsiniz.

Cumartesi kursta ilk denememi çözdüm. 33 net matematik ve 40 net Türkçe yaptım. 50'şer yapsam Ankara Üni. Hukuk Fakültesi geliyor. Başlangıç için iyi gibi.

Back
Top Bottom