[DERS] Türkçe Yama Nasıl Yapılır?

Users who are viewing this thread

TroL Paşa

Sergeant at Arms
ED2nOD.png

Hergün sayısı artan sayısız Yabancı Mod var. Çoğu Warband oyuncusu bu modları ingilizce olduğu için oynayamıyor. Bazı kişilerin Türkçe Yama yapmakta sıkıntı çektiğini gördüm ve bu dersi hazırladım. Unutmayın, Modcu kadar çevirmende lazım.

0zrjrV.png

Launcherdaki ayarlar kısmından [glow=green,2,300]pencereli olarak başlat'ı seçin.[/glow]​

vPydyD.png

Oyun açıldıktan sonra [glow=green,2,300]Yeni bir karakter oluşturarak harita ekranına gelin[/glow]​

GDGQ4y.png

Harita açıldıktan sonra [glow=green,2,300]Sol üstteki View'e tıklayın ardından açılan pencereden Create Languageyi seçin, oradanda Mark-Non Translated lines'i seçin.[/glow]​

JDWr8q.png

Hatayı aldıktan sonra oyunu kapatabilirsiniz. [glow=green,2,300]Warbandın kurulu olduğu klasöre gelin Orada bulunan new_language adlı dosyayı modun içerisindeki languages'e atın[/glow]​

2aPmW0.png

Klasörün adını tr yaparak (Başka bir tr varsa onu silin) çeviriye başlayabilirsiniz, iyi çeviriler!​

nlyVpg.png

Çeviri yaparken {s1} {s4} gibi Parantez içerisindekilere dokunmayınız, bu genelde Sizin adınız, Konuştuğunuz kişinin adı kısaca hedef kişinin adını belirtir. mesela Aman Tanrım! {s4} sonunda seni buldum!

Takıldığınız yer olursa konuya mesaj atınız.

HyperCharge said:
Ellerine sağlık.  :smile:

Sağolun, çoğu konu altında gördüm Nasıl yapıyorsunuz? Nativedeki gibi dil dosyası yok diye yorumlar, bende böyle bir ders hazırladım, Umarım Çeviri Ekipleri kurulur ve daha fazla mod çevrilir, tek isteğim bu  :party:

Dediklerini uyguladım. Menüdeki Mark Non-translated Lines dediğimde hiç bir geri dönüş almadım. Herhangi bir pencerede açılmadan oyundan atıyor. Acaba oyunumla ilgili bir sorun mu?

Dediklerini uyguladım. Menüdeki Mark Non-translated Lines dediğimde hiç bir geri dönüş almadım. Herhangi bir pencerede açılmadan oyundan atıyor. Acaba oyunumla ilgili bir sorun mu?
hortlatma konuyu konu sahibine pm at bunun yerine

hortlatma konuyu konu sahibine pm at bunun yerine
Konuyu hortlatma böyle bir şey değil ama neyse :grin: . Aldığı hatadan bahsetmiş. Çözümü bulunduğunda ve bir başkası da bu hatayı aldığında Google'da aratırsa; bu konu önüne çıkacak ve bu sayede çözümünü bulabilecek.

Yanlış hatırlamıyorsam bir oyuna girmiş olmak gerekiyordu ama emin değilim bir deneyin isterseniz.

Konuyu hortlatma böyle bir şey değil ama neyse :grin: . Aldığı hatadan bahsetmiş. Çözümü bulunduğunda ve bir başkası da bu hatayı aldığında Google'da aratırsa; bu konu önüne çıkacak ve bu sayede çözümünü bulabilecek.

Yanlış hatırlamıyorsam bir oyuna girmiş olmak gerekiyordu ama emin değilim bir deneyin isterseniz.
Son mesaj 2 yıl önce olduğu için dedim ☺☺,

Ben burda da paylaşayım isterseniz. Hem Hatayı alanlar çözmüş olur. Warband uygulamasını yönetici olarak çalıştırdım. Sorunum çözüldü.

Back
Top Bottom