Demircilik Tüyolar

Users who are viewing this thread

Oyundaki demircilik sistemi ile ilgili bir kaç tüyo vermek istiyorum eğer şanslıysanız bir kılıcı 59 bin dinara bile satıp ticaret yapmaya gerek duymayabilirsiniz.

Demircilikte Hızlı Seviye Atlama
Öncelikle demircilik yeteneğinize odak puanı verin.(Ben 5 Puan verdim ehe :smile: )
Sonra perklerden verimli kömür yapıcı'yı seçiyoruz ki odunları çok daha verimli kullanalım ayrıca başta iyi exp versin.
Bir şehirden ucuz ahşap almalıyız ve o ahşapları 3 Ahşap -> 2 Kömür olacak şekilde biraz kömür stoklamalıyız.
Elimizde yeterli kömür olduktan sonra yavaş yavaş silah eritmeye ve demirciliğimizi en azından 40 50 civarına çıkartmalıyız.
Silah eritirken şanslıysanız çift elli silah bıçağı şeması çıkarsa ve yeteneğiniz 40 ı geçtiyse artık silah yapmaya başlayabiliriz.
Gördüğüm kadarıyla en çok kar getiren silah türü çift elli kılıçlar, bu yüzden çift elli kılıçlara odaklanacağız.
Kılıç yaparken diğer parçalardan ziyade bıçak kısmı çok önemli çünkü silah verdiği hasara göre daha pahalı oluyor.
Örneğin Bıçak seviyesi 2 ama diğer parça seviyeleri 1 olan bir kılıca zorluk yetti ve yaptınız. Demirciliğiniz çok artacak ve hızlı bir biçimde gelişeceksiniz.Tabi hammaddeyi karşılayabilmelisiniz.(Silah eritmek bence bu iş için biçilmiş kaftan)
Demircilik geliştikçe perklerden rafine demir, çelik, iyi çelik bi de şu damascus çeliğine benzer bi çelik vardı adını hatırlayamadım o çeliğin perkini alıyoruz. Bu perkler ilerde üst düzey kılıç yapmamızı sağlayacak.
İlk başlarda bir kılıca 100 200 dinar alacaksınız ancak zamanla seviyeniz artınca daha iyi malzemeler rafine edebildiğiniz için orta seviyeli kılıçlar(500 - 2000 dinar arası) yapmaya başlayacaksınız.
Eğer demirciliğiniz bayağı geliştiyse artık 3. veya 4. seviye parçalarla kılıç yapın ancak tüm parçaların boyutunu büyütün ki hasarı artsın.(zorluk seviyesini geçmeyecek şekilde.)

NOT: Demircilik işi ilk başta size para kaybettirebilir ancak demirciliğiniz iyi seviyeye geldiğinizde kendinize dinar havuzu yaptırabilirsiniz :smile:

Demircilik bence şuanda önemsenecek bir uğraşı değil oyun için . Çünkü biraz ilerleyip tımar sahibi vs olduğunda çılgınlar gibi para basıyorsun sonra zaten istediğin itemi satın alırsın

Demircilik bence şuanda önemsenecek bir uğraşı değil oyun için . Çünkü biraz ilerleyip tımar sahibi vs olduğunda çılgınlar gibi para basıyorsun sonra zaten istediğin itemi satın alırsın
Güzel kılıçlar var ama eğer üst seviye kılıç istiyorsan ya çok aramalısın ya da yapmalısın.

oyunun sonlarına yaklaştım haritanın %90 ı bende ve diyebilirimki paranın hiçbir esprisi kalmıyor en pahalı zırhları en pahalı kılıçları aldım.. demircilik için birçok şehirde sırf eritmek için kılıçları vs aldım erittim ancak demircilikte çok ama çok fazla eksik var ... misal bazı parçalar dünyayı eritseniz açılmıyor belki binlerce silah erittim ama hala açılmamış birsürü parça var, ve bu erittiğim parçalar ucuz kılıçlar değil dediğim gibi şehirlerden aldığım bütün silahları erittim .. ayrıca kılıcı dövebilmek için zorluğunun yetmesi gerekmiyor çok üst seviye bir zorlukta bile olsa dövebiliyorsunuz sanırım tek etkisi stat lar biraz düşebiliyor..ama hakkını yememek lazım kendinize yapacağınız iyi bir kılıç oyunda satın alacağınız en iyi kılıçtan daha iyi oluyor.. ben henüz istediğim kılıcı yapamadım malum parçalar açılmadı ona rağmen yaptığım kılıç en iyisi diyebilirim

oyunun sonlarına yaklaştım haritanın %90 ı bende ve diyebilirimki paranın hiçbir esprisi kalmıyor en pahalı zırhları en pahalı kılıçları aldım.. demircilik için birçok şehirde sırf eritmek için kılıçları vs aldım erittim ancak demircilikte çok ama çok fazla eksik var ... misal bazı parçalar dünyayı eritseniz açılmıyor belki binlerce silah erittim ama hala açılmamış birsürü parça var, ve bu erittiğim parçalar ucuz kılıçlar değil dediğim gibi şehirlerden aldığım bütün silahları erittim .. ayrıca kılıcı dövebilmek için zorluğunun yetmesi gerekmiyor çok üst seviye bir zorlukta bile olsa dövebiliyorsunuz sanırım tek etkisi stat lar biraz düşebiliyor..ama hakkını yememek lazım kendinize yapacağınız iyi bir kılıç oyunda satın alacağınız en iyi kılıçtan daha iyi oluyor.. ben henüz istediğim kılıcı yapamadım malum parçalar açılmadı ona rağmen yaptığım kılıç en iyisi diyebilirim
Parayı fakire fukaraya dağıtmak lazım :smile: Ama parça konusunda evet bir yerden sonra parça açılıyor ama genelde 1. seviye dandik parçalar oluyor.

-Ben de bir ara çok uğraştım demircilikle ama uğraştığına değmiyor aslında. Dünyanın parasını harcıyorsun ahşapa ve beklemesi de cabası. Yine de 200 e kadar yükselttim fakat asıl sıkıntı parça açamamakta. Çok kaliteli silahlar eritmek gerekiyor ki parçalar hızlı açılsın.
-Bir de eritme yaparken yeni parça açılması için şansını %100 arttıran bir perk var onu seçmek yararlı olabiliyor bunun için ama o zamanda seviye atlaması zorlaşıyor ilk başta. Çünkü eritme işleminde daha iyi exp veriyor.
-Kılıç oluştururken de parça açılıyor ve bunu %100 arttıran bir perk var. Yine bunun yerine çelik ve iyi çelik üretimini de açabiliyoruz. Çelik, iyi çelik ve thamaskene çeliği üretmek çok iyi exp getiriyor. Kılıç üretmekten daha iyi. Demircilik seviyesi 150 civarına geldikten sonra silah yapmak da çok iyi exp vermeye başlıyor çünkü ne kadar zorluğu yüksek silah yaparsannız o kadar yüksek exp alıyorsunuz.
-20 tane basit kılıç eritince bir parça açılıyorsa 2 tane kaliteli kılıç eritince de bir parça açılabiliyor. Aynısı silah oluşturuken de gerekli.
-En son dayanamadım artık ve hile ile demirciliği 300 yapıp efsane kılıçlar ürettim. Hem çok para ediyor hem de marketlerde bulabileceğinizden daha iyi oluyor kesinlkle.
-Yine söylüyorum en büyük zorluğu seviye atlamak değil, istediğin parçaları açamamak maalesef.
Benim de tecrübelerim bunlar. Amelelik resmen :smile:

-Ben de bir ara çok uğraştım demircilikle ama uğraştığına değmiyor aslında. Dünyanın parasını harcıyorsun ahşapa ve beklemesi de cabası. Yine de 200 e kadar yükselttim fakat asıl sıkıntı parça açamamakta. Çok kaliteli silahlar eritmek gerekiyor ki parçalar hızlı açılsın.
-Bir de eritme yaparken yeni parça açılması için şansını %100 arttıran bir perk var onu seçmek yararlı olabiliyor bunun için ama o zamanda seviye atlaması zorlaşıyor ilk başta. Çünkü eritme işleminde daha iyi exp veriyor.
-Kılıç oluştururken de parça açılıyor ve bunu %100 arttıran bir perk var. Yine bunun yerine çelik ve iyi çelik üretimini de açabiliyoruz. Çelik, iyi çelik ve thamaskene çeliği üretmek çok iyi exp getiriyor. Kılıç üretmekten daha iyi. Demircilik seviyesi 150 civarına geldikten sonra silah yapmak da çok iyi exp vermeye başlıyor çünkü ne kadar zorluğu yüksek silah yaparsannız o kadar yüksek exp alıyorsunuz.
-20 tane basit kılıç eritince bir parça açılıyorsa 2 tane kaliteli kılıç eritince de bir parça açılabiliyor. Aynısı silah oluşturuken de gerekli.
-En son dayanamadım artık ve hile ile demirciliği 300 yapıp efsane kılıçlar ürettim. Hem çok para ediyor hem de marketlerde bulabileceğinizden daha iyi oluyor kesinlkle.
-Yine söylüyorum en büyük zorluğu seviye atlamak değil, istediğin parçaları açamamak maalesef.
Benim de tecrübelerim bunlar. Amelelik resmen :smile:
Ben şu ana kadar kendi çabamla 260'ları gördüm ve late game de harika silahlar üretip birsilahla nerdeyse tüm ticari eşyaları alabiliyorum üstüne bana para ödüyorlar :smile: Ama şu parça açılması konusu gerçekten çok can yakıcı bir durum keşke biraz düzeltilse...

Ben şu ana kadar kendi çabamla 260'ları gördüm ve late game de harika silahlar üretip birsilahla nerdeyse tüm ticari eşyaları alabiliyorum üstüne bana para ödüyorlar :smile: Ama şu parça açılması konusu gerçekten çok can yakıcı bir durum keşke biraz düzeltilse...

Üst tier itemleri açmak imkansız neredeyse. Demirciliği sırf efsanevi bir item dövmek ve kendi kılıcımın hikayesini yaratmak için geliştirdim ama olmadı be ismail abi :/

Oyunu bir çok kişi muhtemelen kolayda oynuyor o yüzden para konusunda sıkıntı yaşamıyorlar benim gibi en zorsa oynayanlar için her türlü para kaynağı makbuldür.
Bir arkimda en kolayda oynuyor 15m para yapmış.warband dada 50 tane atlı yaparsan yetiyordu tüm dünyayı dize getirmeye ki ben en zor seviyede warband %124 oynuyordum 3600gun geçmişti hala esiri düşüyordum hatta esir düştüğümde başına öyle bir darbe aldiyordum ki güç seviyem düşüyordu.

Back
Top Bottom