Death Note Genel Tartışma Bölümü(Oylama Bilenem Var :P)

Hangi Açılış Müziği?

• 1 Sezon

Votes: 8 57.1%
  • 2. Sezon

Votes: 3 21.4%
  • Hiçbiri

Votes: 1 7.1%
  • Hepsi

Votes: 2 14.3%

• Total voters
    14

Users who are viewing this thread

Oguzhan

Grandmaster Knight
İzleyenler bilir, DN çok tartışmaya açık bir şekilde bitti. Sizce nasıl bitmeliydi. Kimi görüşünü destekliyorsunuz? Kim iyi kim kötü sizce?

Bence Kira'nın yaptığı doğru ama yöntemleri yanlış. Salak herif kendini çok belli etti. Onun yerine L'in biraz uğraşmasına izin verip sonra babası aracılığıyla L bilmeden ona yanaşması lazımdı. Ve L'i öldürmemesi gerekiyordu. Çünkü bu dikkati fazla üstüne çekerdi ki zaten çekti :smile:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,111350.msg2696323.html#msg2696323 :razz:

L'in tarafını tutuyordum zaten l öldükten sonra animenin bitmesi lazımdı çok saçmaladılar...near falan gereksizdi.

Hacı bu genel değil özel :razz: Zaten sırf bundan bir roman çıkar :razz:

Bence de near gereksizdi. Bir de CIA falan... N olmadan sadece Amerikanlar bu iş üzerinde çalışsaydı ve sonuç olarak yakalasalardı daha mantıklı olurdu bence.

L öldüğünde "izlemiyorum artık" dedim.Fakat sonunu merak ettim ve izledim.Near gerçekten rojonun dedi gibi gereksizdi.Direk L'in yaptığı şeyin üstüne konup Light'ı yakaladı.
Amane Misa ne oldu belli değil.İnternet sitelerinin bazılarında intihar ettiği yazıyor ama nereden bildiklerini bilemiyorum.
Light'ın son bölümde üstünde 4-5 kurşun darbesiyle nasıl o kadar koştuğunu da merak etmişimdir hep.Bence DN kriz tarzı birşey yüzünden erken bitti.İsteseler bayağı bir uzatılabilirlerdi.Açılış müziğinin The World den başka bir müziğe çevrilmeside kötüydü.

Near gereksiz olru mu?ama l e cok üzüldüm :cry: animenin en babası ayrıca en yakısklısıydı bknz:tatlıyıda çok severdi elinde çay kasııyla öldü garibim :cry:

a4 said:
L öldüğünde "izlemiyorum artık" dedim.Fakat sonunu merak ettim ve izledim.Near gerçekten rojonun dedi gibi gereksizdi.Direk L'in yaptığı şeyin üstüne konup Light'ı yakaladı.
Amane Misa ne oldu belli değil.İnternet sitelerinin bazılarında intihar ettiği yazıyor ama nereden bildiklerini bilemiyorum.
Light'ın son bölümde üstünde 4-5 kurşun darbesiyle nasıl o kadar koştuğunu da merak etmişimdir hep.Bence DN kriz tarzı birşey yüzünden erken bitti.İsteseler bayağı bir uzatılabilirlerdi.Açılış müziğinin The World den başka bir müziğe çevrilmeside kötüydü.
Bence 2. sezonun müziği ve videosu daha iyidi :smile:
Ayrıca Misa gayet iyi kız ya niye ne idüğü belirsiz diyorsun :razz: Şaka bir yana, kesin intihar etmiştir. Light'sız yaşayamaz o, yaşam ışığını kaybeder...

Bir de, hacı 4-5 kurşu hayati yerlere girmediyse sporcu adam o kadar koşar sanırım ya :grin:

Müzik konusunda bakınız
İlk Açılış Müziği
http://www.youtube.com/watch?v=wdEE8t-4P8o&feature=related
Değiştikten Sonra
http://www.youtube.com/watch?v=wy_4m-DFCwM&feature=related

2.sezonun videosu iyiydi.Fakat müzik kötüydü.Bakınız linkler
4-5 kurşundan 1i elinde gerisi vücudun ön kısmında :smile:

Hacı ben l öldüğünde deprosyon (böylemiydi lan ?)a girmiştim 1-2 gün ağladım :grin:

ayrıca 2.opening gerçekten 1.den berbat 1.yi çok severdim son lafı aklımda hep şeyh kehriban diye kalmıştır

Oğuzhan said:
İzleyenler bilir, DN çok tartışmaya açık bir şekilde bitti. Sizce nasıl bitmeliydi. Kimi görüşünü destekliyorsunuz? Kim iyi kim kötü sizce?

Bence Kira'nın yaptığı doğru ama yöntemleri yanlış. Salak herif kendini çok belli etti. Onun yerine L'in biraz uğraşmasına izin verip sonra babası aracılığıyla L bilmeden ona yanaşması lazımdı. Ve L'i öldürmemesi gerekiyordu. Çünkü bu dikkati fazla üstüne çekerdi ki zaten çekti :smile:
Doğru diyosun.Sadece öldürseydi hiç dikkat çekmezdi.Her vatandaşın kira olma ihtimali eşit olurdu.Ama polis bilgilerine ulaşıp polis veya polis akrabası olduğunu belli etti.Adam sinirine fazla yenildiğinden kaybetti.

L birde Kira'nın ayaklarını falan kuruluyor,ilk arkadaşımsın felan dedikten sonra ölüyor ya harbi üzüyor adamı  :cry:

@kemikkıran: Tam da onu diyorum :smile: Salak herif duygularına hakim olamadı.
@diğerleri: İkinci açılış daha iyi ya :grin: Oylamayı buna çevireceğim, diğerini burada konuşuyoruz zaten
@a4: Evet la ben bile duygulandım orada :sad:

Bari oylamaya Rem ide koysaydın :smile:
İlk mesajına üstte verdiğim müzik linklerini koy.Belki unutanlar veya dinlememişler olabilir :smile:

Doğru yahu.Herif zaten yetimmiş.Hayallerinde hep annesi ölünce watari ile gittiği kilise var.Geçmişi ile çok şey açıklanmıyor.Adam bide tek arkadaş olduğu adam tarafından öldürülüyor.Çok yazık olmuş cidden adama.
@Oğuzhan: Normalde,gerçek dünyada,100-200 şüpheli kaldığında hepsini keserlerdi.Sonuçta adam Busha telefon açıp "Uzun yaşamak istiyorsan,near'a saldır"diyor.Gerçek başkan olsa Kantoyu haritadan silerdi.

a4 said:
Ona bakarsanız Lawliet hep Kira'nın Light olduğunu söylüyordu.Emin olmak için Light'ı öldürürlerdi :smile:
Ama misayı da öldürmeleri gerekirdi.Ayrıca hafızası yerindeyken bir kere"Seni öldürücez"diye uyarsalar,kitabı devreder.Onun için haber vermemeleri gerekirdi.

Zaten haber versinler demedim ki :smile:
Koskoca FBI 2 dakikada basar Light'ın olduğu yeri sonra da tararlar Light'ı :smile:
Ayrıca Lawliet, Misa'nında onun yardımcısı olabileceğinden şüpheleniyordu onu da öldürebilirlerdi :smile:

Ne kadar abarttınız şu animeyi ya. Çok çok daha iyi animeler varken değerleri bilinmiyor, Twilight kızları gibi DN erkekleri çıkıyor...

fAntsy said:
Ne kadar abarttınız şu animeyi ya. Çok çok daha iyi animeler varken değerleri bilinmiyor, Twilight kızları gibi DN erkekleri çıkıyor...
Death Note diğerlerinden çok ayrı bir anime çünkü. Tür olarak yani.

fAntsy said:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
death note gibi en iyi animeye böyle aşalayıcı bir söz kınıyorum seni :grin:

Back
Top Bottom