DC-Marvel

Users who are viewing this thread

Captain Marvel filminden sonra asıl trailerı patlatacaklardır. Güzel detaylar var. Black Panther'ın kardeşi Shuri'de kayıplar listesinde. Yaşadığı düşünülüyordu. Kaçmış olabilir bir yerlere? No idea.

Arkenhes said:
Brian Moser said:
thanos did nothing wrong

Bence yanlış yaptı. Elindeki gücü nüfusu %50 düşürmek yerine kaynakları arttırmak için kullanabilirdi.

Onunla ilgili yönetmenlerin açıklaması vardı. Bir sebepten ötürü(aklımda değil) Thanos'un onu yapmak yerine nüfusu yarıya düşürmekten başka çaresi yoktu. Eğer bulursam onu editlerim yazımı.

evet hiç süper kahraman filmi izlememiş biri olarak en baştan izliyordum en son, sonra nedense ara verdim bayadır izlemiyordum, bugün captain america'nın 2. filmini izledim. hala görüşlerim değişmedi malesef, aşırı klişe geliyor her şey gözüme. ama bu yola baş koyduk artık sevmeye sevmeye de olsa hepsini izleyeceğim, sırada guardians of the galaxy var açıp şöyle ortalarına falan baktım bildiğin rakuna benzeyen karakterler falan var benim için çok zor olacak gibi ama dayanacağım

valla bu marvel/dc - star wars gibi serilerin hayranları olanları gram anlamıyorum ama benim de attack on titan animesine zaafım var sanırım böyle bir yerden yakaladı mı sarıyor insanları her sene her sene film çıktığına göre bayağı talebi de olmalı sonuçta

ara sıra ulan şu filmlerin hepsini sallayıp sadece avengers temalıları izleyip silsem mi diye düşünüyorum ama direk infinity war açıp başlarını izledim karşıma sherlock'un baş karakteri çıktı dr.who olarak şimdi o elemanı ilk kez gördüm oysa bizim tony stark falan kanka ayağı çekiyordu buna o yüzden önceki filmleri de izlemek şart herhalde

poffff daha venom var hakkında hiç iyi şeyler de duymadım

kierra said:
evet hiç süper kahraman filmi izlememiş biri olarak en baştan izliyordum en son, sonra nedense ara verdim bayadır izlemiyordum, bugün captain america'nın 2. filmini izledim. hala görüşlerim değişmedi malesef, aşırı klişe geliyor her şey gözüme. ama bu yola baş koyduk artık sevmeye sevmeye de olsa hepsini izleyeceğim, sırada guardians of the galaxy var açıp şöyle ortalarına falan baktım bildiğin rakuna benzeyen karakterler falan var benim için çok zor olacak gibi ama dayanacağım

valla bu marvel/dc - star wars gibi serilerin hayranları olanları gram anlamıyorum ama benim de attack on titan animesine zaafım var sanırım böyle bir yerden yakaladı mı sarıyor insanları her sene her sene film çıktığına göre bayağı talebi de olmalı sonuçta

ara sıra ulan şu filmlerin hepsini sallayıp sadece avengers temalıları izleyip silsem mi diye düşünüyorum ama direk infinity war açıp başlarını izledim karşıma sherlock'un baş karakteri çıktı dr.who olarak şimdi o elemanı ilk kez gördüm oysa bizim tony stark falan kanka ayağı çekiyordu buna o yüzden önceki filmleri de izlemek şart herhalde

Hangi filmler klişesiz değil ki? Hepsinin sonunda ne olacak az çok tahmin ediyorsun. Zevk almak için izle. Venom biraz Justice League mağduru oldu. 30-40 dakikalık kesilmiş sahneler var. Tom'a göre çok zevk aldığı sahneler. Mahvedilmiş bir film.

Eroz'a katılıyorum. Yayına 1 hafta kala 18+ olan bir filmi 13+'ya çekip üstüne üstlük sırf bu yüzden en az 30 dakikalık bir kısmın çöpe atılması yazık oldu. Bakalım, dijital ortamda satışa çıkınca kesilmiş sahneler kısmında ne tür sahnelere yazık oldu göreceğiz.

kierra said:

birebir senin gibiydim sanırım. ama sırasına göre mcu izlemek ve peşine direk infinity war'a sinemaya gittim. şuana kadar bir filmi beklemek, teoriler üretmek ve anında kendi kendine çürütmek falan bayağı hoşuma gitti. klişelik konusuna gelince.. bilemiyorum altan.

Guardians of the Galaxy izledim ve çok rahatsız olmadım. Yine önceki filmlerdeki gibi klişe klişe olaylar, cheesy replikler falan doluydu ama sanırım bu sefer film Dünya'da insanımsı süper kahramanlar arasında değil de galaksiler arasında rakun tipli ağaç tipli ve yeşil tenli garip ırklar arasında geçince sanırım bu tür filmleri direk otomatik olarak daha az beklentiler ile izliyorum, hal böyle olunca da filmde geçen saçma olaylar göze daha az batıyor. Karakter konuşan bir rakun çünkü, ne kadar saçma olabilir yani?

Üstüne Avengers: Age of Ultron izledim, yorumum yok tipik bir Avengers filmiydi. Hızlı koşan çocuğu sevmiştim keşke onun yerine kızı öldürselerdi, kız biraz useless gibi ama bakalım.

Harlek said:
Venomda eksik bir şeyler var ama sevdim sanırım, anti-kahramanları istemsizce seviyorum. Punisher dizisini de çok beğenmiştim.
Olayların hızlı ve tahmin edilebilir bir şekilde gelişmesi harici harika bir filmdi bence Venom. Tabii Tom Hardy'nin de yüksek katkısı sebebiyle.

Ant-Man ve Captain America: Civil War izledim, Ant-Man filmi biraz sıktı beni ama oradan gelen süper kahraman da bayağı iyi, esprili falan. Civil War şu ana kadar aralarında en sevdiğim film olabilir, ayrıca Spider-Man'in de olaylara giriş yaptığını görmek güzel. Karakterleri eften püften de olsa kendi aralarında savaşırken görmek de fena değildi, ama Vision biraz fazla boş durdu gibi, ben çok daha güçlü olmasını bekliyordum o karakterin ama fos çıktı anca arada alnından ışın atıyor başka olayı yok.

Brian Moser said:
Harlek said:
Venomda eksik bir şeyler var ama sevdim sanırım, anti-kahramanları istemsizce seviyorum. Punisher dizisini de çok beğenmiştim.
Olayların hızlı ve tahmin edilebilir bir şekilde gelişmesi harici harika bir filmdi bence Venom. Tabii Tom Hardy'nin de yüksek katkısı sebebiyle.
Aşırı boş filmdi ya bence. PG-13 olması bozdu karakteri.

Az önce Red Dead Redemption2'den önemli bir karakteri seslendiren kişinin tipini merak ettiğim için adını googlelayıp şu aşağıdaki röportaja ulaştım, ve bu kişi "Ant-Man and the Wasp" isimli filmde bir rol alacak veya seslendirme yapacak anladığım kadarıyla. Bu da filme olan heyecanımı arttırdı açıkçası, ama ondan önce izlemem gereken 6 Marvel filmi daha kaldı bakalım.

DC-Marvel evrenleriyle ilgili merak ettiğim bir şey vardır hep bilen varsa aydınlatsın beni  :grin: DC deki tüm karakterler birbirinden haberdar mı yani aynı dünyada mı yaşıyorlar ? Mesela Luciferın yaşadığı dünyada Superman(batman vs) diye birisi var mı ? Demek istediğim anlaşılmıştır umarım :grin:
Soru saçma olabilir çünkü çizgi romanlarla ilgili hiçbir bilgim yok.

Back
Top Bottom