DC-Marvel

Users who are viewing this thread

Sürekli kötü adam kazansın demiyorum ya, tam anlatamadım ben demek istediğimi. Filmlerde temel mantık yok, mesela kaptan amerika'dan örnek vereyim: Şimdi bu bizim kaptan daha kaptan olmadan çelimsiz çocukken askere alıyorlar bunu, sonra bir sahne geliyor, komutan askerlerin ortasına el bombası pimini çekip atıyor, bunu gören her asker de etrafa kaçıyor haliyle, ki olması gereken de bu. Ama bizim başrol koşup yerdeki bombanın üstüne yatıyor gereksiz bir şekilde, halbuki hiçbirşey yapmasa zaten herkes kaçtı, veya gidip bombayı tekmelese uzağa doğru yine kimseye bir şey olmayacak. Sonra komutann anlamlı anlamlı bakıyor vay beee çocukta yürek varmış dercesine, ben olsam en yakın akıl hastahanesine adamı kayıt ettiririm bu adam intihara meyilli ne yapacağı belli olmaz diye. Filmler bu tür ana karakteri pompalama amaçlı çekilmiş bir ton boş sahnelerle çok dolu, benim yakındığım temel nokta bu tür sahneler. Sahneler böyle boş olunca pek de hypelanamıyorum haliyle, çünkü çok umrumda olmuyor karakterlerin durumları. Tabi bu benim kişisel eleştirim, beğenmezsen izleme lan o zaman derseniz haklısınız, sadece bir iki kelam etmek istedim lütfen marvelciler beni linç etmesinler.

Daha Phase 2'ye gelmemişsin olayı anlamazsın ama #TeamCaptain olmayacağın belli. O karakterin kişiliği öyle. Ben hiç sevmiyorum o yüzden.

zéro de conduite said:
marvel zaten son 10-20 yildir,  belki bir deadpool ve iron man harici, casuallasmaya basladi. o yuzden ben de genel olarak tum marvel filmlerini beklentisiz izliyorum. illa ki ya mizahin, ya da aksiyonun ucunu kaciriyorlar.
İyi de Marvel 2008'de başlattı Marvel Cinematic Universe'ü. 10 yıl ve hatta sonrasını çoktan planlamışlardı başlarken. 20 filmde ne olacak, MCU ne anlatacak çoktan karar almışlardı. DC ise DCEU'da her film yeni bir şey deniyor ne yaptığı belli değil.

cinematic_universes_by_jollyjack-d9xqdah.jpg

:iamamoron:

tamam yahu yine planlasinlar zaten ona lafim yok, ama bu marvel evreninin bir yerde yine de casuallasmaya basladiklari gercegini ne kadar degistiriyor ki? ya da soyle soyleyeyim, hulk'i, thor'u falan izlediginde sen "off tam olusturduklari phaseleri harika yansitmislar." mi dedin?

Ne demek istediğini anlamıyorum. Casual neyin casuali? Filmler giderek dandikleşiyor, klişeleşiyor diyorsan yeni çıkacak filmleri dahi 10 yıl önceden planlamışlardı. İzleyiciye göre içerik ve sunuş değişebilir normal bu. Dünya çapında para kırıyorlar sonuçta.

tamam iste, benim tepkim de bu yondeydi. genel olarak belli bir kitleyi almaya calisirken baska bir kitleden oluyorlar. bu da en azindan dikkatli; ya da cizgi roman okuyucusu olan kitlenin keyfini kaciriyor. ne kadar mantikli tabii o sirketlere sorulur, olayi ben bir izleyici acisindan ele aliyorum.

kendi yakin cevremden dolayi kastetmistim, ayrica orada gordugun gibi "ya da" diye bir kelime kullanmisim. her ne kadar boyle bir tepkide bulunsam da ben de izliyorum. ha dersen ki "izlemeyenler kim o zaman?" onun icin de kendi cevremdeki bazi kisiler bu dedigim kitleye giriyor. hani bok atmak olmasin, ama benim dusuncelerim bu yonde.

Bu sabah Iron Man2 izledim, şu ana kadar izlediğim 4 film içerisinde (iron man1-2, hulk, captain america) en keyiflisi bu oldu. Villain yine biraz pushover ama Tony Stark güzel bir karakter olmuş, seviyorum keratayı. Şimdi ufaktan Thor'a geçeceğim bakalım bir iskandinav tanrısını nasıl oturtmayı becermişler bu evrene

Hemen hemen kronolojik sırayla izliyorsun demek. Güzel güzel. Thor ve Avengers'la Phase 1 bitiyor iyi gidiyorsun bayağı. Iron Man filmleri de, Tony Stark karakteri de MCU'daki favorim.

Thor filmlerinin en güzeli de ilk film, tadını çıkar.

Bu film çok sağlam geliyor ya. Çok comic kokuyor. O Aquaman suit, o Black Manta (İntikam hikayesi var o denizaltıdan anlaşılıyor. Yani kaliteli bir Black Manta göreceğiz), Mera ve on numara cast, kovalama sahnesi, CGI... Bu filme hype yaptım.

Daredevil sezon 3 diyorum ve susuyorum. Diğer marvel-netflix dizilerinden sonra ilaç gibi geldi. En iyi süper kahraman dizisi olmaya aday. Ayrıca Charlie Cox un oyunculuk performansı müthişti. Boşuna forum ikonum değil. :smile:

Arkenhes said:
Daredevil sezon 3 diyorum ve susuyorum. Diğer marvel-netflix dizilerinden sonra ilaç gibi geldi. En iyi süper kahraman dizisi olmaya aday. Ayrıca Charlie Cox un oyunculuk performansı müthişti. Boşuna forum ikonum değil. :smile:
Spoiler vermeyelim ama, ilah gibi silah gibi sezon.

Gerçek ya. Üzüldüm. Geçen youtubeda "bu adam ölürse..." falan diye yorumlar okuduydum. :sad:  2 gün önce tüm cameolaronı toplandığı bir video izlemiştim. Yazık oldu.

RIP

Back
Top Bottom