DAHA IYI BIR OYUN VE FİKİRLERİM

Users who are viewing this thread

Muttaki Turk

Recruit
Bannerlord gibi bazı oyunlarin cikis yapıp da yitip giden potansiyellerine gerçekten üzülüyorum. Hangimiz bannerlord icin keşke şurası şöyle olsaydı diye düşüncelere dalmadık ki... Bu insana birazda çok lezzetli görünen ama tatsiz tuzsuz bir yemeyi yiyiyormuş gibi bir his uyandırıyor. Bazı fikirlerim var ve bunları sizlere anlatmak istiyorum.Örnek vermek gerekirse ki ben online tarafa daha çok önem verdiğim için oradan örnek vereceğim. Zaten biliyorsunuz single anlatmak çok uzun ve zahmetli olacaktır.

Basit çok düşünmeden bir örnek vermem gerekirse ilk aklıma gelen battlefield ve warband karması bir yapıya sahip sadece senaryo olarak çok cezbedici ve gaza getirici bir fikirle geldiğimi söyleyebilirim. Ornek olarak haçlı seferlerini konu alan bir online kapışma olabilir yada buna benzer savaslar silsilesi... İstanbul dan kudüse kadar uzanan kale kuşatması ve meydan muharebesi savaslarini hayal edin. On harita şeklinde ve büyük merkezler olarak istanbul İznik Konya Antakya şam akka ve Kudüs kale kuşatması diğer haritalar ise meydan muharebesi olacak şekilde dizayn ederdim. Antakya ya kadar olan haritalarda kergit benzeri(selçuklu) o şehirden aşağısı savaşları Arap askerler şeklinde ayarladım. Tabi haçlılar tek tip olacak ki swadya benzeri şekilde ...

Haritarda ilerleme kazanma ve kaybetme durumuna göre İstanbul Kudüs arasında ileri geri şeklinde olacak örnek vermek gerekirse haçlılar Antakya yı alirsa bir sonraki harita şam olacak kaybedenler ise bir sonraki harita Konya olacak umarım anlatabilmişimdir. Yani en son İstanbul veya Kudüs'ü alan taraf savaşı final olarak tamamen kazanacak.Takımlar denk olduğunda surekli ayni haritalarda oynama riski var ama bu cikmazdan kurtulmak ve yenmek için daha gaza getirici bir unsur olacak diye düşünüyorum.Şimdi bundan sonra vereceğim detaylar biraz battlefield havasında olacak şimdiden söyleyeyim...

-Öncelikle savaştan önce gaz verici bir video isterdim (BF1)
-Ilerlemenin haritada yükleme ekranlarında harita üzerinde gösterilmesini isterdim
-Ucak tank gibi spawn olan kusatma silahları olacak ve bunları kullanmak maharet isteyecek
-Bir taraf yenilmeye yakın iken çan veye ezan sesiyle 10 15 bot verilebilir olacak yada buna benzer ek bir kuvvet (behemoth)
-Bu botlar final ve büyük kaleler İstanbul ve Kudüs de oyunun başında verilerek büyük bir savaş ortamı yaratılacak her oyuncunun emrine 5 asker gibi
-Rakip yere düştüğünde kalkmadan bitici vuruş saplama yapılabilecek
-Oyun bittiğinde kaybeden takimin en iyi oyuncusu lider gibi düşünülerek idam edilebilecek (kisa bir video ile)
-Kazanan takımdaki lider oyuncu bayrağı dikip kilici havaya kaldiracak ve diğerleri kilic kaldırıp bağırarak eslik edecek
-Din adamları(Base noktalarinda)can yenileyecek süreli vuruş skilli verecek

Şimdilik aklıma gelenler bunlar kardeşlerim biraz düşünsem daha neler bulurum. Sizinde aklınıza gelenleri düşünceleriniz merak ediyor yorumlarınızı bekliyorum. Hoşçakalın.

Antakya ya kadar olan haritalarda kergit benzeri(selçuklu) o şehirden aşağısı savaşları Arap askerler şeklinde ayarladım. Tabi haçlılar tek tip olacak ki swadya benzeri şekilde ...
Bir taraf yenilmeye yakın iken çan veye ezan sesiyle 10 15 bot verilebilir
Oyun bittiğinde kaybeden takimin en iyi oyuncusu lider gibi düşünülerek idam edilebilecek (kisa bir video ile)
dur dur bomba geliyo lan
Kazanan takımdaki lider oyuncu bayrağı dikip kilici havaya kaldiracak ve diğerleri kilic kaldırıp bağırarak eslik edecek
:ddddddddddddddddddddddddddddddd

Back
Top Bottom