Daha önce rastlamamış üyeler için bilgilendirme mesajı!

Users who are viewing this thread

FLESHCER

Sergeant Knight at Arms
BU FORUM KONUSU TAMAMİYLE OYUNU OYNAYAN OYUNCULARIN BİLGİSİNE KENDİ İSTEĞİM ÜZERİNE SUNULMUŞTUR!
TAMAMİYLE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.
BU KONU DAHA ÖNCE GÖRMEYENLER İÇİN AÇILMIŞTIR.
HİÇ BİR KURULUŞA, YÖNETİCİYE HAKARET-İĞNELEYECİ TAVIR KULLANILMAMIŞTIR.

BattleEye güncellenmesinden önce;

Altını çizerek söylemek istiyorum ki; Dünya'nın hangi ülkesinde yaşarsanız yaşayın; "Wuhan CCP Coronavirus, 8964 Katliamını unutmayın, Kasap Çin, Çin Virüsü, Wuhan Virüsü, Winnie the Pooh, Çin Devlet liderleri, Çin'in kendine öz değerlerine herhangi bir alaycı tavır, toxic konuşma, küfür sergilediğiniz taktirde eğer bu yazılarınız herhangi bir oyuncu tarafından ekran görüntüsü yahut video ile desteklenip Çin yöneticilerine ait foruma atıp, sizi şikayet ederlerse şayet 2029 yılına kadar sunuculardan yasaklanıyorsunuz. Bu hakkı neye, kime güvenerek aldıkları ise tamamiyle soru işareti. Herkes bu durum hakkında bilgi sahibi olsun.

Not: Konu, Taleworlds tarafından çözümlenmiştir. Konunun açılma sebebi ise bu durumdan bir haber olan insanların bilgi sahibi olmasıdır.

TaleWorlds tarafından cevaplanmış ve akıllarda ki soru işaretlerini silmiş olan cevaplar. @fame0606

https://forums.taleworlds.com/index...eport-investigate-progess.422233/post-9437013
https://forums.taleworlds.com/index...eport-investigate-progess.422233/post-9437053
https://forums.taleworlds.com/index...eport-investigate-progess.422233/post-9430628

Last edited:
Genel Sekreter'den bunun için izin almışlar mı, gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum, bence bu tür yasaklanma ve yaptırımlarla ilgili durumlar doğrudan Taleworlds idaresi altında belirli kurallar çerçevesince yapılıp bütün ulusların forum bünyesinde ki yönetimlere aktarılmalı. O şekilde bütün kurallar belirli olarak sabit ve anlaşılır bir şekilde olacaktır.

Eğer böyle bir şey varsa, İngiliz'ler Kraliçe'ye, Ruslar ise Sovyetler ve Stalin'e laf edenleri banlıyoruz efendim diyecekler, yani bu dayatma için ne yapalım gerçekten Çin Yüksek Komünist Prezidyumu'na mı yazalım. Tamam şimdi bir durum da var hiç bir ülke kendi ulusuna yönelik aşağılayıcı kelimlere ve kimlik ayrımcılığına izin vermez, bizler de buna tahammül etmeyen bir milletiz ama madem Çinliler böyle bir şey yapıyorlar bizlerin yönetiminin de bu konuda gerekli adımları atması gerekiyor. Mesela, Ermeni Katliamı, Katliam 1915, Remove Kebab, Geçmişten tut günümüze kadar Cumhurbaşkanlarımıza ve eski hükümdarlara hakaret içeren v.b. gibi yazıları bizler de yasaklayalım. Sunucu ve oyunun kuralı olması gerekiyor, ve bu eğer her ülkenin vereceği bağımsız bir kararsa bu oyunda çok kişinin canı yanar.

Ayrıca paylaşım için Teşekkürler, orjinal konusunu içeren konuyu da paylaşsaydın keşke @FLESHCER

Görüşlerine katılıyorum lakin saçma olan şey Çin Halk Cumhuriyeti'nin bu kuralları Dünya üzerinde bulunan bütün TW sunucularında uyguluyor olması.

Original konudan bi haberim, arkadaşlarımın bana Google Doc üzerinden iletmesi ile gördüm yapılan bu saçmalığı. Görür görmez de Türk oyuncuların bilgisine sunmak istedim. @Lucon

100 defa cevap verdiler kasıtlı olarak mı aynı konuları ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorsunuz hem global hem Türkçe forumda? Banlama yetkisi sadece Taleworlds yetkililerinde var hileci olarak raporlandıkları için banlandılar bir kaç çinli modun halt yemesi, anti hile koruması o olaydan sonra devreye girdi.

Ne bu tavır birader? Türkçe Forumda bu yaşananları bilen kişi sayısı bir elin beş parmağını geçmez. Ben bile forumda aktif olduğum zamanın bir çoğunu yabancı forumda geçirmeme rağmen konudan bi-haberdim. Konunun en başında yazılan "Bilgilendirme amaçlıdır." yazısını okumadın galiba sen.

Linkleri sunduğun için teşekkürler. Hatta aklıma gelmişken konuya ekleyeyim.

Ne bu tavır birader? Türkçe Forumda bu yaşananları bilen kişi sayısı bir elin beş parmağını geçmez. Ben bile forumda aktif olduğum zamanın bir çoğunu yabancı forumda geçirmeme rağmen konudan bi-haberdim. Konunun en başında yazılan "Bilgilendirme amaçlıdır." yazısını okumadın galiba sen.
Aynı konudan en az 10 tane gördüm hepsi modlar tarafından kapatıldı ama inatla birileri pompalamaya devam ediyor aynı konuları art niyet aramaya başladım arıtk.

Aynı konudan en az 10 tane gördüm hepsi modlar tarafından kapatıldı ama inatla birileri pompalamaya devam ediyor aynı konuları art niyet aramaya başladım arıtk.

Anlıyorum, sen de kabalığımı mazur gör. Dediğim gibi hiç bir şeyi ısıtarak koyduğum yok. Bilgilendirme amacıyla açılmış olan bir konu. Sunmuş olduğun linkleri de güncel konuya ekledim ve konuyu düzenledim.

Last edited:
Hocam sert çıktıysam k.bakma. Özellikle global forum ve Reddit üzerinde 1 haftadır sanki birileri kasıtlı olarak sürekli olayları olduğundan çok farklı göstermeye çalışıyordu yetkililerin açıklamalarına rağmen, insan ister istemez art niyet aramaya başlıyor.

Yok efenim, ne kusuru. Ben mi rastgelmedim bilinmez ama gerçekten search ettiğimde dediğiniz gibi bir sürü konu açılmış. Kesinlikle bir art niyet ile açmadım bu konuyu. Yukarıda da belirttiğim üzere Türkçe forumu kullanıpta yabancı forumu kullanmayan arkadaşlar için bilgilendirici bir konu açmayı hedefledim. @fame0606

Back
Top Bottom