Dünya'nın Durumu - Tartışma

Users who are viewing this thread

İzlediğim şu video sayesinde olayların ilerleyişi hakkında baya bilgi edindim ve başkalarının da fikrini alarak bilgimi ilerletmek stedim. ''3. Dünya savaşı çıkarsa kim yener?'' ya da '' Savaş çıkarsa taraflar ne olur?'' Tarzı çocukça sorular sormuyorum ve gerekmedikçe de tartışılmazsa iyi olur.

Bu video hakkında, savaş hakkında, önümüzdeki 15-20 yıl içinde neler olabileceği konusunda fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Bana göre Amerika uzun yıllar akıllıca bir politika izlemiş olsa da Sovyetlerden sonra ona karşı gelecekler ortaya çıktı. Rusya ve Çin' in yaptığı da yapabilecekleri tek şey. Ancak Amerika kendini güvende hissettiği anda harekete geçeceğini düşünüyorum. Çünkü zaman geçtikçe İran nükleer gücünü arttırmakta ayrıca petrol ülkeleri de aydınlanabilir.

"3.Dünya Savaşı'nda kullanılacak silahları bilmiyorum ama 4.Dünya Savaşı'nda kullanılacak silahların taş ve sopalar olacağını biliyorum." Albert Einstein

Aklıma geldi yazayım dedim.

Realist Kupa said:
Savaş zaten var ama silahla olmuyor artık.

O Amerika' nın yöntemi. Rusya ya da Çin' in bu konuda gücü yok maalesef. Amerika' yı silahsız yenmenin tek yolu petrol ülkelerini uyadnırıp petrolu dolar harici bir para birimiyle sattırmak ve bu da savaşa çıkıyor.

3.Dünya Savaşı hakkındaki düşüncelerim (katılmıyorsanız yazın)

-Bir tarafta ABD diğer tarafta Rusya savaşın sebeblerinden olacak
-Almanya(belki İtalya ve Balkan ülkeleri -özellikle Moldovia Romanya Sırbistan-) ABD safından Doğu Bloğuna kayacak
-Arkadaşlar bana göre savaş ABD'nin zayıfladığı bir dönemde gerçekleşecek ve şu anda ona dost gibi görünen Avrupalı devletler intikamını alacaklar özellikle İngilizlerin yeni dünya lideri olma isteği ağır basacak (yıkılmaz demeyin her imparatorluğun hazin bir sonu vardır)

Aslında benim düşüncem şöyle

ABD                            Rusya
İsrail                          Belarus           
Fransa                      Çin
İspanya                    Türki Cumhuriyetler
Hollanda                    K.Kore
İtalya                        Pakistan
G.Kore                      İran
G.Afrika                    Ukrayna
İskandinav Ülkeleri(?) Moldovya
Biz ASDF:                  Kalırsa Suriye
                                  Polonya

Libya,Mısır ve Suriye he tabi Irak bide Yugoslovakya gibi ülkelere eğer ABD demokrasi getirmeseydi düşmanı çoğalacaktı.Rusya ve İran Suriye konusunda diretmeseydi oranında işi tamamdı şimdi İran'a taktı kafayı güya dünya barışına tehtitmiş nükleer silahları.Zamanında Irak'a girerken Saddam'da atom bombası var demişlerdi biraz sonra Filistinde Hidrojen bombası var diyerek müdahale ederler kimse sormaz sendekiler ne bro diye.

Japonya konusunda emin değilim Rusya-Çin ilişkileride mükemmel değil belki Japonya , Çin ile olan husumetinden ABD tarafına kayabilir
Ayrıca Afrika durumunu biraz düzeltirse Batı Bloğuna dahil olmayacağı ihtimal.

Merak ediyorum İngiltere ve Almanya ne tarafı tercih eder,aslında en çok merak ettiğim 3.Dünya Savaşı = Kıyamet mi olacak?

Her dünya savaşında olduğu gibi yine Türkiye kilit noktası.. 2. dünya savaşında Almanya, Rusya yerine bize saldırsaydı savaşı kazanabilirdi veya Türkiye diye bir şey olmazdı..

Miraak said:
Her dünya savaşında olduğu gibi yine Türkiye kilit noktası.. 2. dünya savaşında Almanya, Rusya yerine bize saldırsaydı savaşı kazanabilirdi veya Türkiye diye bir şey olmazdı..
Türkiye II. Dünya savaşında kilit noktası falan değildi. Eğer olursa III. DS'de de olacağını düşünmüyorum.

Miraak said:

Türkiye'ye saldırsaydı yönetmesi zor olurdu. Malum batı-doğu sınırımız uzun. Bunun yerine Adolf normal bir şekilde Rusya'yı tercih etti. Rusya'yı alsaydı sıra bizdeydi.

KarStark said:
Miraak said:

Türkiye'ye saldırsaydı yönetmesi zor olurdu. Malum batı-doğu sınırımız uzun. Bunun yerine Adolf normal bir şekilde Rusya'yı tercih etti. Rusya'yı alsaydı sıra bizdeydi.

bence adolf bize saldırmazdı aslında rusya soğuk ları olmasa o savaşı kaybederdi

Türkiye zaten 2.Dünya Savaşında Almanya'ya istediği hammaddeleri veriyordu(krom vb).Yani Adolf'un saldırıp asker kaybetmesine gerek yok.Hatta Almanlar Turan sözü vermişti,tabi bu daha sonra çıkan belgelerle Almanların Türkleri kendi saflarında savaşa sokmak için yapılan bir yalan olduğu ortaya çıktı.

Burak Turna'nın ''3.Dünya Savaşı'' adlı bir kitabı var.Olağanüstü bir politik kurgu kimin kiminle savaşacağı hakkında gerçekçi iddiaları var.

1453FSM said:
savaş çıkarsa cs cilere çok güveniyorum

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD:

Astendrache said:
1453FSM said:
savaş çıkarsa cs cilere çok güveniyorum

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD: AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHA :AS:grin:D:F:WAEWAD:S:grin::SDA:W:AS AHAHAHAHAHA DSFDSFDSFSDFDSFDSFSDFDSFADASDADAWEQSDADWQADS :AHAHAHAHAHAHA :grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin: AHAHAHAHAHAHAHA AS:grin:ASD:ASD:ASD:AD:ASD:
Kıs kıs kıs

Rusya şuan Avrupa'da yalnızı oynuyor.Çin'de öyle,sıradan bir ekonomik patlama ile barutlarını mutlaka ateşleyeceklerdir.

Yuan ve Ruble değeri artarsa bunlar mutlaka olabilir.

Back
Top Bottom