Dövüş Sistemi Zorluğu

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar sizce bannerlord'un dövüş sistemi zor olmamış mı çok? Bana aşırı tuhaf geldi. Her şeyi en kolaya aldım ama karşımdakiler hala çok abartılı dövüşüyorlar. Aşırı hızlılar ve hareketliler. Zaten bloklama sistemi biraz tuhaf.

Bence çok güzel sadece bazı oyunlarda olduğu gibi kendine has dövüş sistemi gelmiş gibi mesela witcher dövüş mekaniğine alışmanız için oyunda süre geçirmeniz daha sonrasında zevkli hale gelmesi gibi bu oyunda böyle biraz zaman geçirdikten sonra dövüş mekaniğini kavradıktan sonra karşınız da kimse duramıyor ben son 20 arena dövüşümün 18 inden galip ayrıldım mesela ve bloklamasından tut her şey harika

İlk zamanlar olur öyle alışınca tadını almaya başlıyorsun. Biraz pratik istiyor sadece.

Oyunu satın aldım, daha oynamadım. Ama videolardan gördüğüm kadarıyla sayısal üstünlüğün gerçekten bir değeri var. Atıyorum, modusz Warband oynarken bir kaleyi 30 tane iyi zırhlanmış piyade ya da süvariyi merdivene yıkıp, geriye kalanları tek başına keserek savunabiliyorsun. Bu savaş sistemi ile öyle bir şeyin olacğaını pek sanmıyorum. Tabi savunma tarafını çeşitlemeleri gerekiyor. Sayısal üstünlüğe kızgın yağ dökmek, hendek kazmak ya da merdivenleri atmak gibi şeyler ile püskürtmek keyif verecektir. Tam hatırlamıyorum, ama saydığım şeylere benzer eklentiler vardı.

Mesela Warband 76 kişi olduğum da, karşıma çıkan 150 kişiye kadarını rahatça alıyordum. Şimdi böyle bir şey yok. Araya alıp peştimal ediyorlar. Ama en azından Kingdom come delivarance gibi kanser değil. O oyun gibi olduğunu düşünsene. :xf-cry: Kingdom come oynarken tek istediğim yolda soyguncu filan gelmesin. Olabildiğince olayları diyalog ile halledip, şu lanet oyunun hikayesini bitirmekti.

Oyunda kendini kılıç ya da yay istediğin kadar puan kas. Hatta en yüksek seviyeye gel. Yapay zeka o kadar kötü ki, CS oyunlarındaki gibi duvar izleyip aim alıp oynayan botlar gibi. En dandik çapulcu vs en donanımlı adam bile aynı şekilde dövüşüyordu. O yüzden 30-40 dakika vur kaç yapmak ve FPS kamera açısının çirkinliği deli ediyordu. Bir RPG oyununa ara verip, ilk salmışlığım olabilir. Tabi sonra zar, zor bitirdim. Ama bir daha oyun yaparlarsa, bundan uzak durmaları için Steam üzeirnden iyi bir giydirdim.

Last edited:
Kingdom come oynarken tek istediğim yolda soyguncu filan gelmesin. Olabildiğince olayları diyalog ile halledip, şu lanet oyunun hikayesini bitirmekti.
Kingdom Come tarihi olarak düellolar açısından doğru, ittirme hareketleri tekmelemek yumruk falan genelde düellolarda kullanılırdı ama büyük savaşlar açısından yanlış üstelik çok yanlış. 20.000 kişi birbirini mi yumruklayacak allah ne verdiyse dalıyolar o yüzden Mount & Blade büyük savaşlar açısından daha gerçekci. Üstelik sayısal üstünlüğün daha güçlü olması daha gerçekci olmuş cidden taktik yapman gerekiyor bayıldım o özelliğe.

Valla ben Kingdom Come oynadım ve açıkçası o bile daha kolay geliyor gözüme? Ayrıca o oyun hedeflediği sistemi başarılı bir şekilde uygulamış. Fakat Bannerlord öyle değil. Sıkıntı grup savaşlarında da değil. Sıkıntı birebirde başlıyor. Karşı taraftaki adam bir kere ölmek bilmiyor. 3-4 başarılı darbe geçirmeme rağmen fark etmiyor bile.

Hemde hayati yerleri olan yüzüne falan. Warband'ta en hassas nokta yüzdü ve anında öldürücü olabiliyordu. Hatta arkadan kafasına vuruyorum gene ölmüyor adam. Üstüne üstlük dövüş hızı ayarlama yok? Adam bir alıyor karşısına beni patır kütür dağıtıyor. Zaten oyunun başındayız ve yavaşız oto blok yok ama oto blok olmasa bile gene bloklama sistemi sıkıntılı çünkü rakiplerin saldırıları çok hızlı.

Dövüş yapay zekasını düşürdüm damage oranlarını düşürdüm ama yok birebire geldiğimde sanki mp oynuyormuşum gibi bir zorluk çıkartıyor karşıma. Bu sorunun tek çözümü sezgisel oto blok olabilir ancak ben warband'da oto blok hiç kullanmamıştım ve açıkçası sıkıntısız oynadım mp ve sp'yi.Kılıç kalkan alınca ama biraz rahatlıyorsun. Çünkü ister istemez bloklayabiliyorsun fakat ben çift elli kılıç oynamayı seviyorum işte. Dengesizlik var.

Bu oyun tuhaf be abi. Her şey yarım hissettiriyor. Bazı fikirler varmış ama tamamlanmamış. Hiç AAA oyun kalitesinde değil açıkçası. 8 senelikte bir şey yok ortada. Hikayeside sıkıcı bence. Sanıyorum mp odaklı bir oyun yapılmaya çalışılmış en azından erken erişim süreci için.

Last edited:
Oyunu en zorda oynuyorum Arenada mac kaybetmiyorum. strategy yapmadigi icin AI savas alaninda cok ustun kaliyorum. Bence oyun zorlastirilmali zor seviyesinde oynayanlar icin. Warband'tan daha kolay geliyo bana oyun suanda.

Bana göre warband'a göre savaşlar daha zor olmuş. Ha iyi mi peki ? Evet böyle olması çok iyi. Warbandda hilesiz geliştirdiğim bir karakterle (menzilli filan değillerse) çok rahat onlarca adam alırdım (menzillide de atı vurdukları için sıkıntı olurdu). Ama burda bu imkansız olmuş güzel olmuş bu yönden iyi. Ama en azından single kısmına oto blok koysunlar arkadaşım. Olmuyor gerçekten olmuyor. Çapulcu bile seri kılıç savuruyor. Mesela adam kılıç sallıyor , kılıcı bloke edip peşine kılıç vurayım diyorum tak diye kılıcı belime geçiriyor. O yüzden kötü olmuş.

Oto block katılıyorum. Ayrıca kılıç ile at üstünden adam kesmek aşırı zor. Atta okçuluk ve kargıcılık yapmak dışında pek avantajlı bir şey göremedim.

Last edited:
Oto block katılıyorum. Ayrıca kılıç ile at üstünden adam kesmek aşırı zor. Atta okçuluk ve kargıcılık yapmak dışında pek avantajlı bir şey göremedim.
skill arttıkça daha iyileşip kolaylaşıyor her şey. yeteneklerinle alakalı ıskalamalar ve haretketlerinin yavaşlığı vs.
çift el kılıç ya da baltayla at üzeri çok zevkli oluyor mesela.
atletizm yad da binicilik ve kılıç kullanımı arttıkça şov yapıyorsun

Back
Top Bottom