DÜKKAN ZENGİNMİ YOKSA FAKİR ŞEHİRDEMİ AÇILMALI

Dükkan Zenginmi yoksa Fakir şehirdemi açılmalı

• Zengin Şehir

Votes: 28 82.4%
  • Fakir Şehir

Votes: 6 17.6%

• Total voters
    34

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar Allah bereket versin bi 15 bin dinar topladık eee dedşm bu devirde açıcan bi erdal bakkal para kazancan gittim loncacıya didi bakkal açamıyon dedi bunları bunları açabiliyon şimdi kıtlığına baktım açabildiklerimde yok ki çoğu şehirdede yok sizce illa açsam bi dükkan fakirmi yoksa zengin şehirdemi açmalıyım

forvedtalha262 said:
Arkadaşlar Allah bereket versin bi 15 bin dinar topladık eee dedşm bu devirde açıcan bi erdal bakkal para kazancan gittim loncacıya didi bakkal açamıyon dedi bunları bunları açabiliyon şimdi kıtlığına baktım açabildiklerimde yok ki çoğu şehirdede yok sizce illa açsam bi dükkan fakirmi yoksa zengin şehirdemi açmalıyım
Zengin şehir ticaretin çok uğradığı fazla kuşatılmayan şehir demek.(vede refahı var.)Kuracağın dükkanları tek tek sorup hangisinden haftalık ne kadar kazanabileceğini öğrenebilirsin.

Ham maddesi ucuz bulunan ürünün dükkandan satış fiyatı da ucuz olur. Şehir zengin olunca,  hammadde ve üretimi yapılabilen itemler bir nebzede olsa daha ucuz oluyor.  Dükkan kuracaksan ucuz hammaddesi olan şehre kurup ürününü o ürünü pahalı alıp satan şehre elle yollamak en çok kâr eden şey
Öneri :

Bak şimdi. Gidiyosun curawda demirci açıyorsun.  Demirci açılınca ticaretciden demir alıyorsun.  Sonra kendi dükkanına girip ustaya (1 jafta sonra açılacak dükkan ina göre ) gidip envantere bakcam deyip kendindeki bütün demirleri oraya koyuyon. Sonrada ustaya diyorsun "ürettiğin malları envantere koy" oda tamam diyor. Bir hafta bekliyorsun. 3 tane aletler oluşuyor en aşsa (tahmini) onları gidip Werchege satıyorsun.  Ordanda alabildiğine balık  (45 dinarı geçmesin) ve alabildiğine tuz (200 dinarı geçmesin ) alıyorsun.  Onlarıda keyfine göre curaw sargoth ve reyvadine satıyorsun.  3 demir yaklaşık 700-850 dinar kazandırıyor en aşşa  (tahmini) 340+ 300 + 270 dinar alırsın  en fazla (tahmini). Gider bir veya iki demir (300 geçmez tahmini) 
Elindeki tuz ve balıklarda  3 adet t. Balık alsan 35+40+45 dinar tutar (tahmini) tuzlarda 160 170 180 200 tutar (tahmini)  ve bunları dediğim şehirlere bir balık bir tuz olarak sat.  Şehir başı yaklaşık  260-270 dinar kaldırırsın (tahmini) şehir başı gider enfazla (200 dinar tahmini )

basit ve yakın mesafelerde ticaret

BU DEDİKLERİMDEKI FİYATLAR TİCARRT YETENEĞİ 2-3 OLAN PARTILER İÇİNDİR.  TİCARET YETENEĞİ SKILL BAŞI %5 ETKİLER. 

Sen kafayı sıyırmışsın, bu nasıl soru tabi ki fakir şehirde (!)

Back
Top Bottom