WB cRPG için ; Strategus Rehberi

cRPG ve Strategus hakkındaki görüşleriniz ?

• cRPG ve Strategus hakkında en ufak bir bilgim yok ve muhtemelen konuya gereksiz mesaj atacağım...

Votes: 30 31.9%
  • cRPG güzel, ama Strategus tamamen gereksiz ve internet sayfası...(Berbat) olmuş...

Votes: 4 4.3%
  • cRPG güzel, Strategusun olması iyidir... Oynamıyorum ama kenarda dursun...

Votes: 14 14.9%
  • cRPG vasıtası ile ne mutluki Strategus var(7000 vs 10000),(100 vs 100 playerli) manyak savaşlar oluy

Votes: 46 48.9%

• Total voters
    94

Users who are viewing this thread

bilgecan11

Veteran
ARKADAŞLAR ;

Strategus, cRPG karakterinizin isminin altındaki ''Join Strategus BETA by clicking this link - only one character per game key
allowed, so chose wisely. '' linkine basılarak oynanır...

İnternet sayfası üzerinde harita vardır ; bu haritada ilerler, asker toplar, para kazanır, köy, kale, şehir fethedersiniz..

Yapacağınız askerler (Recuit) savaşta doğma sayısıdır mesela 100 askeriniz varsa sizin takım 100 kere doğar...

İtemler ve paraya gelince; Para , cRPG oynayarakda artar, normaldede para kazanırsınız,

Önemli olan nokta ; Strategusta , cRPG deki karakterinizin özellikleri ile savaşırsınız, ama itemleriniz daha önceden Strategustan satın aldıklarınızdır.

Sizin için savaşan herkes sizin aldığınız itemleri giyer, Strategusta  itemler ; cRPG deki ile aynı fiyattadır tek farkı, Strategusta aynı fiyata 100 tane alırsınız...

Sonuç olarak bu mod sınırlı bütçelidir...

O yüzden internet sayfasından işlem yapıp(savaş,köy yağmalama vb.)  25 saat sonra, Strategus 3 serverinde  size ayırılan  saaatte savaşırsınız...

Strategus BETA dır ve 0 lanacaktır , 0 lanana kadar mümkün olduğunca kurcalayıp oyunu öğrenin....

*Peki bu Strategusda savaşına nasıl katılırım ?

Forumda cRPG rehberi mevcuttur, ilk önce cRPG ye başlayın, yukarıda belirttiğim gibi Strategusa girdiğinizde isteyeceğiniz ilk şey ''Hadi savaşalım,Let's Fight'' gibisinden birşey olucaktır.

Ama ne yazıkki öyle değil, Önce Recuit basıp, Para ile item almalısınız, veya bir Factiona katılarak direk savaşa girebilirsiniz,
yada ; cRPG karakter sayfanızdaki isminizin altında bir liste görürsünüz o listede mesela ,

''Knights of Camelot Thescroll Sun, 23:00 - (1h36m) cRPG_NA_Strategus'' tarzı birşey yazar ona tıklayarak, taraf seçip''(Fight for (xxx))''
sekmesine tıklarsınız, altına yazacağınız fiyat sizin savaşmak için istediğiniz ücrettir.
    Savaşın komutanı kabul ederse, belirtilen saatte sizde oyuna girebilirsiniz.
Eğer savaşı siz başlattıysanız(komutansanız),Strategus sayfasındaki ''Your Chracter Page'' ye basarak itemlerinizin,recuitlerinizin görüldüğü bölümü açarsınız,solda beliren,
''(Adınız) vs XXXX  details'' yere tıklayıp sizin için paralı askerlik teklif edenleri kabul edersiniz...

*BUNLARI YAPMADIĞINIZ SÜRECE STRATEGUS SERVERİ SAVAŞLARINDA SADECE İZLEYİCİ OLURSUNUZ, TARAF SEÇEMEZSİNİZ...

****LÜTFEN ''cRPG, Strategus NEDİR ?'' GİBİSİNDEN SORU SORMAYINIZ FORUMDA ''cRPG'' REHBERİ MEVCUTTUR....

****BU REHBER SADECE, cRPG OYNAYIP ; Strategusa KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR İÇİN HAZIRLANMIŞTIR....

****GEREKSİZ ELEŞTİRİ,ANLAMSIZ YADA CEVABI BULUNAN SORULARA CEVAP VERMEYECEĞİM...

----------UMARIM ''Strategus'' İÇİN TUTUŞAN ARKADAŞLARA BİR NEBZE FAYDAM OLMUŞTUR....

Eğer rehber yeterince açıklayıcı ise ilgili yere taşınmalı yada sabitlenmelidir,şansen bu konuda soru soran yüzlerce cRPG severi tanıyorum...
*İlgililer ve yeni başlayacaklar için cRPG rehberi ; http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,132867.0.html
*Strategus Rehberi, bana aittir. Özel sorularınız için ; [email protected]

rehberi açalı 10 saniye oldu, ne ara okuyupda cevap yolladın helal olsun  :razz:

Mühim konu millet baya meraklı cRPG ye çünkü ; kayıt sistemli bir mod, lvl yükselip,item satın alıyoruz, aynı Single Player gibi ama Online.

Bayadır Strategusu soruyorlar, millet cRPG rehberinde Strategus nedir? nasıl başlarım ? nasıl oynarım diyor?

Tabi yeterli açıklamada verilmiyor...

Benim isteğim cRPG rehberinin altına bi yerine bu konunun sabitlenmesi böylece Strategus oyuncu kazanacak,
ayrıca türk oyuncu için Strategus klanları, msn den her bir kişiye dil dökmeyecek, açık açık belli abi oku katıl...

İlerleyen zamanda konuyu büyütüp resimde ekleyeceğim çünkü bu gerçekten büyük bir mod...

Emeğe değer verenlere şimdiden teşekkürler.

ZıgZag said:
Gereksiz yere rehber açıyor herkez

Strategusla ilgili rehbere yönlendirirmisin?

Konuyu ben açtığım için polemiğe girip uzatmayacağım, öyle düşünüyorsan başım üstüne...

*Başke bir konu olsaydı sonuna kadar götürürdüm bu konuyu lütfen BALTALI İLAHLIK yapmayın milletin hevesini baltalamayın daha yararlı olursunuz...

*Bence gerekliydi ve yaptım artık kim faydalanırsa... dediğim gibi bu büyük bir mod.....

Adam emeğiyle yazmış ne var bunda :grin: Beğenmeyen girmesin yorum da atmasın.Eline sağlık kardeş.

Eline SAğlık kardeş, belki şu anda strategus baya bi ham durumda ara yüzü çok ilkel ancak eğer modun yapımcıları biraz daha kasarlarsa bence geleceği parlak....
Strategusun en güzel yanı ... crpg de çogu savaşta millet kendi kafasına göre hareket edip, sırf büyüzden arka arkaya hezimetler yaşıyorken... strategusta düzenli bir şekilde yapılan saldırılar sayesinde insan galipte olsa mağlupta olsa o düzenli savaş  atmosferinde çok daha fazla zevk alıyor oyundan... Ben CRPG ve strategusu herkese öneriyorum, çünkü insan bu modda, çaylaklıktan masterliğe giden yolda her açıdan şavaşçısını tartma şansı buluyor... Eğer sürekli pc başında değilseniz oyunun sıradanlaşması zor görünüyor...ayrıca yeni arkadaşlıklar kurma açısındanda son derece iyi diye düşünüyorum...Bu mod Warband multiplayeri ortaçağda geçen bir Counter strike olmaktan kurtarıyor diye düşünüyorum..Eksikleride yok değil ancak üstüne gidilirse bence çok daha iyi yerlere gelecektir... (Şimdi gidip modun yapımcısından paramı alayım  :lol:)

Strategus çok oynanmıyor biz türkler açısından 1 yada 2 türk klanı  var...

Ama yabancılar iyi organize oluyor, shield wall, phalanx yapılan savaşlar gördüm  :lol:

Biraz saçmada olsa sonuçta kafana göre oynayamıyorsun ; doğma sayın belli giyeceğin item belli, arkanı kollamaktan başka şansın kalmıyor, güzel yanıda o toplu haraket ediyor herkes...

Hehehe ben strategusu şöyle sanıyordum:SP haritasının aynısı ve harita modundan değil 3.kişiden oynuyorsun :grin: Yani PWMOD la cRPG nin karışımı :grin: Bende diyordum binlerce kişiyi kaldırabilecek sunucu nasıl olcak? :grin: şimdi ne kadar saçma bir düşünce olduğunu anladım.Ellerine sağlık.

güzel bir mod ama savaşlar ile ilgili bir sorum olcak recuit bastık mesela 100 recuitimiz var yani duel gibi mi olcak ben doğcam adam doğcak savaşçaz yenince -1 düşcek 99 olcak adam yine doğcak düello yapcaz
(tam olarak anlayamadım ÖM atarsan iyi olur)
eğer bunun gibi ise savaşın bitmesi biraz zor gibi gelio

Her iki takımda 60 kişiye kadar asker alabiliyor. 5 adamın ölürse recuit sayın 5 düşer.

Not : Konunun dirilmesi iyi olmuş. One bune gibi sorular çok oluyor.

EmiR_124 said:
Oyundaki saat ile battle saatleri aynı mı? Örnek verebilir misiniz ? teşekkürler
c-RPG sitesinde karakterine giriş yaptıktan sonra settings ekranında offset ayarı vardır.Orada c-RPG'nin battles'da gösterdiği saatlerin hangi zaman dilimine göre ayarlandığı yazar.Eğer Türkiye'de yaşıyorsan orayı 1 yapmalısın.Çünkü o saat Almanya saatine göre ayarlı.

rehber çok yararlı olmuş ancak bir sorum var

bi savaşa paralı asker olarak başvurdum ancak onlar kabul ettimi onu bilmiyorum onmu nereden öğreneceğim

akilliteyp said:
rehber çok yararlı olmuş ancak bir sorum var

bi savaşa paralı asker olarak başvurdum ancak onlar kabul ettimi onu bilmiyorum onmu nereden öğreneceğim

bu rehber çok eski benim imzamdaki konuda 2 adet video var onları izle istersen bu rehber yaklaşık 2 yıllık

Back
Top Bottom