Crime Time ~ Olite'deki Cinayet ~Oyuna Dahil olabilirsiniz!

Users who are viewing this thread

Dedektif Antonio Perez

Sıkıntılı bir nefes aldıktan sonra, asistanı Fabio Conte'yi arar;

- Dava hakkında ne biliyoruz? Katil hakkında ipuçları, cinayetle alakalı mevzular, ifadeler vesaire. Hepsi oldukça önemli.

Dustin de Olite (Kale Sahibi) (Gizli Bölmeye Yakın Bir Yerde)
-ellerini duvarlara sürerek-:
Polisi ara Parra burayı araştırması gerekiyor.
-boğazını temizleyerek-
Hatta biz başlıyalım bile.
-Şüpheli bir bulgu aramaya başlar-

Dustin Olite gizli bölmeye inip araştırmaya başlamıştır. Gizli bölmede bu manzarayla karşılaşır.

Ceset incelenmek üzere kaldırılmıştır. Bulunan mücevher ise dedektife inceleme için götürülmektedir.Gizli Bölme uzun bir koridor, giriş kapısı ve çıkış kapısından oluşmaktadır. Çıkış kapısı kalenin altından dışarıya bağlanmıştır.Dışarıdan farkedilmesi imkansız bir konumdadır. Çıkışta ise halat bağlama direği ve koy bulunmaktadır. Duvardaki örümcek ağları ve yerdeki kan izleri dışında göze çarpan farklı birşey bulunmamaktadır.

Daha fazla ayrıntı edinmek için nereyi araştırdığınızı yazabilirsiniz.

Parra Marrero(Uşak)(Gizli Bölme'de) -Odada araştırma yapan bir polis görevlisine giderek dedektifi uyarmasını ister. Daha sonra Kale sahibi ile birlikte çukurdaki merdivenden gizli bölmeye inerler : Efendim etrafta hiç bir ışıklandırma olmamasına rağmen loş bir aydınlık var. İleride ki demir direkli kapıdan sızıyor sanırım. Buranın mimarisi çok ilginç. Bu kaleye daha öncede restorasyon yapıldı.Ancak buranın varlığını kimse bilmiyordu ve duvarlar kalenin şuan ki duvarlarından da daha eski görünüyor.Sanırım burası kalenin ilk yapılan binalarından biri. -Giriş Kapısını farkeder. Bir dakika buraya başka bir yerden giriş var ! -Kapıya ilerler ve açmak için zorlar ve açar. Kapı açıldığında içerisi göçük doludur. Toprak ve taştan başka birşey görünmemektedir. Hayal kırıklığına uğramıştır.    Kale sahibine döner ve anlatmaya başlar.

Babanız efendim, babanız sürekli kalenin etrafını gezer bir şeyler arardı. Zamanının büyük bir bölümünü kütüphanede bu kale hakkında yazılmış kitapları okuyarak geçirirdi. Ne yazık ki bu genç yaşında hastalığından ölmesi bizi çok etkiledi. Sizin büyüdüğünüzü görememesi.....  -Kafasına şimşekler çarpmışcasına irkilerek- Efendim babanızın çalışma notlarını incelemeliyiz! Bay Marvin Olite hep bu kalenin göründüğünden fazlasına sahip olduğuna inanırdı. Araştırmaları hakkında bilgi edinirsek belki bu bölmenin ne olduğunu bulabiliriz !

Dedektif Antonio Perez

Mahzendeki odada, saatlerdir bir ipucu aramaktadır dedektifimiz. Her duvara, her köşeye, her eşyaya, her noktaya baktığı halde, kayda değer bir şey bulamamıştır. Taş bölmenin üstüne oturarak düşünmeye başlar. Sadece kale içinden girilebilen, kimsenin bilmediği bir odaya nasıl ulaşılabilir?

-Bu sırada kafasında bir şimşek çakar-

Katil, kalenin yapısını iyi bilen ve her yere erişimi olan biri olmalı. Gizli bölmeyi nasıl bulduğu konusunda iki tahminim var;

1-) Kaleyi avucunun içi gibi bildiği için, merhumun işini burada bitirdi/cesedini buraya getirdi.

2-) Bay Marvin'in notlarını okuyarak, bu gizli bölmenin varlığından haberdar oldu.

GÜN 2
2yn1a3k.png

Akıl Almaz Cinayette 2. Gün !

2 gün evvel saat 09:10 sularında cesedi bulunan inşaat mühendisi Pavel Enriquez'in cinayet soruşturmasında 2. güne vardık. Ancak hala polisin elinde katile dair bir bilgi bulunmuyor ya da varsa bu bilgi basından gizli tutuluyor. Ayrıca olaya yakın gazeteci arkadaşlarımız soruşturmanın yeterince hızlı gitmediğini ve geçen her dakikanın katilin kaçması için bir fırsat olduğunu belirtti.2 gündür kalenin giriş kapısı açılmadı.Katilin hala kalede olduğu belirtildi ancak kaçma ihtimali de göz önünde bulunduruluyor.Şuan bilinen bilgiler ise katilin kaleyi yakından tanıdığı yönünde ancak cinayet bu gizli bölmede mi işlendi ? Yoksa başka yerde öldürülüp buraya mı bırakıldı ? Bu cevapları sağlık ekiplerinden başkası yanıtlayamaz. Araştırmalarımıza göre kaledeki gizli bölme hakkında bilgi içeren bir günlük bulunmakta. Ancak günlüğün sahibi Dustin Olite olduğundan, onun izni olmadan bu günlüğü paylaşamıyoruz. En kısa zamanda gizli bölme hakkındaki bilgileri ve cinayet hakkında detayları burada paylaşacağız.

Gazete Ekipleri dedektif Antonio Perez, yardımcısı Fabio Conte ve kale sahibi Dustin Olite'ye röportaj talep ediyor.

Elindeki sigarayı, camdan dışarı attıktan sonra, yavaşça sandalyesine oturdu dedektif. Kafasını meşgul eden binlerce soruyla boğuşuyordu. İki gündür hiçbir ilerleme kaydedememişlerdi. Tüm bu sır perdesi başını ağrıtıyor, uykularını kaçırıyordu. Masasında duran gazeteyi eline aldı. Haberciler, acımasızca yermişti onları. Bir küfür savurarak odanın diğer ucuna fırlattı gazeteyi. Bu sırada, daha önce üzerinde durmadığı bir ihtimal geldi aklına;

Katil, maktül gizli bölmeye indiğinde, onu takip edip öldürmüş olabilir miydi?

Gazeteci Carol Valencia dedektif Antoni Perez'in odasına gider kapıyı tıklatır. -Gir ! sesini duyduğu anda kapıyı açar. Selam vererek röportaja başlar: Merhaba dedektif. Zor bir gün olmalı. Sizi fazla sıkıştırmak istemiyorum ancak görevim bu. Sorularımı işinize karışmak gibi anlamayarak cevaplarsanız sevinirim. Çünkü bu sorular halkın merak ettiği sorular.

Sorularım şunlar;
1)Katil veya bay Enriquez gizli bölmeye nasıl girdi ?
2)Gizli bölme hakkında ne zaman bilgi edinebilirsiniz ?
3)Katilin veya bay Enriquez'in bölmede bulunan mücevher ile alakası ne olabilir ?
4)Bu cinayetteki amaç soygun muydu yoksa mühendisin sorunlu olduğu birileri mi var ? Bu konu hakkında düşünceleriniz neler ?
5)Katil bu kalede bulunuyorsa kaledeki kişiler hakkında bundan sonraki tutumunuz ne olacak ? Katilin kaçma ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Sorularım bunlar dedektif. Eğer şuanda cevaplamak istemiyorsanız bu röportajı yarına erteleyebiliriz. Dediğim gibi sizi sıkıştırmak değil amacım görevimi yapmak. Ancak gazetem benden bilgi bekliyor. Lütfen en kısa zamanda bu sorularıma bir cevap bulun.

Dedektif, huzursuzca kıpırdandıktan sonra sırtını geriye doğru yasladı. Yüzünde hafif bir tebessümle gazeteciye döndü ve konuşmaya başladı;

- Öncelikle sorularınız için çok teşekkür ederim. Elbette ki, halkımızı aydınlatmak bizim görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Cevaplara gelecek olursak;

1-) Burada, iki farklı ihtimal üzerinde duruyoruz. Katil, Bay Enriquez'in cesedini buraya getirmiş olabilir. Ki bu, katilin mimariyi iyi bildiğine delalettir.

Diğer ihtimal ise, katilin Bay Enriquez'i, gizli bölmeye inene kadar takip ettiğini ve işini orada bitirdiği.

Kısacası, şu an için ''nasıl, neden, kim'' sorularına, sağlıklı bir cevap veremeyeceğim.

2-) Araştırmalarımız sürüyor. Mümkün olan en kısa sürede, çalışmalarımızın meyve vereceğine inanıyorum.

3-) Aklımda bir kaç tahmin var, fakat şimdilik söylemek yersiz olur.

4-) Ben, cinayetin bir hesaplaşma veya büyük çaplı bir vurgun olduğunu düşünüyorum.

5-) Ben burada olduğum sürece, katil dışarı burnunu bile uzatamaz.

Röportajı kabul ediyorum.
Polis  Fabio Conte(Polis Merkezi) : Wanda Ramon adlı kişiyi 2. kez soruşturmak için Polis Merkezine alıyorum.

Dustin de Olite (Kale Sahibi) (Kale Sahibine Ait Binada)
-Viskisini bitirerek-:
Parra babamın notları burda olmalı.

-Babasının çalışma notlarını araştırır-

-Röportaj haberi bilgisini duyduktan sonra-
Röportajı kabul ediyorum.

Gazeteci Carol Valencia dedektiften aldığı cevapları not ettikten sonra kaleden çıkar ardından dedektifin yardımcısına ve kale sahibine 2 ayrı mektup gönderir. Bu mektupta olay hakkında sorular bulunmaktadır.
Sayın Pablo Conte ;
Cinayet soruşturmanızda size kolaylık diler ve soruşturma hakkında bir takım soruları şahsınıza iletmek isterim.
1) Cinayet hakkında polisin tutumu nedir ? Katili mi yoksa cinayetin sebebini mi arıyorsunuz ?
2) Cinayet bir başkası tarafından yaptırılmış olunabilir mi ? Yani bu bir suikast olabilir mi ?
3) Mühenis Pavel Enriquez ve ekibi hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz ?
Teşekkürlerimle.
Carol Valencia

Saygıdeğer Dustin Olite ;
Başınıza gelen talihsiz olaydan dolayı geçmiş olsun dileklerimi iletirim. Şüphesiz bu olay kaledeki güvenliğinizi tetikledi.Sizde bu olay hakkında birkaç soru sormak istiyorum.
1) Olayların kalenin şanını etkilediğini düşünüyor musunuz ? Kale eski güvenilirliğini yitirdi mi ? Ya da bu olaylarda ailenizin eski varlığını kaybetmesi etkili oldu mu ?
2) Bu olayların kalenin gizemli geçmişi ile bir ilgisi olduğunu düşünüyor musunuz ? Çünkü sade bir mühendisin kalede bilinmeyen bir bölmede ölü bulunması sizce de ilginç değil mi ?

Ve kişisel bir sorum olacak , editörümden gelen bir soru ; Babanızın günlüğünden gazetemizde yer verebileceğimiz bir bölümü varmı ?  Böyle bir haber ile gazetemiz tiraj rekorunu kırar diye düşünüyoruz.
Saygılarımla
Carol Valencia

Dustin Olite , babasının günlüğünü bulur. Günlük 55 sayfadan oluşmaktadır. Ve ilk sayfaya notlarına kolayca ulaşmak için "içindekiler " kısmını yazmıştır.
svi1rr.jpg

Wanda Ramon(Hizmetli)(Kaldığı Oda'da): Soruşturmayı kabul ediyorum

1-Şimdilik nedeni arıyoruz fakat ne yazık ki elimizde güçlü bir somut delil yok.
2-Şimdilik ortak bir kararımız yok. Bunun aksine kendi açımdan cinayetin "iki" kişi tarafından işlendiğini düşünüyorum
3-Bu bilgiyi vermek sağlıklı olmaz.
1-Hedef kesinlikle elmaslar değil. Sizden ricam olarak mühendislerle birlikte yeni gizli odaları araştırabilir misiniz?
2-Eğer cinayet tek kişi tarafından olmadığını düşünüyorum. Acaba darp izleri hakkında bilgi toplıyabilir misiniz?
3-Katilin hala burada. İstediği şeyi alamadı ve amacı elmas değildi. Onu bulabilirsek Harika olur.

Polis  Fabio Conte (Kale sahibine ait binada) : Sandalyeyi bacaklarının arasında alarak :
Çok zaman kaybettik. Acaba Pavel Enriquez'in hobileri var mıydı? Peki ya her sırrını söylebilecek kadar güvendiği biri?

Wanda Ramon(Kale Sahibine Ait Binada) : Pavel Enriquez ilk geldiği zamanlarda 09:00 ve 12:00 arasında çalışmalara gidip çalışanlarına talimat verirdi pek kazma tutmayı sevmezdi daha sonra ise odasında istirahat ederdi. Dustin Olite ona değer verdiği için çalışma odasını kale sahibinin binasında kurmuştu. Her sabah kahvaltıdan sonra işini yapar daha sonra ise yanındaki genç adamla  etrafı gezer, bazen kasabaya inerlerdi. Ancak daha sonra Bay Enriquez öğleden sonrada çalışmaya başladı. Son 1 aydır kaleden hiç çıkmadı. Sürekli etrafı geziyor duvarları kontrol ediyordu. Ve kendi çalışma odasındaki duvarların tehlikede olduğunu burayı da restore edeceğini söyledi. Sanırım çalışma masasındaki çukuru da o kazmıştı. Çünkü sürekli üstünü değiştirmek zorunda kalıyordu ve kimseyi oraya sokmuyordu.

Bay Enriquez konuşmayı seven biriydi ancak işçileriyle arasında mesafe tutardı. Ölmeden efendi Marrero ile konuştuğunu görmüştüm. Biraz kulak misafiri oldum merakla. Sanırım kasaba hakkında birkaç soru sormuştu. Efendi Marrero ile pek konuşmazdı buna rağmen gidip soru sorması dikkatimi çekmişti. Bu size ne kadar yardımcı olacak bilmiyorum ancak aklıma gelen şeyler bunlar.

I.
Düşünmüyorum.Kale zaten eski zamanlardaki gibi bir ordu garnizonuyla korunmuyor sadece benim mülküm ve yeterince güvenli.Elbette ailemin varlığını yitirmesi bu durumlara sebep olmuş olabilir ama o kadar da büyük bir etkisi yok.
II.
Kalede çok gizemli yerler var çoğu yeri belki ben bile bilmiyorumdur.Araştırılması gerek.

Son olarak üzgünüm ama reddediyorum.Ne de olsa aile değerlerimi insanlara gösteremem.

Dustin De Olite (Kale Sahibi) (Kale Sahibine Ait Binada)
-Gözleri büyür-
Hemen okumam lazım!
-Tüm sayfaları okumaya başlar-

Polis  Fabio Conte (Kale sahibine ait binada) :-Ayağa kalkarak- : Teşekkürler. Sorgulama bitmiştir.

Hizmetçiyi geçirdikten sonra hemen telefonu çıkarır ve Dustine De Olite'yi arar.:
Merhabalar efendim. Sizinle bir konuşma yapmam gerekiyor. Müsaitseniz hemen olsun.

Dustin De Olite (Kale Sahibi) [Koridorda (Kendisi Okurken Dolaşmayı Sever)]:
-Sayfaları okuduğu sırada telefonun çalmasıyla irkilir-
Tabi ki ne zaman isterseniz.
-Sayfaları okumaya devam eder-

Polis  Fabio Conte (Kale sahibine ait binada) :-Yavaşça ayağa kalkarak Dustin de Olitenin yanında gider- :
Odalar. Odaları bulursak sırrı çözeriz.

Dustin De Olite (Kale Sahibi) (Gizli Bölmede)
-Fabio'ya parmağıyla göstererek-:
İşte burayı araştırın. Benim işlerim olduğundan size katılamayacağım. Buradan sonra çalışma odasına da bakmanızı öneririm.
-Odasına doğru gider ve sayfaları okumaya devam eder-

Polis  Fabio Conte (Gizli Bölmede= :-Baktı, Kitaplar, burası çok doluydu. Araştırmaya başladı-

Back
Top Bottom