Counter-Strike: Global Offensive -

Users who are viewing this thread

Hile yapan insanları anlamıyorum? CS:GO'nun VAC sistemi son güncellemeden sonra bayağı gelişti.VAC ban yeme olasılığı çok yüksek ki CS:GO gibi bir oyundada hile yapılmaz hani.Hile yapan beyinsizler  her oyunda var.

16o1LB.png
Uyku Yok şeysi aldığım için kota yoktu indireyim madem dedim. Menüler falan ne hoş olmuş la. Şimdi girdim oynuyorum basit eğlence başta biraz afalladım ama hiçbir grafiği kısmadan 290-300 fps almak da güzelmiş. Tehey tehey geçen sene bu dönemler Acer Aspire 5750G'nin GT520M ekran kartıyla 480p'de 60 fps almak için yırtınıyorduk. Görüntü leşti, klavye leşti, kablosuz fare leşti ve frag alamayınca takım arkadaşlarım sövüyordu vay be.

Yok gömmedim ne hak ediyorsa onu söyledim. Hala daha öyle söylerim. Yetenek kısmını hala anlayabilmiş değilim güya AK47 çok iyi silah ama ben sıkamıyorum. Yani oyun çok basit kalıp her şeyi oyuncuya yıkınca yetenekler ön plana mı çıkıyor yoksa silahlar farklı oynayış stillerine göre farklı kullanımlar mı sunuyor anlamış değilim. Eski alışkanlıklarım devam ediyor ama ondan emin oldum. Herkesin kullandığı çok popüler silahlarla oynayamıyorum ben. AK47 yerine Galil alıyorum, MP7 ve P90 yerine UMP alıyorum daha rahat ediyorum niyeyse. Tamamı karşılıklı çatışma üzerine kurulu bir oyunda çatışmanın bu kadar boş olması da komik geliyor hala daha. Battlefield 4'ten çıkıp buna girince iyice garip geldi. Rainbow Six Siege küfrediyorum diye banlamasaydı hiç bulaşmazdım bile.

Ama gömmüyorum hakkı neyse onu söylüyorum. Menü tasarımı falan çok güzel olmuş bayağı modern duruyor gerçekten beğendim. Bir ara şu br modunu denerim kendimi kanser olmamaya hazırlarsam. :grin:

Yalnız oynanılan sistem çok etkili oyunda. Üstte bahsettiğim yetenekle de çok çakışıyor bu durum. Yetenekse sisteme bu kadar bağlı olması çok saçma. Kablosuz fareyle, 480p çözünürlükte 15.6 inç notebook ekranında zar zor oynamakla 144 Hz ekranla 2600X işlemci ve GTX 1060 ile, Logitech G102 fareyle oynamak direkt kafadan 3-5 kat seviye atlatıyor. Notebookta oynadığım dönemki en iyi performansımla denk başladım şu an. Rütbeleri unutmuşum bakmadım ama nova olması lazım 3 yıldızın, ilk maçımı attım açtığımda nova 3 attı. Önceden bu seviyeye gelmek için günde 6 saat oynayıp 1 hafta boyunca sürekli daha iyi olmak için uğraşmam gerekiyordu. Doğru düzgün oynamayı bırakalı 2 yıla yakın oldu demek ki biraz zorlasam 3-4 rank atlama imkanım var.

Bu arada crosshair tavsiyelerine açığım. Ekranı çok kapatmasın ama görebileceğim kadar da büyük olsun istiyorum. Nokta ya da hafiften kenarları gözüken + şeklinde kullanıyordum önceden.

Edit: İkinci maçımdı. Harbiden o sistemle nasıl oynuyordum acaba?
5896E7F0E2649086B799F98DC229D0D788616A9D

Abi sen 60fps alamıyordun ki ondan baya fark ediyorsun da. Geçen anakartı gönderdikten sonra laptopta oynadım bi el. 30 kill aldım yine ranked 15-15 ben taşıdım takımı beraberliğe rütbe de silver elite. 4-5 defa sadece ligi geri alıp atmaya atmaya yavaş yavaş dmgden gümüşe kadar attı. 1.5 yıldır ardarda 2 gün ranked atmamışımdır belki.

edit: bu arada o sistemle oynayamıyordun sen 3-4 saniye lagın vardı info veriyorduk yapmıyordun etmiyordun sinir bozucuydu bayağı.

Şu adamı izleye izleye sakin sakin kafaya sıkma alışkanlığı kazandım gibi ben. M4A4 ve AK47 ile tertemiz hs alır oldum. Sonuçta gerçek hayatta ölmüyorsun ölsen de kaybedeğin şey sanal bir rütbe işin ucunda hiçbir şey yok. Bunu kabullenip sakince atınca vuruyorsun nedense. Oyun sırasında vurulurken de hs alabiliyorsun genelde vurulunca donup kalıyoruz. Yıllar boyunca ben en çok tabanca roundlarında iyi oynayıp sonra boka sarmıştım. Şimdi ak-m4 kullanır oldum. Israrla alışkanlık olarak da almak istemesem de zorla alıyorum. Israrla ak-m4 alarak oynamak işe yarıyor.  Deathmatch ve basit eğlence de spamlayabilirsin adamların bolluğu ranked için antreman oluyor sadece hs-ve kafadan başlayarak aşağı çekme sprayi denemeye alışabiliyorsun.

buraya bi edit: awper yoksa veya 2.awper gerekiyorsa ve param varsa/yerden bulduysa kullanıyorum. ancak karşıdaki awperı avlamak için budget olarak scout kullanmasını da öğrendim ve gümüş seviyenin üstünde oynuyorum gibime geliyor.

Çözünürlük olarak 4:3 yaptım. Monitörde 750tida otomatik streched yapmıştı 540m black bars yaptı ama aynı geliyor yine de 4:3 çözünürlükte hs almasını daha kolay buluyorum. VibranceGui kurmuştum kasaya laptoplar desteklemiyormuş kur bence bazı yerleri daha kolay gösteriyor oyunda.

Beraber oynadığın adamlarda önemli, hem kendi takımın hem karşı takım. Arkadaşlarla girdik mi ya da takıma düzgün konuşan ve iyi oynayan adamlar geldi mi, karşıda da hile ya da smurf yoksa oyun eğlenceli oluyor. Ama takıma troll Rus geldi mi, ya da karşıya hile falan geldi mi oyun en iğrenç halini alıyor. Adam bulamadık mı full lobi Türk girelim diyoruz, ısınmada arkadaşıma günün nasıl geçti dedim diye adam anneye küfrediyor rahatsız olup. :neutral:

Online oyunlarda Türkler Ruslardan aşağı kalmıyor bir de öyle bir vaziyet var. CSGO 800 saat kadar oynamışım şimdiye kadar bir yerden sonra profilden ülkeyi ve Türkçe olan her şeyi silme ihtiyacı hissetmiştim yabancı rolü kesiyordum. R6S'de de başta önemsemedim ama sonra devam ettim yabancı gibi takılmaya. Takımdaki Türkler eğer yabancıysan mesafeli davranıyor ama o mesafeye saygı da dahil oluyor. Türk olduğunu bilirse saygı uçuyor ya sempati ya düşmanlık giriyor. TK atıp çıkanlar, çatışmada ölünce sövenler falan her türlü şey gördüm. Ruslarda böyle bir olay yok çok nadiren tryhard olanını gördüm. Genelde hehe you noob ****er deyip geçiyorlar. :lol:

Back
Top Bottom