Co-Op Mod Gelecek mi ?

Users who are viewing this thread

Oyunda en çok istenilen özelliklerden birisi tek kişilik oyuncu modun'da arkadaşlarımızla birlikte bir krallık kurmak oluyor. İleride böyle birşey olacak mı bunun hakkında bilgi verebilecek var mı ? Kaç oyundur bekliyoruz bu özelliği fakat göremedik. Bannerlord da böyle bir özellik olsun istiyoruz artık.

dostum bence öncelikle optimizasyon , story modunu falan düzeltsinler daha neler neler var saymadığım ondan sonra belki yaparlar bunuda ek paketle çıkartıcaklarını düşünüyorum ginede kafadan 2 senesi var bu olayın.

dostum bence öncelikle optimizasyon , story modunu falan düzeltsinler daha neler neler var saymadığım ondan sonra belki yaparlar bunuda ek paketle çıkartıcaklarını düşünüyorum ginede kafadan 2 senesi var bu olayın.
evet tabiki buda var zaten early access en azından bir dedikodu birşeyler varmı olacak diye onu merak ettim. :smile:

Bu konuyu ilk 2017 de konuşmuşlardı fakat oyun türkçe de çıkmıyıcak dendi çıktı belki bir ihtimal tam sürüm çıktıktan sonra co-op süprizide yapılabilir.

Oyunda en çok istenilen özelliklerden birisi tek kişilik oyuncu modun'da arkadaşlarımızla birlikte bir krallık kurmak oluyor. İleride böyle birşey olacak mı bunun hakkında bilgi verebilecek var mı ? Kaç oyundur bekliyoruz bu özelliği fakat göremedik. Bannerlord da böyle bir özellik olsun istiyoruz artık.

bu oyunda nasıl coop olacak ? oyuna yediremezler malesef

Minecraft save sistemi benzeri bir bilgisayar sunucu olur. Diğer katılımcılar ana oyuncunun birliğinde yoldaş olurlar. Bu şekilde çözülebilir düşüncesindeyim.

SP de deneyimlerimden sonra farkettim ki Bannerlord SP si kesinlikle Co-op hakediyor. DLC olarak çıkarıp aynı fiyatı isteseler yine aynı şekilde hiç düşünmeden alırım.

Ben açıkçası herhangi bir mount and blade oyununda co-op özelliğinin getirilebileceğini düşünmüyorum çünkü oyun sizin karakteriniz etrafında dönüyor. En basitinden oyundaki çapulcu sayıları bile parti büyüklüğünüz ve level sayınıza göre artıyor. Oyuncular olarak bilgisayar davranışları sergilemiyoruz. Eğer co-op olursa 1 saate kalmaz muhtemelen bütün Kalradya fethedilir diye düşünüyorum. Belki tek grubu iki kişi yönetebilecek şekilde bir sistem geliştirilebilir ama sanmıyorum

¯\_(ツ)_/¯

Map üzerinde 2 adet player olabilir bence. Açıkçası tamamen baştan uğraşmak gerekebilir ama alacağı ilgi ile karşılığını alacaklardır.

dediğin iyi güzel ama player savaşa girince oyun duruyor. player 1 1000v1000 kuşatma savaşına girdi diyelim savaşta 30dk sürdü player 2 onu mu bekliyecek. aynı şekilde şehire hanlara dükkanlara vs girince de oyun zaman akışı duruyor.

total war gibi sıra tabanlı yada borderlands zamanın sizin olduğunuz bölümde aktığı oyunlarda bunu yapmak kolay ama dediğim gibi bunu oyuna yediremezler

Bence bu co-op olayı olabilir ama tüm haritayı tek scenede gösterip o şekilde oynayacan ama npcler için zor olabilir ya da oyun çok kastırabilir.

Twitch'te bir yayıncının yayınına konuk olan bir Taleworlds çalışanı olmayacağını söyledi. Denenmiş, düşünülmüş ancak olmamış.

Co-op mod gelmesini gerçekten bende çok istiyorum.Düşünsenize arkdaşınızla birlikte bir devlet yönetiyorsunuz,bu gerçekten etkiliyeci.Fakat Bunun pek mümkün olabileceği aklıma yatmadı çunki oyunun singleplayer modunda görevler var bu görevleri coop yapmak gerçekten zor :dead:

bu oyunda nasıl coop olacak ? oyuna yediremezler malesef
Buna benzer bir oyun, şimdilik örneği yok ama birilerinin Mount & Blade Warband için co-op mod yaptığını duymuştum. https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/medieval-conquests.349371/ bu mod'du sanırım. Bannerlord için neden olmasın elinde sonunda birileri çıkaracaktır. Zaman döngüsünü yapmak biraz ters olacak ama sürekli zamanın devam etmesi siz ne yaparsanz yapın en mantıklı yol gibi zaman sadece iki kişi şehirde, savaşta vs. olunca duraksatılabilir şekilde de olabilir yada diğer oyuncu dünya haritasina gelinceye kadar bekleme gibi bir durum olabilir. Artık ne olursa bence insanlar bazi durumları makul görebilir ve yapılınca eksikler gözükür geri bildirimlerle birlikte daha iyi birşey ortaya çıkabilir.

Bir Canlı yayında bu soru Arda beye sorulmuştu şuan öyle bir düşüncelerinin olmadığını ancak warbandda çok oyunculu mod düşünmediklerini ancak geribildirimler üzerine yaptıklarını o yüzden Co-op için Talesworld şuan düşünmüyoruz diyor ama daha sonrası içinde olmayacak demiyor.Tabi Arda beyden böyle bir açıklama gelmişti Can Sungurun yayınında

Back
Top Bottom