Coğrafi bölgeler ve bir öneri

Users who are viewing this thread

:grin: Kişiye göre değişiyor demek ki. Bölge bölge tabi bende isterdim ama en fazla Şehir sınırlarını ekleyecekleri için ''Suno Vadisin de'' dediği zaman hop harita da zoom out yapıyorsun ve gördün bölgeyi ama nerede ki adam? Birde şöyle düşün : ''Praven şehri yakınların da'' hop haritaya hafif bir zoom out ve şehri buldun. Hangisi arama alanını daha çok küçültür? ( Aslında istisnaları var ama area olarak düşününce arama bölgesi bir hayli büyüyor bölge nin sonu mu? başı mı? ortası mı? Şehir/kale/köy olarak belirttiğinde hem daha sık değişiyor hem daha kesin kordinat çıkıyor )
Ne bileyim o şekilde bulmaya çalıştığımda çok sıkıntı çektim ben. Şehrin bir yönüne bakıyorum, adam tam tersinde çıkıyor :grin: bölgesel olduğunda izcilikle birleşince daha kullanışlı olabilir. Diğer türlü izleri görememe ihtimali de var. Ya da bölge gösterirken yanına parantez içinde koordinatları eklensin, nokta atışıyla bulalım. Amaan, yapsınlar da nasıl yapıyorlarsa artık... Fikir çok, icraati de henüz bekliyoruz.

Yüzüklerin efendisinde coğrafi bölgeler çok detaylı ve güzel. Dağların, ovaların, akarsuların hepsinin ismi var. Yüzüklerin efendisi gibi bir serle tabi ki karşılaştırılmaz. Oyunun sağlam bir atmosferinin olması için coğrafi bölgelerin minimal bir şekilde de olması gerektiğini düşünüyorum.

Yüzüklerin efendisinde coğrafi bölgeler çok detaylı ve güzel. Dağların, ovaların, akarsuların hepsinin ismi var. Yüzüklerin efendisi gibi bir serle tabi ki karşılaştırılmaz. Oyunun sağlam bir atmosferinin olması için coğrafi bölgelerin minimal bir şekilde de olması gerektiğini düşünüyorum.
En basitinden oyuna güzel bir hava katar diye düşünüyorum.

Fikirleriniz harika , Nordlar , Vakkenler , Ghilmanlar falan fotolarda görünce aklıma geldi , aslında Khuzait civarında takılan Çin-Kore Doğu Asya kültürünü yansıtan bir paralı klan olması da çok iyi olurdu , item modelleme harici bence çok zaman alacak birşey değil gibi. Oyunda zaten Afrikalısından Vikingine kadar her kültür var , Aseraylılar Afrika , Arap , Fars hatta hintlileri bile kapsıyor diyebilirim , açıkçası Doğu Asyalıları yansıtan klan da olsa dünya kültürlerinden eksik kalmıyor gibi. Ayrıca genişleme falan yaparlarsa Kuzaitlerin doğusunda kalan mapte ancak Doğu Asya kültürü veya Hint külürü çıkar , geri kalan kültürler Kuzaite ve Sturgiyaya benziyor zaten.

Fikirleriniz harika , Nordlar , Vakkenler , Ghilmanlar falan fotolarda görünce aklıma geldi , aslında Khuzait civarında takılan Çin-Kore Doğu Asya kültürünü yansıtan bir paralı klan olması da çok iyi olurdu , item modelleme harici bence çok zaman alacak birşey değil gibi. Oyunda zaten Afrikalısından Vikingine kadar her kültür var , Aseraylılar Afrika , Arap , Fars hatta hintlileri bile kapsıyor diyebilirim , açıkçası Doğu Asyalıları yansıtan klan da olsa dünya kültürlerinden eksik kalmıyor gibi. Ayrıca genişleme falan yaparlarsa Kuzaitlerin doğusunda kalan mapte ancak Doğu Asya kültürü veya Hint külürü çıkar , geri kalan kültürler Kuzaite ve Sturgiyaya benziyor zaten.
Böyle bir mod var ama henüz çok ilkel. Dediğiniz gibi Khuzait ve Aserai'nin doğusunda yer alan yeni bir uzak doğu kültürü ekliyor.

Ayrıca şöyle bir modda yapılıyor, hatta bu daha özgün ve gerçekçi duruyor.

Last edited:
Böyle bir mod var ama henüz çok ilkel. Dediğiniz gibi Khuzait ve Aserai'nin doğusunda yer alan yeni bir uzak doğu kültürü ekliyor.

Ayrıca şöyle bir modda yapılıyor, hatta bu daha özgün ve gerçekçi duruyor.

Vadi arası sur ile kapatılmış işte hayallerimde olan tasarımlardan biri paylaştığın için çok sağol beyim.Görebilmek bile tatmin edici.
( Komple izledim şu an yok artık diyorum :grin: :grin: )

Vadi arası sur ile kapatılmış işte hayallerimde olan tasarımlardan biri paylaştığın için çok sağol beyim.Görebilmek bile tatmin edici.
( Komple izledim şu an yok artık diyorum :grin: :grin: )
Stratejik bölge falan değil mi? Hiç bir şey yok cidden oyunda ya , şöyle haritaya bakınca kafana göre kale/şehir alıyorsun insanı bazı bölgelere zorlamalı gerçekten sıfır düşünce ile geliştirilmiş olduğundan iyice şüpheleniyorum bu oyunun.

Stratejik bölge falan değil mi? Hiç bir şey yok cidden oyunda ya , şöyle haritaya bakınca kafana göre kale/şehir alıyorsun insanı bazı bölgelere zorlamalı gerçekten sıfır düşünce ile geliştirilmiş olduğundan iyice şüpheleniyorum bu oyunun.
Stratejik bölge ben pek göremiyorum Bannerlord'da dostum maalesef.

Düzeltmek yerine ellerindekini bozduklarından dolayı pek umutlanmamak gerek.

Köyün ne kadar küçük olduğuna mı yansam, her yerde olan anlamsız 3 boyutlu gibi görünen ama öyle olmayan manasız saçmalığa mı yansam bilemedim.

Düzeltmek yerine ellerindekini bozduklarından dolayı pek umutlanmamak gerek.

Köyün ne kadar küçük olduğuna mı yansam, her yerde olan anlamsız 3 boyutlu gibi görünen ama öyle olmayan manasız saçmalığa mı yansam bilemedim.
Battle terrain system falan biraz umut gelmeye başlıyordu... Beni rüyamdan uyandırdığın için selam olsun sana dostum, teşekkürler.

Back
Top Bottom