CLASS SİSTEMİ KALDIRILMALI / KALDIRILACAK MI?

Users who are viewing this thread

Yav ben zaten class sisteminin yeni bir şey olmadığını söylemek için dedim nwde de vardı diye adamlar zaten değiştirmicek boşuna uğraşmayın diyorum. Benim nickimi oyunu oynarken gördün mü bilmiyorum ama ben zaten MP oyuncusuyum Warbandı da oynadım Bannerlordu da oynuyorum şurda olmiyacak isteklerinizi adamlara söyleyip de adamlar yapmadıktan sonra gereksiz hayal kırıklığına kapılmayın diye olaya farklı bi yönden bakıp görüşünüzü azcık değiştirmeye çalışıyorum ama anlamıyosunuz yapcak bir şey yok.
Adamlar değiştirmeyecek diye susup kabul mü edelim yani? Baktığın farklı yönü de anlamış değilim, class sistemi farklı stratejileri sağlıyor da bu class sistemine özel bir şey değil ki? Warbandda da factionların belirli güçlü yanları vardı ona göre oynuyordun, class sisteminde sadece daha fazla kısıtlanıyorsun ve metanın oluşması hızlanıyor. Tamamen gereksiz ve oyuncu kısıtlayan bir şey.

Yav ben zaten class sisteminin yeni bir şey olmadığını söylemek için dedim nwde de vardı diye adamlar zaten değiştirmicek boşuna uğraşmayın diyorum. Benim nickimi oyunu oynarken gördün mü bilmiyorum ama ben zaten MP oyuncusuyum Warbandı da oynadım Bannerlordu da oynuyorum şurda olmiyacak isteklerinizi adamlara söyleyip de adamlar yapmadıktan sonra gereksiz hayal kırıklığına kapılmayın diye olaya farklı bi yönden bakıp görüşünüzü azcık değiştirmeye çalışıyorum ama anlamıyosunuz yapcak bir şey yok.
NW'deki krallıkların klasların arasında bir korelasyon ve nitelik karşılığı vardı o kadar sınıf ayrımı, meta ayrımı yoktu. Oynarken gördüm ancak ben eleştirimi ve isteğimi taleworlds'e bildireceğim gene. Opsiyon eklemek bu kadar zor olmamalı. en azından kendi serverini kuranlar için böyle bir şey yapsınlar abi yoksa böyle nasıl olacak onu anlayamıyorum. ama görüşüne saygı duyuyorum anlatmaya çalıştığın vakit için teşekkür ederim. ben strateji kısmı diye bahsettiğin şeylere içerledim. ama oyun zaten şuan çok ilkel bir çok şeyi düzeltirler diye umuyorum...

NW'deki krallıkların klasların arasında bir korelasyon ve nitelik karşılığı vardı o kadar sınıf ayrımı, meta ayrımı yoktu. Oynarken gördüm ancak ben eleştirimi ve isteğimi taleworlds'e bildireceğim gene. Opsiyon eklemek bu kadar zor olmamalı. en azından kendi serverini kuranlar için böyle bir şey yapsınlar abi yoksa böyle nasıl olacak onu anlayamıyorum. ama görüşüne saygı duyuyorum anlatmaya çalıştığın vakit için teşekkür ederim. ben strateji kısmı diye bahsettiğin şeylere içerledim. ama oyun zaten şuan çok ilkel bir çok şeyi düzeltirler diye umuyorum...
Ya zaten kendi serverını kuran kişilerin istediği itemi alabilmesine ben de katılıyorum ama bu class sisteminin skirmish için değişeceğini zannetmiyorum. Adamlar zaten skirmish oyun modunu bize zorla oynatmaya alıştırmaya çalışıyor bence, o yüzden dedicated server veya battle mod getirmiyorlar diye düşünüyorum. İlerde oyun e-spor olaylarına falan girerse maçlarda skirmish oyun modu oynanır büyük ihtimal. Bu yüzden tüm oyuncuları bu oyun moduna alıştırmaya çalışıyolar ''bence''.

Ya zaten kendi serverını kuran kişilerin istediği itemi alabilmesine ben de katılıyorum ama bu class sisteminin skirmish için değişeceğini zannetmiyorum. Adamlar zaten skirmish oyun modunu bize zorla oynatmaya alıştırmaya çalışıyor bence, o yüzden dedicated server veya battle mod getirmiyorlar diye düşünüyorum. İlerde oyun e-spor olaylarına falan girerse maçlarda skirmish oyun modu oynanır büyük ihtimal. Bu yüzden tüm oyuncuları bu oyun moduna alıştırmaya çalışıyolar ''bence''.
oyun modunu bize zorla oynatmaya alıştırmaya çalışıyor bence,

aynı şeyi düşünüyoruz ortada bir ortak kanı var o da şuan ki skirmish zihniyetinin sıkıntılı olması. eğer bu durumu revize edip önümüze sunarlarsa ben okayim... skirmishi kabul edebilirim. onun dışında bir şeyi zorlamaları, alıştırtmaya çalışmaları doğru değil bence.

Last edited:
Class sistemi yeni bir şey değil bu sistem warbandın DLCsi olan napoleonic warsda da vardı, buna alışmanız gerekiyo büyük ihtimalle değiştirmicekler.

Saçmalama, Napolyon Savaşları eklentisi tamamen Multiplayer odaklı ve o zamanın öngörülerine göre yapılmış bir eklenti, ayırca yerden bir Tüfek alınca kullandığınız Karakter birden Class sistemi saçmalığı yüzünden Nişan alınca netlik birden düşmüyor veya saçma bir biçimde Silah kullanılmaz hale gelmiyor.

Bütün topluluk ki bu na uluslararası topluluklar dahil bu Sistemin kötü olduğu niteliğinde, illa bir E-Sports odaklı Oyun yapılıcaksa gidersin CS:GO yada Mordhau gibi sadece Çok Oyunculu tarzında bir şey yaparsın.

Class sistemi çok berbat ve saçma.

Saçmalama, Napolyon Savaşları eklentisi tamamen Multiplayer odaklı ve o zamanın öngörülerine göre yapılmış bir eklenti, ayırca yerden bir Tüfek alınca kullandığınız Karakter birden Class sistemi saçmalığı yüzünden Nişan alınca netlik birden düşmüyor veya saçma bir biçimde Silah kullanılmaz hale gelmiyor.

Bütün topluluk ki bu na uluslararası topluluklar dahil bu Sistemin kötü olduğu niteliğinde, illa bir E-Sports odaklı Oyun yapılıcaksa gidersin CS:GO yada Mordhau gibi sadece Çok Oyunculu tarzında bir şey yaparsın.

Class sistemi çok berbat ve saçma.
Ama benzer bi şey hani de mi, adamlar bunu o zaman düşünmüş falan. Zaten ben savunmuyorum class sistemini sadece adamların büyük ihtimalle değiştirmiyeceklerini söylüyorum.

Ama benzer bi şey hani de mi, adamlar bunu o zaman düşünmüş falan. Zaten ben savunmuyorum class sistemini sadece adamların büyük ihtimalle değiştirmiyeceklerini söylüyorum.

Bence kıyaslanamaz, birisi 18.Yüzyıl sonunda ortaya çıkmış ötekisi ise 12.Yüzyıl başındaki uyduruk E-Sports uyumlu olsun diye bize dayatılan bir saçmalık.

sen class sistemini savundun! sen döneksin. sensin dönek!
(A)-Bannerlord'u savunacağız
(B)-Ya sen Bannerlord'cusun ben Warband'cıyım hadi bakiyim!
(A)-Bırak palavrayı
(B)-Sen bırak palavrayı
(A)-Sen döneksin
(B)-Sensin dönek! Terbiyesiz herif!
(A)-Sen Talewords Forum'da çıkıp dönekliğini ilan etmedi mi?
(C)-Beyfendi..Beyfendi sen 31 Mart gel.. 31 Mart geldiği için....
(B)-Sensin dönek ahlaksız!
(B)-Göreceksin..göreceksin
(A)-Sen Warband multi sistemini savundun
(B)-Savunmadım! te...
(A)-Sen Napoleonic Wars'ı! savundun
(B)-Savunmadım!
(A)-Sen savundun!
(B)-Terbiyesiz!
(A)-Aaaaaaaa
(B)-Savunmadım! Çıkar göster!
(A)-Ver göstericem
(B)-Ahlaksız adam!
(A)-Alçak PUŞT!!
(C)-Aaaaaaaaaaa

(A)-Bannerlord'u savunacağız
(B)-Ya sen Bannerlord'cusun ben Warband'cıyım hadi bakiyim!
(A)-Bırak palavrayı
(B)-Sen bırak palavrayı
(A)-Sen döneksin
(B)-Sensin dönek! Terbiyesiz herif!
(A)-Sen Talewords Forum'da çıkıp dönekliğini ilan etmedi mi?
(C)-Beyfendi..Beyfendi sen 31 Mart gel.. 31 Mart geldiği için....
(B)-Sensin dönek ahlaksız!
(B)-Göreceksin..göreceksin
(A)-Sen Warband multi sistemini savundun
(B)-Savunmadım! te...
(A)-Sen Napoleonic Wars'ı! savundun
(B)-Savunmadım!
(A)-Sen savundun!
(B)-Terbiyesiz!
(A)-Aaaaaaaa
(B)-Savunmadım! Çıkar göster!
(A)-Ver göstericem
(B)-Ahlaksız adam!
(A)-Alçak PUŞT!!
(C)-Aaaaaaaaaaa
bunu yazmak için yarım saat ugrastın mı cıdden .DD

Konuyu bir hortlatıyım dedim neredeyse iki Sene olacak Ayıp halen Class Sistemi Saçmalığı Var, halbuki Warband halen o eski Sistem ilen hayatta kalıyor, göz göre göre bilmemezlikten gelmek Cehaletten başka bir şey değil.

Back
Top Bottom