Users who are viewing this thread

Merhaba,

Rastgele bir şekilde "Cannot Create Save Data" hatası ile karşılaşıyorum. Son alınan birkaç save dosyası bozuluyor. Evet mod kullanıyorum fakat konu bununla ilgili değil. Mod olmadan da bu sorunu yaşadım. Birçok yerde antivirüs programı ya da windows defenderın oyunun blokladığı için save oluşturmasına izin vermediğini söyleyen çözümler var fakat bende işe yaramadı. Sadece winows defender kullanıyorum ve tüm klasör ve exelere izin vermeme rağmen hala sorun devam ediyor. widnwos defenderı kaptsam dahi yine bu sorun oluşuyor.

Bu durum oyunun1.3 versiyonu ile başladı. Şu anda 1.4 verisyonunu oynuyorum ve yaptığım bir gözlemi paylaşmak isterim.

Forumdaki İngilizce bir konu başlığında da konuşulanlara göre deneme yaptım. Oyunun save dosyaları yaklaşık 30 mb boyutunda. Fakat belli bir noktadan sonra bilinmeyen bir nedenden dolayı yeni save dosyalarının boyutu 70 mb civarına çıkıyor. 70 mb'lik bir save'i yükleyip devam etmeye çalışırsanız yeni save dosyası oluştursanız bile oyun save etmenize izin vermiyor. Cannot create save data hatası veriyor.

30 mb boyuttaki dosyayı load ederseniz oyun bu hatayı vermiyor. Dosyalar yeniden şişene kadar save edebiliyorsunuz. Ama save dosyalarının boyutu sürekli artıyor. Bunu bizzat, aldığım her saveden sonra klasördeki save dosyalarının boyutlarını kontrol ederk test ettim. Oyun 70 mb'lık bir dosya oluşturunca o dosyaları silip 30 mb'lık en son saveden devam ettim. Ama bu ilkel çözümle nereye kadar gidebilrim bilmiyorum. Çünkü her save ile standart save dosyalarının boyutu da giderek artıyor. Oyunun başlarında 30 mb civarında olan save dosyaları oyun ilerledikçe 40 mb seviyelerine çıktı. Peki ya bir noktadan sonra sürekli 70 mb boyutunda save dosyası oluşturmaya devam eder ve oynanamaz hale gelirse ne olacak? Bu oyunun save&load altyapısyla ilgili bir hata gibi duruyor.

Lütfen buna bir çözüm bulun. Teşekkürler.

Bahsettiğim ingilizce konu başlığı:
https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/when-is-save-game-failed-going-to-be-solved.423033/

Last edited:
Back
Top Bottom