Cabal Online Platformu ''Türkiye Sunucusu Açıldı.''

Users who are viewing this thread

Cabal Online Hakkında
Cabal Online, Ekim 2005'te, Güney Kore'de test versiyonu ile yayımlandı Test versiyonunda iken yayını durduruldu ve Temmuz 2006'da Avrupa'da yayına başladı. 1 Şubat 2010'da da Kuzey Amerika'da OGPlanet şirketiyle yayına başladı. Kuzey Amerika'dan sonra Güney Kore ve Orta Asya'da yayını duran Cabal Online, tekrar yayımlandı. Aralık 2009'da yayımcılara Gameforge AG'nin de girmesiyle oyun Almanya'da yayına başladı. Oyunu Kuzey Amerika'da yayınlayan şirket OGPlanet'le anşamayan ESTsoft, 31 Mart 2010 tarihinde Kuzey Amerika lisansını kendi üzerine aldı.

Cabal Online Sitesi http://cabal.estgames.com/en Official site
Games-Masters.com, CABAL Online Türkçe Servisinin piyasaya çıktığını, yeni bir atanmış sunucunun bulunduğunu ve oyun istemcisinin tamamıyla yerelleştirildiğini duyuruyor.

Sheffield, UK – GamesMasters geçen hafta içinde tamamı ile Türkçeleştirilmiş Cabal Online oyununu açılışını kendi oyuncularına duyurdu.

Games-Masters yeni server'ı olan RedMoon'unda Türk Oyuncuların hizmetine sokulduğunu gururla ilan etmektedir. Serverın yeni açılmış olmasına rağmen binlerce ateşli oyuncumuzun RedMoon'a akın etmiş olmasından mutluluk duymaktalar.
Türkçe servislerinin, halen diğer milletlerin oynadığı sürümle aynı olduğunu ve Ekim ayı için planlanan The 3rdAwakening (3. Uyanış) ve Arcane Trace (Gizemli İz) büyük güncellemelerininde Türkçeleştirildiğinin müjdesini vermekteler.
Türk Oyuncular, Cabal Online'nın yepyeni özelliklerini kendi dillerinde oynamanın hazzını yaşarken, aynı zamanda yepyeni Karakter özelleştirmesi, dehşetli yeni Battle Modu da deneyimleyebileceklerdir.

Yeni özellikler bunlarlada bitmiyor;
• Battle Mode (Savaş Modu) 3 yeteneği
• Yepyeni Hazardous Valley DX Dungeon (Tehlikeli Vadi DX Zindan)
• Yeni güçlü mücevherler
• Killian's Ring (Killian'ın Yüzüğü)
• Dış görünüm değiştirme sistemi
• Başarı sistemi
• Yenilenmiş ünvan sistemi
• Quest Capsules (Görev Kapsülleri)

Games-Masters.com CEO'su Thorsten Schauer şöyle diyor: "Games-Masters.com'un Türkiye'de zaten oldukça eskiye dayanan bir tarihi var; çok sayıda Türk oyuncu oyun topluluğumuza katıldı. Sonunda Cabal'ın Türkçesini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz, zira fanlarımızın çoğu bunu uzun süredir talep ediyordu."

Fotoğraflar, Videolar

Arkadaşlar Oyunu Tanıtım Amaçlı Video

Warrior
Warriorlar Her ne kadar Yavaş bir Karakter olsada tank işlevi görür ve Çok amaçlı party buffları sayesinde bütün Dungeon partylerinin aranan karakteridir.

Ortalıkta Warrior Cok Gorursunuz.. Oynaması En rahat Olan karakter diyebilirim, Build çok uğraştırmaz.

Karakterinizi Crit Build Yaparsanız Ratenizin Mutlaka +45 olması gerekir.. Artık Critical Resistance oranları yükseldiği ve resistance eşyalar olduğu için Critical rate oranını yüksek tutmanızı öneririm.

Herhangi bir critical takviyesi yoktur. Critical damage'imizi 2 adet CR ve Silahimizida Sadece Critical damage alarak kapatıyoruz. Bunları yaparken CriticalRate' ide boş geçmiyoruz.

STR Yönelik bir karakterdir.

Blader
Başlangıç için eşyaları Critical olarak tercih edilmesi daha uygundur. Nedeni ise BattleMode2'de hızlı retarget olayını anlayana kadar BattleMode3 kullanırsınız ve BattleMode3'te Critical ön plandadır.

''Retarget nedir?'' sorusunu soranlar için Retarget olayı ise BattleMod'larında daha hızlı saldırı yapmak için binevi manuel combo, fakat böyle anlatması çok zor olduğu için youtube vb. kanallarda araştırıp videolarını izlemenizi öneririm.
Dex Yönelik Bir Karakterdir.

Wizard
Wizardlar Genellikle Critical Build Tercih edilmelidir çünkü Attack yüksek oldugu için Critical dizersek çok kuvvetli oluyor. Bunda da Warrior gibi +45 Critical Rate olmalıdır.

Kasması Cok zor bir karakter degildir.. Yardımcı karakter olduğu için dungeonlarada cok rahat alınır. Zevkli bir karakterdir.Ama PVP'lerde biraz zayıftır. Artık sizin oyunculuğunuza kalmış

Giysilerinizi Amp Set dizdikten Sonra Full Seri Skill Yani Lance ve Cannon Skilleri cok isinize yarayacaktır. Çünkü Wizard' ta hız ve el çabukluğu önemlidir.
Tam anlamıyla bir Dungeon karakteri olduğu için para kasması ve eşya yapması daha rahat olacaktır.
Saglam bir karakterdir , oynamasını Bilene Dahada Saglam Olacaktır..
INT Yönelik bir Karakterdir.

Force Archer
Force Archerler Oyunun En sevilmeyen Karakterlerindendir.. PvP de iyi Olmadıgı dusunulerek Kimse bu karakteri Tercih etmemektedir.. Ama İtemleri saglam ayarladığında ve oyunculuk olduğunda ondan Kral karakter yoktur..

Magic Skill Kullanırlar ve Healerdir. Healer tarzında olması size hasarının düşük olduğunu düşündürmesin,cabalda pek support karakter kavramı yok. Healer olsa bile en yüksek Dungeon DPS sahibi karakteri diyebilirim.

Bunda Eşya buildi Amp veya Critical size kalmış durumdadır. Ama ben Hybrid build öneriyorum. Yani Full Crit bir silah almaktansa Hybrid yani Crit+Amp silahlar almanız Hem BattleMode2 hemde BattleMode3 kullanmanızı ve PVP'lerde daha iyi olmanızı sağlayacağını düşünüyorum.

PvP de Wizard ile Aynı Sekilde Lance ve Cannon Skilleri Daha Uygundur.
Eşyaları yapılandırmak biraz karışıktır,birçok item buildi yapılabilir. Sizin tercihiniz olarak Dungeon farm veya PVP-Savaş vs. olarak eşya seçimleri değişir.
İnt Yönelik Bir Karakterdir.

Force Shielder
yunun En az Attacki Olan Karakteridir. Ama Attack az diyerekten Devamını Okumamazlık yapmayin CRİTİCAL vurusu Cok yuksek olan bir karakterdir.
Bu yuzden Attack az oldugu için Critical Ratemizi Oldugunca yuksek tutmak gerekiyor.. Ne Kadar rate niz yuksek Olursa o kadar rahat edersiniz. Rate yi Max' lamaya calışın ve Critical Damage' nizi oldukça yüksek tutmaya bakın. tamamen Critical vuruşa bağlı bir karakterdir. Atıyorum Critical olmadan 350-400 vuruyorsaniz bu Critical ile 1500 e kadar bile çıkabilir.
HP ve Defansi Saglamdır.

Çok Yardımcı Bir Karakterdir , tanktır , bosslarda ve Savaşlarda hep Ortaya atılır.. Saglam bir karakterdir. Fakat nedense oyunda fazla sağlam shielder görülmez. Azdır. Ama sağlam olduğunda da ondan iyisi yoktur. Tanklığı ve aşırı critical hasarı ile adeta bir ölüm makinesi.
STR Yönelik Bir Karakterdir.

Force Blader
Attacki Normal Duzeyde , Defansıda Normal Duzeydedir .. ve Ayrıca De-Bufferdir.. De-bufflari Boss ve Savaslardada Cok avantaj sağlar bu yüzden partylerin aranan karakteridir.

Bu karakterde Critical ve Amp karışık olmadılıdır. Critical yapilabilecek heryer critical , diğer heryerede amp yapılmalıdır. Tabiki bunlar ilerde sizin kendi tecrübelerinize göre değişebilir.

Hem PvP hemde PvE de gercekten sağlam bir karakterdir. Oyunda en çok tercih edilen karakterlerden birisidir.
DEX Yönelik Bir Karakterdir.

İşte eskiye dayandığı için oynuyorum :grin: Çoluk cocuk yok Anan zaa diyen bir ergene rastlayamıyosun ki türk serveri olmasa türklerede rastlayamıyosun paso Filipinli oyuncularla dolu hem en azından Dolandırıcılık v.s yok oyunda hem olduğun'da da Gm ler arkasında duruyor :grin: Yani demem o ki Cabal Online Aşktır, Sevgidir. Üstelik skill'ler 5,6'da sınırlandırılmıyor 24 tane 12 tane istediğiniz kadar Magic, Sword skill alabiliyorsunuz. Ama bunun'da bir bedeli var tabii görev yapmak lazım oluyor falan. Yani cabal'ı çok eskiye dayandığı için oynuyorum.

Ekleme:Cabal 9 yıllık olduğu için grafikler hep aynı diye bir şey yok. Zaten hep güncelleniyor gibi bir şey söz konusu hep geliştiriliyor 2010'daki grafikler ile şimdi ki grafikler aynı değil. Gerçekten çok değişiklik söz konusu.

6 yıl önce oyunu fark edip indirmiştim. Bir blader açtım ve 40 levele kadar kastım ardından bıraktım abim devam etti, 120 level filan yaptı. Sonra o da bıraktı, bana kalırasa pvp sistemi güzel değil, yani benim hoşuma giden şekilde değil. Onun dışında genelde solo kasılıyorsun parti sistemi de pek güçlü değil. Geri kalan kısmı ise olsukça başarılı, sınıflar, harita tasarımları, level ve güç dengesi gibi.

ShooTR ismini gördüm sanki..

5-6 yıl evvel Mars serverinde başlamıştım ismim KingdomOfHeavendı Force Bladerdim,160 levele kadar kastım yaklaşık 4 sene kadar oynadım.Senin ismini ya private serverlarda yada marstayken gördüğümü hatırlıyorum.Çok özledim oyunu ama harbiden güzel oyundu.Millet Knight oynarken biz bunu kasıyorduk,bayada arkadaş edinmiştim.Yeniden başlayabilirim.

Hatta büyük ihtimalle ShooTR Force Archerdın sen..

Tabii ki :grin: bir saniye dostum atıcam.

Arkadaşlar bu da pravite serverdir. Hani level atlaması skill point olsun falan çok basit yani isteyenler gelsin takılabiliriz.
http://trcabal.com/

Back
Top Bottom