Buz ve Ateşin Şarkısı

Users who are viewing this thread

Roffron said:
Kitabı okuyanlara bir sorum var.
Daenerys hiç Aemon'un yaşadığını en azından öldükten sonra olsa bile castle blackte olduğunu öğrenebiliyor mu?
Daenerys bilmiyor ama Aemon öğreniyor Daenerys'in ve ejderjaların var olduğunu. Hatta Sama, ona kesinlikle bir master gönderilmesi gerekiyor, Oldtowna gidince oradaki masterlere söyle diyor.

Yanlış biliyorsam düzeltin tabii :d

Pentagram said:
Daenerys bilmiyor ama Aemon öğreniyor Daenerys'in ve ejderjaların var olduğunu. Hatta Sama, ona kesinlikle bir master gönderilmesi gerekiyor, Oldtowna gidince oradaki masterlere söyle diyor.
Dizide o master kısmını göstermemişler :sad:. Yalnızlık üzerine konuşuyor. Bilmiyor olması üzdü.
Teşekkürler..

Roffron said:
Pentagram said:
Dizide o master kısmını göstermemişler :sad:. Yalnızlık üzerine konuşuyor. Bilmiyor olması üzdü.
Teşekkürler..
Çok duygusal bir sahneydi olsaydı çok güzel olurmuş.

Rica ederim.

Malum dizi bitti, kitap çıkmadı bende başka şeylere sardım.

Bu Valyria aileleri yok öyle kadim böyle güçlü , kıtanın anasını ağlattılar falan diyorlar.
Targaryenlerde bunlar arasında cücük ailelerden birisi minor family olarak geçiyorlar,
E bunların hepsimi kıyamette pert oldu, ailelerle ilgili bilgi varmı biryerlerde ?
Bizim oğlanlar hariç 2 dragonlord ejderleriyle halk tarafından öldürülmüş diyorlar nasıl oluyorsa, 1 tanesi ordu toplayıp kendi imparator ilan etmiş Kıyametten geriye kalan Valyriaya gitmiş bir daha gören olmamış.

Bu kadarmı  :neutral:

@lorddarkness
Targlar haricinde Valayria kökenli Velaryon hanesi var.Zamanında baya dassaklı bi haneydi.İç savaş sonrası baya güç kaybediyorlar.

Bakalım Martin açıklama yapmış.Cıkacak gibi duruyo ama artık pek bi anlamı yok.Rezil seri,rezil yazar.Alıp okuyacaz orası ayrı ama işte.

Ben okumaya meraklıydım. Witcherdan sonra lotr mi yoksa asoiaf mı diye kararsız kalmıştım sonra asoiaf da karar kıldım. Set olarak almayı düşünüyordum bu yaz. Ama bu endingden sonra hiç hevesim kalmadı. Böyle bitecekse kitap leş. Nasıl bu endinge geldiğinin önemi yok. Catelyn Stark endingi yazmış gibi resmen. Rezalet..

lorddarknes said:
Malum dizi bitti, kitap çıkmadı bende başka şeylere sardım.

Bu Valyria aileleri yok öyle kadim böyle güçlü , kıtanın anasını ağlattılar falan diyorlar.
Targaryenlerde bunlar arasında cücük ailelerden birisi minor family olarak geçiyorlar,
E bunların hepsimi kıyamette pert oldu, ailelerle ilgili bilgi varmı biryerlerde ?
Bizim oğlanlar hariç 2 dragonlord ejderleriyle halk tarafından öldürülmüş diyorlar nasıl oluyorsa, 1 tanesi ordu toplayıp kendi imparator ilan etmiş Kıyametten geriye kalan Valyriaya gitmiş bir daha gören olmamış.

Bu kadarmı  :neutral:
Valyria yok oluyor da. Bunlar High Valyrian. Essosi Valyrian, Westerosi Valyrian ve Köleler körfezindeki diğer adalarda olan Valyrian ırkları devletleri aileleri var.
250px-House_Velaryon.svg.png
Dragonstone yanındaki adada Targeryenlara bağlılar

Bunlar dragonlord olarak geçen ailelerden değiller ama.  :facepalm:

Valyriayı yöneten 40 dragonlord ailesi var.

İsimleri geçenler gördüğüm kadarıyla Targaryen ve Belaerys aileleri diğerleri hakkında bilgi yok

Westeros gibi bir ailevi heraldic yapı yoktu ondan fazla bilinmiyor aileler. Celtigar ailesi çoktan Claw islandsa gelmiş. Bi tane kurtulup 30bin adam ve ejderi ile valyriaya girip görülmeyen imparator var bi de. Yok olup gitmiş aileleri napcaz. Bos bilgi

Kayan Yıldız'ın Dayne Hanesi'nin de Valyria kanı taşıdığına dair teorimsi bişi duymuştum.

Kış Rüzgarları kitabı en geç Temmuz 2020'de yayınlanmış olacak.
https://www.ign.com/articles/2019/05/22/the-winds-of-winter-release-date-george-rr-martin-thinks-hell-finish-by-2020-at-latest

Dayne ailesi de tıp olarak Valyrian ama. Stone dornish zaten normalde onlar ama. First men olmasına rağmen evliliklerde az değişmişler. Eddard nasıl düşmesin kız siyah saçlı mor gozluymüş. Arthur zaten beyaz saçlı.

Evet, Sir Gerold Dayne de gümüş saçlı ve mor gözlüydü. Umarım kitaplarda Jon Ned Stark'ın oğlu olarak kalır. Hatta Ashara Dayne ile birlikteliğinden olan bir evlat olduğu ortaya çıksın.

Dayneler Valyria kanı taşımıyor.First men ve Andal soyuna dayanıyor kanları.Fenotip olarak benzerlik göstermeleri Valyrialı olduklarını göstermez.Doom dan Westeros a kaçan aileler sadece Targ,Velaryon ve Celtigar.Marteller ve Baratheonlar evlilik yoluyla Valayria kanı taşıyor.Seri başladığında ise Dany Targ harici Dayne,Martell,Blackwood ve Arryn kanı taşıyor.

Despite their purple eyes, the Daynes are not of Valyrian descent according to George R. R. Martin
İleride belki değiştirir yazar orasını bilemem.

Dayne ailesi 10.000 yaşında. Starklardan eski bir aile. Valyria'dan eski adamlar. Valyrian nedir? sorusunu sordurur insana o kadar eski. Kısa cevap olarak bir noktada Valyrian aileler ile evlilik yapıp genlerine almaları ihtimali var. 1999 yılında GRRM "her mavi gözlü İsveçli değil, her İsveçli mavi gözlü değil" gibi bir cevap vermiş konuya ama WOIAF (2014) konuyu biraz değiştiriyor. Proto-Valyrian durumu gibi bir şey olabilir. Valyrialı olma olayı Valyriadan eski, ejderha evcilleştirme durumları da öyle. Great Empire of Dawn, her yerdeki siyah yağlı taş (oldstone, five-forts) vsvs. İnsanlar yer değiştirmiş.

Yanlış hatırlamıyorsam Hightower ailesi de Valyria fenotipine benziyor. Onlar da köklü bir aile.

Back
Top Bottom