Buz ve Ateşin Şarkısı

Users who are viewing this thread

Stannis Baratheon Demir tahtın gerçek varisi, kitapta tabiki de yaşıyor.
Ordusu kuzeyli dağ kabileleri tarafından destekleniyor.Mormont,Glover ve Umberlerin bir kısmı gene Stannis'i desteklemekte.Şimdilik kar fırtınasına yakalanmış olsada üstesinden gelecektir.Manderly'ler de gizliden Stannis'i desteklemekte ayrıca.

Sevap kasmak isteyen biri 5. sezonun kitaptan koptuğu noktaları, farklarıyla birlikte liste yapsa çok süper olur. Hatta görsel hazırlayıp internete falan da koyarız.

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Sevap kasmak isteyen biri 5. sezonun kitaptan koptuğu noktaları, farklarıyla birlikte liste yapsa çok süper olur. Hatta görsel hazırlayıp internete falan da koyarız.
Kitaptan kopmadığı noktaları yapsak daha kısa olur

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Yok,bütün karakterin hikayesi farklı ve değiştirilmiş,sanırım en az değiştirilmiş Arya ve Cersei'nin ki.Onlarınkini bile saymaya başlasak sabaha kadar sürer.Eklenmeyen bir sürü karakterde var ayrıca.

Ulubatlı said:
Kitapların tam sırası nasıl? Bu ay sonu alıp, başlamayı düşünüyorum.
Taht Oyunları, Kralların Çarpışması I-II, Kılıçların Fırtınası I-II, Kargaların Ziyafeti I-II, Ejderhaların Dansı I-II. İngilizce alacaksan hepsi birer kitap halinde, toplam 5 kitap yani.

Hepsini okumadım ama şu dikkatimi çekti, Shae için identical death demişler. Bence tamamen aynı bir ölüm şekli değil. Dizide Shae Tyrion'a saldırıyor, Tyrion da kendini savunma esnasında boğuyor. Kitapta Tyrion özellikle direk Shae'yi boğuyor ve aralarında zaten o ana kadar tek taraflı bir ilişki var. Shae sadece iş için Tyrion ile birlikte olan bir kadın. Kitaptaki Tyrion zaten siyaha yakın bir gri tonda karaktere sahip, dizide bembeyaz pamuk gibi bir portre çizilmiş.

Tywin Lannister'ın ölümü de birebir aynı değil. Tyrion babasını Shae'ye değil Tysha'ya hakaret ettiği için ("Fahişe", "Fahişeler nereye giderse oraya") ve Jaime'ye Tysha hakkında yalan söylettiği için öldürüyor (Tysha fahişe değilmiş). Tysha Tyrion'un evlendiği, sonra da babasının evliliğini iptal ettirdiği ilk karısı. Sezon 2'de mi ne dikkat etmişseniz hatırlayabilirsiniz, pek de unutulmayacak bir hikayesi vardı.

ferevon said:
Cioss a malzeme derdim de bu pek ciddi degil, yine okunur
http://imgur.com/gallery/t8NHg
Thennleri eklemelerine gerçekten çok sevindim.Kitap okuyucularının çok dikkatini çekmemiş olabilir ama Thennlerin dizide yamyam bir topluluk gibi gösterilmeleri çok canımı sıkmıştı.Duvar'ın ardındaki en gelişmiş yabanıl topluluğu.Ayrıca ellerinde sanki Kadim Cüce imparatorluklarından kalma baltalar ile savaşmaları ayrı bir komediydi.Bu bütün yabanıllar için geçerli.Bronn'u ne kadar sevsemde artık dizide her türlü rolün ona yüklenmesi ile iyice sinirlendirmeye başladılar.Wyman Manderly gibi bir karakteri de görmek isterdim.Aslında bu görseli dizi platformunda paylaşmak lazım.
Hem kitabı okuyup hem de şu görseli inceledikten sonra hala kitapla dizi ayrı bikere tamamammı diye geçinen varsa söyleyecek sözüm yok.Göz göre göre katlediyorlar resmen,içim acıyor.

Puhahaha, onlar saçma değişikliklerin yarısı bile değil :cry:

Bana ilginç gelen, dizinin ekstralarının çok güzel olması. Dizinin ekstralarında diziden fazla detay var resmen (artı kitaba sadık). Diziyi ekstralarını yapan adamlara bıraksalarmış keşke: https://www.youtube.com/user/TheBossOwl

Back
Top Bottom