BUHRAN 1400 MODU ÇIKTI!

Users who are viewing this thread

BUHRAN 1400

Açıklama:
Buhran 1400 modu, Emir Timur ve Yıldırım Bayezid'in karşı karşıya geldiği Ankara savaşından 2 yıl öncesini konu alır. Müzikleri tamamen telifsizdir. Küçük alıntılar dışında mod tamamen bana aittir. İyi oyunlar.
-Mahmut Yılmaz​

Taraflar:
-Osmanlı Devleti
-Timur İmparatorluğu
-Altın Orda Devleti
-Lehistan Krallığı
-Macaristan Krallığı
-Bizans İmparatorluğu

Yenilikler:
-Kardeş kurtarma görevi kaldırıldı.
-Savaşlarda istediğiniz tarafa yardım edebilme. (thx NaglFaar)
-Kralların ve lordlarının aynı bayrağı taşıması.
-Lonca başkanı ve köy yaşlısı ile menü üzerinden direkt görüşebilme.
-Müzikler değiştirildi. (Telifsiz müzikler eklendi.)
-Harita gerçeğe göre düzenlendi.
-Taraflara ait olan şeyler gerçeğe düzenlendi. (Krallar, lordlar, askerler vb.)

Görüntüler:

zG99LD.jpg
4pXXQQ.jpg
6DddbW.jpg
GZaaN7.jpg
OrmmN5.jpg

Notlar:
-Modun haritası Serkut'a aittir. Kullanmak için izin alınmıştır. Parties.txt üzerinde değişiklikler yapılmıştır. Modun bazı noktalarında da Doğu Avrupa 1300 modundan alıntılar yapılmıştır.

İndirme Linkleri:

Steam Atölyesi

Mod dosyasını direkt indirme

Last edited:
Emeğin için eyvallah fakat bir sorum olacak, hali hazırda Osmanlı Devleti üzerine inşa edilen modlardan bir farkı var mı bu modun? Diğer modları bir kenara atın şunun için diyebileceğin bir sebep yani?

Sadeliği derim. Gerekli gereksiz herşeyi eklemeyerek Native deneyiminden uzaklaştırmamayı düşündüm. Ayrıca düzenli oluşu. Sadece gereken özellikler eklendi. Yakın zamanda çok istenirse daha iyi şeyler eklenilebilir.

Kardeş görevini kaldırma dersinde kimden yararlandın ? Bende bakıcam o yüzden soruyorum :smile: sade ve güzel olmuş başarılar.
Modul Game Menuse Gir Girdikten Sonra Şu Kodu Arat ("town_1",[(eq, "$current_startup_quest_phase", 0),],"join a caravan to Praven, in the Kingdom of Swadia.", Karşına Şöyle Bir Kod Kümesi Çıkıcak Ordaki #'leri sil buildle

("town_1",[(eq, "$current_startup_quest_phase", 0),],"join a caravan to Praven, in the Kingdom of Swadia.",
[
(assign, "$current_town", "p_town_6"),
(assign, "$g_starting_town", "$current_town"),
(assign, "$g_journey_string", "str_journey_to_praven"),
(jump_to_menu, "mnu_start_phase_2_5"),
# (party_relocate_near_party, "p_main_party", "$g_starting_town", 2),
# (change_screen_return),
]),

Back
Top Bottom