Buglar-Sorunlar ve Oyuna Eklenirse Güzel Olacak Şeyler

Oyunda hangi kültürü tercih ediyorsunuz?

• Total voters
    42

Users who are viewing this thread

Buraya hem 63 saat boyunca oynayıp gördüğüm eksikleri,hem de eklenmesi güzel olabilecek şeyleri yazacağım. Sizde bu konunun altına istediklerinizi ve gördüğünüz sorunları yazabilirsiniz.Erken erişim olduğunu biliyorum ama yazmak istedim. Düzelteceklerini umuyorum. (Forumlarda yazılanları ve arkadaşlarımın gördüğü şeyleride ekliyorum bu arada) Oynadıkça güncellerim.

- Warband'da olduğu gibi birilerinin yerini artık soramıyoruz.

- Atın içine girme bugu var. (Çok olmasada)

- Kuşatmada merdivene tırmanırken asker merdivenin en sonuna geldiğinde yukarıda düşman askerler tırmanana vururken kılıç sadece askerin içinden geçiyor. Ancak çıktıktan sonra asker merdivenden aşağı düşüyor.

- Yapay zekanın saçmaladığı yerler var. (Kuşatmalarda mesela)
- Kuşatma yaptığınız veya bir kaleyi-şehri savunma yaptığınız zaman FPS 10-20'ye düşüyor. (Savaşlarda da geçerli aslında)

- Şehre girdiğinizde yoldaşınız sizi takip ediyor ama olduğu yerde bekleyip birden koşuyor.Ben yavaş yürüyorum adam koşuyor :grin: Sinir ediyor

- Diyaloglar aşırı aynı (sıkıyor) ve saçma olduğu yerler var. Oyun ekibinin To Do List kısmından aldım''Old dialogues and game menus are being removed.''

- Oyunda crash sorunları (bunlar düzeltilir ama belirtiyorum) hiç beklemediğiniz bir anda oyun donuveriyor. Bu yüzden sürekli save almanızı öneririm.

- Ata binerken kılıcınızın atın içine girmesi.

- Eğer pelerininiz varsa ve sırtınızda kalkan varsa o kalkan pelerinin içine giriyor.

- Bir kere sığınağa girmeye çalıştığımda beni uzun süre yükleme ekranında bekletti ve oyunu kapatıp açmak zorunda kaldım. Tekrar açmama rağmen yine girmedi sığınağa. Ara sıra oluyor böyle buglar.

- Yükleme ekranlarının uzun olması ve gereksiz yere hep kullanılması.Biriyle konuşucam diyelim yükleme ekranı. Biriyle savaşmak için üzerine tıklıyorum yükleme ekranı.Yükleme ekranından sonra saldır seçeneklerine basabiliyosunuz.

- Şehir veya kalelerin içindeki NPC'ler konuşmuyor.Warband'da modlarla bile yapılan bir şeydi bu.

- Warband'daki gibi lordlara soru soramıyoruz.Kimlerler savaştasınız vs vs

- Evlenme direkt oluyor.Yani şölen düğün vs hiçbir şey yok.

- Şehir girişlerinde sanırım texture yüzünden kaynaklanan mor dikdörtgen şekil oluyor.

- Kervan görevlerinde kervanı takip edemiyoruz.Mesela Warband'da üzerine tıklayınca bir ordu veya kervanın eşlik et kısmı vardı ama Bannerlord'da yok.

- Turnuva düzenlenen şehirlerde ziyafet olmuyormuş.Beni üzdü bu biraz. Olsaydı iyi olurdu.

- Gece savaşları için meşale vb aydınlatıcı şeyler eklenebilir.

- Oyundaki karakterlerin yaşları.Kardeşimizin bizden büyük durması ama 25 yaşında olması :grin: 35-40 yaş görünümlü adam 21 yaşında çıkıyor.20-25 yaş görünen kadın 49 yaşında çıkıyor.İlginç.Ama ekip bunun farkında.
Ekibin to-do list kısmında şöyle yazıyor ''Main Hero and his brother's ages in the logs are not logical.'' ''Ana karakter ve kardeşinin yaşları mantıklı değil''
- Bayılıp yere düştüğünüz zaman yada öldüğünüz zaman karakterin tipi değişiyor yerde.

- Handaki sandalyeler hiçbir işe yaramaz şeyler. Oturduğunuz zaman kılıcınız ve ayaklarınız yerin içine giriyor ve oturduğunuz masada içecek olmamasına rağmen ve hiçbir eylem olmamasına rağmen içme sesleri geliyor.

- Yine oturmayla ilgili olarak bir şey söyleyeyim. Mindere oturduğunuz zaman havada kalıyorsunuz.

- Devriye atama olayının olması güzel olurdu ama yokmuş.

- Görevlerin farklı farklı olmasını beklerdim ama yok. Bütün görevler birbirini tekrar ediyor ve sıkıyor insanı.

- Şehirde bir askerin elinde hem mızrak hem defter hem de kalem görmüştüm :grin: Aynı anda mızrak ve defter tutuyordu :grin:

- Dinlenme olayı ekleseniz güzel olabilir.

- Kamp kurma olayı kalkmış ben göremedim. Geri gelse güzel olur.

+++++++++++++++++++++1 Nisan 2020++++++++++++++++++++++++++

- Askerlerimiz koçbaşının içinden geçiyor :grin: Tahtalardan falan

- Kılıç kabzasının karakterin içine girmesi

- Karda yürürken ayak izlerinin olmaması

- Kılıç belimizdeyken havada duruyor aslında belimizde değil. Onun yerine belimize bağlasak o animasyonu ekleseler güzel olur.

- Kamp kurma gelse ve kurduğumuzda etrafı gezebilsek, kendi çadırımız falan olsa çok güzel olurdu.

- Handaki çalışan kadın bardak doldururken hiçbir şey dolmuyor aslında :grin: O animasyonları yapsanız çok güzel. Yemek yeme animasyonlarıda güzel olabilir.

- Şehirdeki askerlerle konuştuğunuz zaman ''Kendinden bahset'' dediğiniz zaman asker bahsedeyim falan diyor ama bir şey olmuyor.

- Esir aldığımız kişilerle olan diyaloglar geliştirilmeli.

- Şehirlerde başında sepetle gezen kişilere çarptığımızda sepeti yere düşürseler,içindeki şeyler dağılsa ve bize küfretseler güzel olurdu :grin:

+++++++++++++++++2-3 Nisan 2020++++++++++++++++++++++++++

- Eğer bir şehirden dükkan aldıysak o şehirde ''dükkana git'' seçeneği olmalı bence. Sürekli yürümek çok sıkıyor.

- Ok kabının ve yayın aşırı sallanması + içimize girmesi.

- Evlilik olayı inanılmaz kötü. Ne bir düğün ne bir şey var geliştirilmeli. Siz bir şey yapmadan birden eşiniz hamile kalıyor.Çocuk doğduktan sonra eşinizle konuşunca normal hiçbir şey olmamış, sanki çocuk hiç doğmamış gibi konuşuyoruz.Çocukta ortada yok zaten. Herhalde büyüyünce görücez.Eşimizle olan diyaloglar geliştirilmeli.

- Şu screenshotlara bakın. Zaten Mete benim ayrıca Alijin benim karım.Klan zaten benim.

- Bir krallığın kralını öldürdüm. Yerine geçen vasalıda öldürdüm. Bütün klanı öldürdüm sayılır ama sanki hiçbir şey olmamış gibi oluyor oyunda. Artı olarak bir ün verseler mesela.Şöhret falan yada o klanın üyesiyle karşılaşınca ne bileyim konuşmalarında belli etse bunu ''klanımızın sonunu getirdin'' vs vs

- Kendi kervanımı yolda gördüm ve konuşmaya gittim. Kervanımdaki yoldaşım sanki beni hiç tanımıyormuş gibi konuşuyor. Burdaki diyaloglarda düzeltilmeli.
- Bazı karakterlerin fotoğrafları gözükmüyor ve bu oyuna da yansıyor.

- Gemi ticareti olmalı.

- Avlanabilsek ve av partileri yapabilsek çok güzel olur.

- Şehirlerimizde veya kalelerimizde talim yapan askerleri görebilsek güzel olur.

- Askerlerimizde bağırsınlar tezahürat yapabilseler güzel olur.

- Kendi kılıcımızı belimize bağladıktan sonra ikinci kılıçta aynı yere bağlanıyor.Öbür tarafa bağlanabilirse daha iyi olabilir.

- Oyun bize gerçekten Kral, Lord veya Kraliçe olduğumuzu hissettirmeli bence. Askerlerimizin bizi gerçekten önemsediğini,sevdiğini veya sevmediğini hissettirmeli.

EN ÖNEMLİ SORUN
Aşırı bir dengesizlik var oyunda. Oyunda siz gelişene kadar herhangi bir krallık haritanın çoğunu ele geçiriyor oyun zevkini kötü etkilyor ama son gelen patch buna el atmış sanırım.
Gelen 1.0.4 Patch'de şöyle yazıyor
''Senaryo modundaki lordların belirli bir süreden sonra ekonomik krize girip asker
yetiştirememesi ve çapulcular tarafından sürekli saldırıya uğraması söz konusuydu. Artık lordlar ekonomik durumlarını daha iyi kontrol ediyor ve krize girme durumları var ise şehirlerin garnizonundan asker alıyorlar. Bu bir krallığın hızlı bir şekilde tüm diğer krallıkları almasına yol açan sorunlardan biriydi.''
Benim save 700. günlerinde olduğu için bu patch etki etmedi tabi ama patch sonrası yeni sefer oluşturan birinin dediğine göre daha orantılı gidiyormuş artık.Bazılarında ise hala aynıymış.Değişen bir şey yokmuş.

- Bir şehirde o ülkenin Lordlarından biri 1 askerle şehrin tam ortasında duruyor.Hiçbir şey yapmıyor ama devriye geziyor yazıyor.Sürekli orda ve saldıramıyosunuz.Başka bir daha böyle bir şey görmüştüm onunda 0 askeri vardı.Hiçbir şekilde düzelmiyor hep orda duruyor.

- İnfaz etme kısmındaki yazı yanlış yazılmış.

- Yıkılmış krallıkla hala savaşta gözükme sorunu.

++++++++++++++++++++++++++++++++++4 Nisan+++++++++++++++++++++++++++++++++++

- Kuzait Ağır Kargıcısının değerlerinin düşük olması.Forumda gördüm ekleyeyim dedim.

- Oyunda çocuğumuz olduğu zaman cinsiyeti yazmalı.Ayrıca benim ansiklopedimde çocuğum “oğlu” veya “kızı” olarak gözükse de olabilir.Çocuğumun dedesinin ansiklopedisinde “torunu” yazmalı çünkü sonuçta onunda klanından oluyor çocuk

- Çocuğumuzun bebek halini görebilelim.Kucağımıza falan alsak olabilir aslında.

- Bug mu değil mi bilemeyeceğim ama kale veya şehir avlusundan bazen asker alabiliyorsunuz.

- Kale-şehir avlusundaki asker diyalogları. Oyun ekibi bunun farkında sanırım.

- Savaşa başlarken asker yüklenme olayı.

- Hanlarda müzikler bazen kendiliğinden kesiliyor.

- First person bugları.

- Sakal-yüz boyalarından bazıları gözükmüyor.Oyun ekibi bunun farkında.To Do List yapmışlar orda şöyle yazıyor
With certain tattoos selected, your character might not be rendered. Some hair and beard selections does not work.
Belirli dövmeler seçildiğinde karakterinize işlenmeyebilir. Bazı saç ve sakal seçimleri çalışmıyor.

- Ünlerimizi olmalı. Mesela işte şu orduyu yenen meşhur kumandan,bilmem ne klanının sonunu getiren kişi,cellat vs vs Buna benzer şeyler var ansiklopedide ama geliştirilebilir.

- Çocuklarımızı sancak beyi atama olayı olabilir.Hem yeteneklerini geliştirirler.

- Bir krallığa ilk girdiğimizde nüfuz 1 olduğundan sadece çekimser oy verebiliyoruz.Bu oyu verince lordlar ve leydilerle ilişkimiz düşüyor.

- İtemler artmalı çeşitlendirilmeli. Oyuna 200 item eklendi ama ben pek fazla göremedim.

- Oyunda bazı perkler düzgün olarak çalışmıyormuş.Oyun ekibi bunun farkında.

- Demircilik biraz kolaylaştırılmalı.

- Detaylı gelir gider raporu olmalı+Warband'daki gibi raporlar olmalı

- Bir lord leydi veya kral kraliçe esir aldığınızda bir süre sonra kendiliğinden yok oluyor esirler bölümünde.Oyunda esirlikten kaçtıda yazmıyor ve kısa süre içersinde yok oluyorlar.Düzeltilmeli

- Oyunda Komployu durdurma görevinde bug var. Oyun ekibi farkında. Ekibin to-do list kısmında şöyle yazıyor
Stop Conspiracy quest is not finished. We are aware of this issue.
Komployu durdur görevi tamamlanamadı. Bu sorunun farkındayız.

- Ölmüş olan aile üyeleriyle ansiklopedi de tanışmış olarak gözükme. Oyuna başladığımız yıl tanışıyoruz.
- Eyersiz ata bindiğimizde atı yönlendirdiğimiz ip mi desem kayış mı desem o olmamasına rağmen yönlendiriyormuşuz gibi animasyonlar var.

- Elinizin karakterin içinden geçme bugu.

- Elinde kalem ve defter olan bir karakterle konuşunca elindeki şeyler yok oluyor.

- Şehirde haydutlara saldırdım.En sonda savaşıyorsunuz onlarla.Savaşayım dedim adamların hepsi çatıda.Aşağıda inemiyorlar.İnmedikleri için öldüremedimde.

- Oyundaki karakterlerin tip olarak hep birbirine benzemesi.

- Ne kadar doğru bilemeyeceğim ama ekleyeyim.Biri Steam forumunda şöyle demiş
Kale garnizonuna asker koyarsan o kalenin gelişme imkanı olmuyor.

- Asker gönderme sorunu.Asker gönderdiğiniz zaman bir dengesizlik var.Karşı taraf sizden 5 kat fazla olsa bile onu yenme ihtimaliniz oluyor.

- Biriyle konuşurken kısa bir sorum var dediğinizde hiçbir seçenek yok.

- Sandalyede vs otururken kılıç çekme bugu var.

- Arkdaşımın yaşadığı bir bug var. Askerlerin olduğu yerde askerler yerine siyah bir bulut gibi bir şey olduğunu söyledi. Texture hatası. Ayrıca kendi karakteri simsiyah olmuş.

++++++++++++ 6 Nisan+++++++++++++++++++++++++

- Mevsimleri biraz daha geliştirebilirler.

Last edited:
Konu güzel olmuş eline sağlık. Ben de bir şey ekleyeyim Warband'da Ctrl + H ile (bu tuş olduğunu hatırlıyorum) at şaha kalkıyordu ama Bannerlord'da atı şaha kaldırmayı bulamadım?

Gayet güzel inceleme olmuş herşeyi söylemişsin benimde eklemek istediğim bir kaç sorun var

-Çocuklar kaç yıl geçerse geçsin büyümüyor, çocuk yapmayı durdurma seçeneği yok ben seferdeyken kuşatmadayken kaleye 3 4 ay uğramıyorum ama hamile kalıyor ( eşimin eyşan olma ihtimali yüksek )

-İnfaz etme mekaniğini incelemek için nerdeyse bütün lordları infaz ettim haritadaki bütün şehirleri kaleleri düşman kral aldı koskoca haritada sadece ben ve kral kaldık eğer çocukların büyüme hızı arttırılmazsa çok mantıksız yerlere gidiyor

- Ben bir şehrin lordu olduğumda npc ler bana yine aynı şeyleri söylüyor, 5 kişilik haydut grubuna 250 kişi girdiğimde hala teslim olmuyorlar

-Şehir kale geliştirmeleri hiçbir katkı sağlamıyor herşeyi son seviye yapmama rağmen garnizondaki askerler açlıktan kaçıyor

Gayet güzel inceleme olmuş herşeyi söylemişsin benimde eklemek istediğim bir kaç sorun var

-Çocuklar kaç yıl geçerse geçsin büyümüyor, çocuk yapmayı durdurma seçeneği yok ben seferdeyken kuşatmadayken kaleye 3 4 ay uğramıyorum ama hamile kalıyor ( eşimin eyşan olma ihtimali yüksek )

-İnfaz etme mekaniğini incelemek için nerdeyse bütün lordları infaz ettim haritadaki bütün şehirleri kaleleri düşman kral aldı koskoca haritada sadece ben ve kral kaldık eğer çocukların büyüme hızı arttırılmazsa çok mantıksız yerlere gidiyor

- Ben bir şehrin lordu olduğumda npc ler bana yine aynı şeyleri söylüyor, 5 kişilik haydut grubuna 250 kişi girdiğimde hala teslim olmuyorlar

-Şehir kale geliştirmeleri hiçbir katkı sağlamıyor herşeyi son seviye yapmama rağmen garnizondaki askerler açlıktan kaçıyor
Tesilm olma konusunda çok haklısın ve çocuk konusu gerçekten sıkıntı.

Sturgiya ve Mor bayraklı imparatorluk ne yazık ki adını unuttum direk yok oluyor o krallıklar hikayede mi bu şekilde bilmiyorum fakat onlar direk haritadan siliniyor.

Buraya hem 45 saat boyunca oynayıp gördüğüm eksikleri,hem de eklenmesi güzel olabilecek şeyleri yazacağım. Sizde bu konunun altına istediklerinizi ve gördüğünüz sorunları yazabilirsiniz.Erken erişim olduğunu biliyorum ama yazmak istedim. Düzelteceklerini umuyorum. (Forumlarda yazılanları ve arkadaşlarımın gördüğü şeyleride ekliyorum bu arada) Oynadıkça güncellerim.

- Warband'da olduğu gibi birilerinin yerini artık soramıyoruz.

- Atın içine girme bugu var. (Çok olmasada)

- Kuşatmada merdivene tırmanırken asker merdivenin en sonuna geldiğinde yukarıda düşman askerler tırmanana vururken kılıç sadece askerin içinden geçiyor. Ancak çıktıktan sonra asker merdivenden aşağı düşüyor.

- Yapay zekanın saçmaladığı yerler var. (Kuşatmalarda mesela)
- Kuşatma yaptığınız veya bir kaleyi-şehri savunma yaptığınız zaman FPS 10-20'ye düşüyor. (Savaşlarda da geçerli aslında)

- Şehre girdiğinizde yoldaşınız sizi takip ediyor ama olduğu yerde bekleyip birden koşuyor.Ben yavaş yürüyorum adam koşuyor :grin: Sinir ediyor

- Diyaloglar aşırı aynı (sıkıyor) ve saçma olduğu yerler var. Oyun ekibinin To Do List kısmından aldım''Old dialogues and game menus are being removed.'' Eski diyaloglar ve oyun menüleri kaldırılıyor.

- Oyunda crash sorunları (bunlar düzeltilir ama belirtiyorum) hiç beklemediğiniz bir anda oyun donuveriyor. Bu yüzden sürekli save almanızı öneririm.

- Ata binerken kılıcınızın atın içine girmesi.

- Eğer pelerininiz varsa ve sırtınızda kalkan varsa o kalkan pelerinin içine giriyor.

- Bir kere sığınağa girmeye çalıştığımda beni uzun süre yükleme ekranında bekletti ve oyunu kapatıp açmak zorunda kaldım. Tekrar açmama rağmen yine girmedi sığınağa. Ara sıra oluyor böyle buglar.

- Yükleme ekranlarının uzun olması ve gereksiz yere hep kullanılması.Biriyle konuşucam diyelim yükleme ekranı. Biriyle savaşmak için üzerine tıklıyorum yükleme ekranı.Yükleme ekranından sonra saldır seçeneklerine basabiliyosunuz.

- Şehir veya kalelerin içindeki NPC'ler konuşmuyor.Warband'da modlarla bile yapılan bir şeydi bu.

- Herkes karakter oluşturmayı çok beğenmiş bende beğendim ama ne yaparsam yapayım hepsinin tipi birbirine benziyor :grin:

- Warband'daki gibi lordlara soru soramıyoruz.Kimlerler savaştasınız vs vs

- Evlenme direkt oluyor.Yani şölen düğün vs hiçbir şey yok.

- Şehir girişlerinde sanırım texture yüzünden kaynaklanan mor dikdörtgen şekil oluyor.

- Kervan görevlerinde kervanı takip edemiyoruz.Mesela Warband'da üzerine tıklayınca bir ordu veya kervanın eşlik et kısmı vardı ama Bannerlord'da yok.

- Turnuva düzenlenen şehirlerde ziyafet olmuyormuş.Beni üzdü bu biraz. Olsaydı iyi olurdu.

- Gece savaşları için meşale vb aydınlatıcı şeyler eklenebilir.

- Oyundaki karakterlerin yaşları.Kardeşimizin bizden büyük durması ama 25 yaşında olması :grin: 35-40 yaş görünümlü adam 21 yaşında çıkıyor.20-25 yaş görünen kadın 49 yaşında çıkıyor.İlginç.Ama ekip bunun farkında.
- Bayılıp yere düştüğünüz zaman yada öldüğünüz zaman karakterin tipi değişiyor yerde.

- Handaki sandalyeler hiçbir işe yaramaz şeyler. Oturduğunuz zaman kılıcınız ve ayaklarınız yerin içine giriyor ve oturduğunuz masada içecek olmamasına rağmen ve hiçbir eylem olmamasına rağmen içme sesleri geliyor.

- Yine oturmayla ilgili olarak bir şey söyleyeyim. Mindere oturduğunuz zaman havada kalıyorsunuz.

- Devriye atama olayının olması güzel olurdu ama yokmuş.

- Görevlerin farklı farklı olmasını beklerdim ama yok. Bütün görevler birbirini tekrar ediyor ve sıkıyor insanı.

- Şehirde bir askerin elinde hem mızrak hem defter hem de kalem görmüştüm :grin: Aynı anda mızrak ve defter tutuyordu :grin:yok

- Dinlenme olayı ekleseniz güzel olabilir.

- Kamp kurma olayı kalkmış ben göremedim. Geri gelse güzel olur.

+++++++++++++++++++++1 Nisan 2020++++++++++++++++++++++++++

- Askerlerimiz koçbaşının içinden geçiyor :grin: Tahtalardan falan

- Kılıç kabzasının karakterin içine girmesi

- Karda yürürken ayak izlerinin olmaması

- Kılıç belimizdeyken havada duruyor aslında belimizde değil. Onun yerine belimize bağlasak o animasyonu ekleseler güzel olur.

- Kamp kurma gelse ve kurduğumuzda etrafı gezebilsek, kendi çadırımız falan olsa çok güzel olurdu.

- Handaki çalışan kadın bardak doldururken hiçbir şey dolmuyor aslında :grin: O animasyonları yapsanız çok güzel. Yemek yeme animasyonlarıda güzel olabilir.

- Şehirdeki askerlerle konuştuğunuz zaman ''Kendinden bahset'' dediğiniz zaman asker bahsedeyim falan diyor ama bir şey olmuyor.

- Esir aldığımız kişilerle olan diyaloglar geliştirilmeli.

- Şehirlerde başında sepetle gezen kişilere çarptığımızda sepeti yere düşürseler,içindeki şeyler dağılsa ve bize küfretseler güzel olurdu :grin:

+++++++++++++++++2-3 Nisan 2020++++++++++++++++++++++++++

- Eğer bir şehirden dükkan aldıysak o şehirde ''dükkana git'' seçeneği olmalı bence. Sürekli yürümek çok sıkıyor.

- Ok kabının ve yayın aşırı sallanması + içimize girmesi.

- Evlilik olayı inanılmaz kötü. Ne bir düğün ne bir şey var geliştirilmeli. Siz bir şey yapmadan birden eşiniz hamile kalıyor.Çocuk doğduktan sonra eşinizle konuşunca normal hiçbir şey olmamış, sanki çocuk hiç doğmamış gibi konuşuyoruz.Çocukta ortada yok zaten. Herhalde büyüyünce görücez.Eşimizle olan diyaloglar geliştirilmeli.

- Şu screenshotlara bakın. Zaten Mete benim ayrıca Alijin benim karım.Klan zaten benim.

- Bir krallığın kralını öldürdüm. Yerine geçen vasalıda öldürdüm. Bütün klanı öldürdüm sayılır ama sanki hiçbir şey olmamış gibi oluyor oyunda. Artı olarak bir ün verseler mesela.Şöhret falan yada o klanın üyesiyle karşılaşınca ne bileyim konuşmalarında belli etse bunu ''klanımızın sonunu getirdin'' vs vs

- Kendi kervanımı yolda gördüm ve konuşmaya gittim. Kervanımdaki yoldaşım sanki beni hiç tanımıyormuş gibi konuşuyor. Burdaki diyaloglarda düzeltilmeli.
- Bazı karakterlerin fotoğrafları gözükmüyor ve bu oyuna da yansıyor.

- Gemi ticareti olmalı.

- Avlanabilsek ve av partileri yapabilsek çok güzel olur.

- Şehirlerimizde veya kalelerimizde talim yapan askerleri görebilsek güzel olur.

- Askerlerimizde bağırsınlar tezahürat yapabilseler güzel olur.

- Kendi kılıcımızı belimize bağladıktan sonra ikinci kılıçta aynı yere bağlanıyor.Öbür tarafa bağlanabilirse daha iyi olabilir.

- Oyun bize gerçekten Kral, Lord veya Kraliçe olduğumuzu hissettirmeli bence. Askerlerimizin bizi gerçekten önemsediğini,sevdiğini veya sevmediğini hissettirmeli.

EN ÖNEMLİ SORUN
Aşırı bir dengesizlik var oyunda. Oyunda siz gelişene kadar herhangi bir krallık haritanın çoğunu ele geçiriyor oyun zevkini kötü etkilyor ama son gelen patch buna el atmış sanırım.
Gelen 1.0.4 Patch'de şöyle yazıyor Benim save 700 günlerinde olduğu için bu patch etki etmedi tabi ama patch sonrası yeni sefer oluşturan birinin dediğine göre daha orantılı gidiyormuş artık.Bazılarında ise hala aynıymış.Değişen bir şey yokmuş.

- Bir şehirde o ülkenin Lordlarından biri 1 askerle şehrin tam ortasında duruyor.Hiçbir şey yapmıyor ama devriye geziyor yazıyor.Sürekli orda ve saldıramıyosunuz.Başka bir daha böyle bir şey görmüştüm onunda 0 askeri vardı.Hiçbir şekilde düzelmiyor hep orda duruyor.

- İnfaz etme kısmındaki yazı yanlış yazılmış.

- Yıkılmış krallıkla hala savaşta gözükme sorunu.

++++++++++++++++++++++++++++++++++4 Nisan+++++++++++++++++++++++++++++++++++

- Kuzait Ağır Kargıcısının değerlerinin düşük olması.Forumda gördüm ekleyeyim dedim.

- Oyunda çocuğumuz olduğu zaman cinsiyeti yazmalı.Ayrıca benim ansiklopedimde çocuğum “oğlu” veya “kızı” olarak gözükse de olabilir.Çocuğumun dedesinin ansiklopedisinde “torunu” yazmalı çünkü sonuçta onunda klanından oluyor çocuk

- Çocuğumuzun bebek halini görebilelim.Kucağımıza falan alsak olabilir aslında.

- Bug mu değil mi bilemeyeceğim ama kale veya şehir avlusundan bazen asker alabiliyorsunuz.

- Kale-şehir avlusundaki asker diyalogları. Oyun ekibi bunun farkında sanırım.

- Savaşa başlarken asker yüklenme olayı.

- Hanlarda müzikler bazen kendiliğinden kesiliyor.

- First person bugları.

- Sakal-yüz boyalarından bazıları gözükmüyor.Oyun ekibi bunun farkında.To Do List yapmışlar orda şöyle yazıyor

- Ünlerimizi olmalı. Mesela işte şu orduyu yenen meşhur kumandan,bilmem ne klanının sonunu getiren kişi,cellat vs vs Buna benzer şeyler var ansiklopedide ama geliştirilebilir.

- Çocuklarımızı sancak beyi atama olayı olabilir.Hem yeteneklerini geliştirirler.

- Bir krallığa ilk girdiğimizde nüfuz 1 olduğundan sadece çekimser oy verebiliyoruz.Bu oyu verince lordlar ve leydilerle ilişkimiz düşüyor.

- İtemler artmalı çeşitlendirilmeli. Oyuna 200 item eklendi ama ben pek fazla göremedim.

- Oyunda bazı perkler düzgün olarak çalışmıyormuş.Oyun ekibi bunun farkında.

- Demircilik biraz kolaylaştırılmalı.

- Detaylı gelir gider raporu olmalı+Warband'daki gibi raporlar olmalı

- Bir lord leydi veya kral kraliçe esir aldığınızda bir süre sonra kendiliğinden yok oluyor esirler bölümünde.Oyunda esirlikten kaçtıda yazmıyor ve kısa süre içersinde yok oluyorlar.Düzeltilmeli

- Oyunda Komployu durdurma görevinde bug var. Oyun ekibi farkında. Ekibin to-do list kısmında şöyle yazıyor

- Ölmüş olan aile üyeleriyle ansiklopedi de tanışmış olarak gözükme. Oyuna başladığımız yıl tanışıyoruz.
- Eyersiz ata bindiğimizde atı yönlendirdiğimiz ip mi desem kayış mı desem o olmamasına rağmen yönlendiriyormuşuz gibi animasyonlar var.

- Elinizin karakterin içinden geçme bugu.

- Elinde kalem ve defter olan bir karakterle konuşunca elindeki şeyler yok oluyor.

- Şehirde haydutlara saldırdım.En sonda savaşıyorsunuz onlarla.Savaşayım dedim adamların hepsi çatıda.Aşağıda inemiyorlar.İnmedikleri için öldüremedimde.

- Oyundaki karakterlerin tip olarak hep birbirine benzemesi.

- Ne kadar doğru bilemeyeceğim ama ekleyeyim.Biri Steam forumunda şöyle demiş

- Asker gönderme sorunu.Asker gönderdiğiniz zaman bir dengesizlik var.Karşı taraf sizden 5 kat fazla olsa bile onu yenme ihtimaliniz oluyor.

- Bazı perkler tam olarak çalışmıyor sanırım. Oyun ekibi farkında.

- Biriyle konuşurken kısa bir sorum diye sorduğunuzda hiçbir seçenek yok.

- Sandalyede vs otururken kılıç çekme bugu var.

- Arkdaşımın yaşadığı bir bug var. Askerlerin olduğu yerde askerler yerine siyah bir bulut gibi bir şey olduğunu söyledi. Texture hatası. Ayrıca kendi karakteri simsiyah olmuş.

Güzel konu umarım okurlar...

Bir şey sormak istiyorum şehir aldım lakin görevler kısmında imparatorluk yerleşkesi bul hala 0 gözüküyor hala imparatorluk kuramadım sekmesi de açılmadı ne yapmam gerekiyor

Köy, kale ve şehirle olan ilişkimiz yazıyor mu? ve eskiden şey de vardı köyün durumu çok kötüydü refah seviyesi diplerdeydi ve biz onlara yardım ede ede o köyün refahını artırabiliyorduk bu tarz şeyler sanki yok gibi? Hiç biriniz denk geldi mi acaba böyle bir şeye? Ben hiç denk gelmedim ve sevdiğim bir özellikti. Warbandda sırf köylerin refah seviyesini yükseltip onlarla aramı iyi yapmak için uğraştığım ayrı ayrı zamanlarım oluyordu.Ve eğer yoksa eklenirse warbandda buna aşina olanlar için iyi olur.

Köy, kale ve şehirle olan ilişkimiz yazıyor mu? ve eskiden şey de vardı köyün durumu çok kötüydü refah seviyesi diplerdeydi ve biz onlara yardım ede ede o köyün refahını artırabiliyorduk bu tarz şeyler sanki yok gibi? Hiç biriniz denk geldi mi acaba böyle bir şeye? Ben hiç denk gelmedim ve sevdiğim bir özellikti. Warbandda sırf köylerin refah seviyesini yükseltip onlarla aramı iyi yapmak için uğraştığım ayrı ayrı zamanlarım oluyordu.Ve eğer yoksa eklenirse warbandda buna aşina olanlar için iyi olur.
Şehirlede refah seviyesi gözüküyor ama köyde bende göremedim.İlişki olayını da göremedim.

Back
Top Bottom