Bugları ve Hataları İletelim BETA 1.3 Dahil

Users who are viewing this thread

Modsuz oynamak çok tatsız olduğu katkıda bulunamıyorum. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. Alfa sürümde 50 modumdan 46 tanesi sorun yaşatmıyor. Betada iki mod ile crash alıyorum.

Modsuz direniyorum bakalım mücadelem ne kadar sürecek ama %50 fps kaybım var şuan çok ilginç bir yama oldu benim için ve evet vsnyc ayarını dosya kontrolünü vs yaptım. Sormadan cevapladım :grin:

Modsuz direniyorum bakalım mücadelem ne kadar sürecek ama %50 fps kaybım var şuan çok ilginç bir yama oldu benim için ve evet vsnyc ayarını dosya kontrolünü vs yaptım. Sormadan cevapladım :grin:

Neyse hadi dayanamadım. Üşenmeden üçer beşer deneyerek bende çökme yaşatan modları buldum. Beta 1.3 deniyorum. Geri bildirimleri burada toplayıp bence global kısma konu açalım. Çünkü burada geri dönüş alamıyoruz. Belki bakıyorlardır ama bunu bilme şansımız yok.

Neyse hadi dayanamadım. Üşenmeden üçer beşer deneyerek bende çökme yaşatan modları buldum. Beta 1.3 deniyorum. Geri bildirimleri burada toplayıp bence global kısma konu açalım. Çünkü burada geri dönüş alamıyoruz. Belki bakıyorlardır ama bunu bilme şansımız yok.
ben güncellediğim vakitler özelden iletiyorum raporladığımız çoğu sorun fixleniyor.. Knowing issues ve ingilizce forumuda takip ediyorum bir yandan ama oraya yazmıyorum. Orada ilgilenen gönüllü insanlar ve modlar var zaten diyerek.

Güncellendi. 25 Nisan 2021 01:38

demirci ekranın da yeni açılan parçaların daha belirgin olmasını sağlayan bi işlem lazım.. hangisi açılmış bilemiyorsun yanıp sönme olur üzerinde ünlem işareti gibi bişey olur.. belirsiz yani şu haliyle

1.3.0 güncellemesini 2-3 saat denedim.. bazı yerlerde iyileşme var bazı yerlerde gerileme var..
+ kale kuşatmalarının başındaki 1-2 saniyelik kasma sorunu düzelmiş ve kuşatmalardaki genel yavaşlık sorunu giderilmiş
+ konuşma pencereleri artık daha seri ilerliyor beklemiyor eskisi gibi..
- 1.2.0 güncellemesinde meydan savaşlarında hiç fps sorunu yaşamazken artık 1-2 fpslere kadar düşüyor oynanmıyor 16 gb ramin 12 gb ı kullanılıyor gözüküyor bugüne kadar bu sorunu yaşamamıştım
+demirci ve ticaret ekranındaki fps sorunu bi nebze düzelmiş

şimdilik bunlara rastladım ilerleyen zamanlar da ekleme yaparım

Arkadaşlar şöyle bir duruma rastladım bir şehre girdim ticarette lordlardan yağmaladığım eşyaları sattım 59371 dinar alınacak yazıyor satıcıdanda 91818 dinar değerinde bir çift elli kılıcıda al dedim normalde 91818-59371= 32447 dinar ödeyecek olmam gerekirken 153 dinar alınacak yazıyor ve haksız yere 33 k kadar param cebimde kalmış oluyor yazayım dedim belki yetkililer görür bu arada şehir chaikand aldığım item Mahyalı Pala belki bu itemde bir sorun vardır bilemiyorum bir bakılırsa iyi olur. Ana sürüm 1.2.0 dayım.

Arkadaşlar şöyle bir duruma rastladım bir şehre girdim ticarette lordlardan yağmaladığım eşyaları sattım 59371 dinar alınacak yazıyor satıcıdanda 91818 dinar değerinde bir çift elli kılıcıda al dedim normalde 91818-59371= 32447 dinar ödeyecek olmam gerekirken 153 dinar alınacak yazıyor ve haksız yere 33 k kadar param cebimde kalmış oluyor yazayım dedim belki yetkililer görür bu arada şehir chaikand aldığım item Mahyalı Pala belki bu itemde bir sorun vardır bilemiyorum bir bakılırsa iyi olur. Ana sürüm 1.2.0 dayım.

Ekledim konuya

Hocam şöyle olmuş olabilir sende atıyorum 80 binlik mal varsa dükkanda 50 bin para varsa sen tüm eşyalarını sattığında 50 bin den fazla para alamazsın. Büyük ihtimal eşyaların değeri dükkanda olan paradan fazlaydı o yüzden sen kılıç aldığında para ödemedin.

1.3 ana sürüm betasında karşılaştığım problemler:

-Kan Davası görevinde sonuç ne olursa olsun görev başarısız gözüküyor ama ilişkiler olması gerektiği gibi artıp azalıyor.
-Şehir menüsünden tavernaya tıkladığımızda sağ üstte gördüğümüz bazı NPC'lerin üzerine sağ tıklayınca ekrana NPC ile alakasız bir asil geliyor.
-Haydutların ve yoldaş NPC'lerin bazı diyalogları İngilizce'ye dönmüş.
-Haritada gezinirken FPS düşmelerini hala yaşıyorum ama 1.2'deki kadar yoğun değil. Turnuvalar da dahil bazı savaşlarda hiçbir FPS sıkıntısı yaşamazken bazı savaşlarda ise FPS düşmeleri yüzünden hiç hareket etmeden akgezenlerin lideri gibi tepeden komut vererek savaşıyorum. Turnuvada böyle bir şey mümkün olmadığı için ölüyorum :cry:
-Turnuvalar da dahil savaşların başlangıcında FPS bir kaç saniyeliğine 1-4 arasında geziniyor, bu sırada askerler teker teker spawn oluyor FPS normale döndüğünde ise askerlerin hepsi spawn oluyor kasmalar ve ses gecikmeleri arasında ilk komutumu zoraki verebiliyorum.
-Belirlediğim eşraflarla ilişkimi geliştirmek için haydutlarla savaşıyorum bu yüzden yanımda gezen yoldaşıma diğer yoldaşları topla yanıma gel komutu veriyorum ama her defasında bir yoldaş bir şeylerin arasına sıkışıyor ve gelemiyor. Bu sorunla şehirlerde karşılaşıyorum.

Bazı köylerde köylüler buga girmiş durumdalar 5-6 farklı köylü birliği aynı köyün etrafında sıkışmış kalmış, birden fazla köyde gördüm aynı şeyi.Ayrıca kervan oluşturdum ve oluşturduğum kervan o şehirden hiç ayrılmadı buga girdi.Ortalama 1 ay kadar bekledim ama oluşturduğum şehirden hiç ayrılmadıkları için birliği dağıt dedim ama dağılmıyorlarda.Modlar kullanıyorum onunla mı alakalı bilemiyorum ama bunları etkileyecek modda yüklü değil.

Bazı köylerde köylüler buga girmiş durumdalar 5-6 farklı köylü birliği aynı köyün etrafında sıkışmış kalmış, birden fazla köyde gördüm aynı şeyi.Ayrıca kervan oluşturdum ve oluşturduğum kervan o şehirden hiç ayrılmadı buga girdi.Ortalama 1 ay kadar bekledim ama oluşturduğum şehirden hiç ayrılmadıkları için birliği dağıt dedim ama dağılmıyorlarda.Modlar kullanıyorum onunla mı alakalı bilemiyorum ama bunları etkileyecek modda yüklü değil.

bu sorunu düzelttiler ama sadece yeni oyunda geçerli savelerde bozuk.

Batı ve Güneyi yok ettim. Kuzeyin kalesi kalmadı. Toplam gücü 600 falandı. Biraz önce denk geldim bütün lordlarını yendim serbest bıraktım 2 saniye sonra yeniden ortaya çıktılar 35 k falan gücü olmuştu 5 saniye geçti 41 k oldu ve her saniye katlanarak artıyo. Nasıl durdurcam ben bunları bilmiyorum bütün garip buglar beni buluyo anlamadım. 3 karım vardı şimdide bu. :smile:

Back
Top Bottom