Bugları ve Hataları İletelim BETA 1.3 Dahil

Users who are viewing this thread

üstüme düşman krallıktan lord geliyor savaşmak için ve ben onu kendi tarafıma çekiyor artık bana saldırmayacak ama sürekli bana gelip duruyor sürekli konuşup duruyoruz hareket edemiyorum :d

Bende de meşale gördüm mü 100 fpslerden 20 fps düşme sorunu var. Işıklandırmada sorun var muhtemelen.

üstüme düşman krallıktan lord geliyor savaşmak için ve ben onu kendi tarafıma çekiyor artık bana saldırmayacak ama sürekli bana gelip duruyor sürekli konuşup duruyoruz hareket edemiyorum :d

Bu sorun çözüldü şeklinde belirtilmişti o yüzden listeden kaldırdım. Hangi sürümdesiniz ?

Arkadaşlar bende son güncelleme sonra oyunun kale kuşatmalarının ışıklandırması bir kötü oldu böyle güneş ışığı parlıyor ama çok yapay bir ışık görüntüsü var.
Örneğin;

Bu şekilde canlı değilde

Bunun gibi cansız ama parlak yapay bir ışık varmış gibi gözüküyor.
Grafik ayarlarından mı kaynaklanıyor , eğer grafik ayarıysa hangisi?

Hocam ölmüşsün iyileştirenin yok :grin: :grin:

1.2 değilde MP de şu yağmurlu captan mapinde dikkatimi çekti başka mapler de bakmadım lakin texturelar gidip geliyor nasıl açıklarim bilemedim yaşayan vardır elbet

Merhabalar
Oyun savaş yada kale kuşatması sonunda savaşı kazanınca Tab tuşuna basıp menüden çıkmak istediğimde crash vermektedir. Tam bütün sorunlar çözüldü derken bu çıktı eski yamalara dönünce savemi açamıyorum mecburen 1.2 den devam etmem lazım fakat savaşıp kale kuşatamıyorum asker gönder dediğimde bile aynı sorun mevcut.

Görüntü ayarlarında genel ayarı düşükten çok yükseğe çektiğim zaman envanter ve birlik ekranındaki küçük resimlerde yüklenme sorunu yaşanıyor.
Oyundan çıkıp yeni save başlatsam da aynısı oluyor, sorun devam eden save değil. Düşüğe çektiğim anda ikonlar görünüyor. Şehir ekranlarında üstte çıkan NPC ikonları da buna benzer şekilde kaybolabiliyor. Buton olsa da ikonu yüklenemiyor.

Beta 1.2.0 kullanıyorum, bir önceki sürümde de yaşamıştım benzer durumu. Her seferinde olmadı ama 3-4 kez yaşadım.
ek: Son yaşadığım sorunda oyunu başlattığımda oyun düşük ayarlardaydı, çok yükseğe çektim ve kapattım. Çok yüksekteyken çalıştırdığımda ise ikonlar normal göründü. Oyunu başlattığımız ayar bu durumda etkili oluyor olabilir.

Sistem gtx1070 8gb - 16 gb ram - ryzen 5 1600 işlemci

Last edited:
Arkadaşlar bende son güncelleme sonra oyunun kale kuşatmalarının ışıklandırması bir kötü oldu böyle güneş ışığı parlıyor ama çok yapay bir ışık görüntüsü var.
Örneğin;

Bu şekilde canlı değilde

Bunun gibi cansız ama parlak yapay bir ışık varmış gibi gözüküyor.
Grafik ayarlarından mı kaynaklanıyor , eğer grafik ayarıysa hangisi?

ikinci fotodaki kirpiye dönen adam benim. benim öyle görünmesinin sebebi gölgeyi kapattım ben. geri kalan ayarlar orta ayarlarda. aseray bölgesinde böyle oluyor. çimli ağaçlı coğrafyalar normal yoksa

Son güncelleme ile kuşatma sırasında kaleler ve diğer siper, koçbaşı gibi şeyler simsiyah oldu. Ana map de ise ordular simsiyah gözüküyor.

Görüntü ayarlarında genel ayarı düşükten çok yükseğe çektiğim zaman envanter ve birlik ekranındaki küçük resimlerde yüklenme sorunu yaşanıyor.
Oyundan çıkıp yeni save başlatsam da aynısı oluyor, sorun devam eden save değil. Düşüğe çektiğim anda ikonlar görünüyor. Şehir ekranlarında üstte çıkan NPC ikonları da buna benzer şekilde kaybolabiliyor. Buton olsa da ikonu yüklenemiyor.

Beta 1.2.0 kullanıyorum, bir önceki sürümde de yaşamıştım benzer durumu. Her seferinde olmadı ama 3-4 kez yaşadım.
ek: Son yaşadığım sorunda oyunu başlattığımda oyun düşük ayarlardaydı, çok yükseğe çektim ve kapattım. Çok yüksekteyken çalıştırdığımda ise ikonlar normal göründü. Oyunu başlattığımız ayar bu durumda etkili oluyor olabilir.

Sistem gtx1070 8gb - 16 gb ram - ryzen 5 1600 işlemci

oyun nerede kurulu ? hdd mi ssd mi ?

Savaşa girerken ve savaş sürerken anlık olarak kaplamalar gidip geliyor. Aynı şekilde harita üzerindeyken de yaşanıyor bu olay. Karlı bölgelerdeyken anlık olarak karlı bölge yok oluyor. Türkçe çeviride sıkıntılar mevcut. Ayriyetten yetenekler > okçuluk kısmındaki "Bütün yayları at üzerinde kullanabilme" yeteneği çalışmamakta.

Optimizasyon önceki sürüme göre daha kötü gibi geldi bana. Daha fazla kasma ve takılma sorunu yaşıyorum bu güncellemede. (1.1.1)

Şarapçı Zorosdan alınan Lycaron da Nethor Etli Börek'e mal götürme görevinde yolda giderken saldıraya uğradım, ulaştığımda malları hesaplayamadı resimde gözüküyor.

Last edited:
yeni güncelleme ne zaman gelecek acaba?
bu kasma olayı beni delirtmek üzere ticaret ve demirci ekranın da 3 fps e kadar düşüyor..
ayrıca bazı grafiksel hatalar keşfettim başka kimse de var mı bilmiyorum bi kaç foto atayım
kale duvarlarında kaplama hataları var...

yeni güncelleme gelene kadar bekleyeceğim sanırım şu haliyle oynayamıyorum zira..
bir de envanter kısmında işaretlediğimiz eşyaları kullanıp bıraktığımız da tekrar işaretlemek zorunda kalıyoruz. bunu sürekli hale getirmeleri lazım.
mesela kale kuşatmasında mızrağı baltayı bırakıp arbalet veya yay ok aldığımız da envanter kısmında işaretleri kalkmış olarak gözüküyor..dalgınlığıma gelse ana eşyalarımı ticaret kısmında yanlışlıkla satabilirim. buna bir çözüm bulmaları lazım

25 Nisan 2020 Saat 01:00 Başlık Güncellenmeye Başlandı Arkadaşlar. Katkılarınızı Esirgemeyiniz

Modsuz oynamak çok tatsız olduğu katkıda bulunamıyorum. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. Alfa sürümde 50 modumdan 46 tanesi sorun yaşatmıyor. Betada iki mod ile crash alıyorum.

Back
Top Bottom