Bugları ve Hataları İletelim BETA 1.3 Dahil

Users who are viewing this thread

Oyunda hata ve bug bulan herkes farklı başlıklar açıp belki aynı sorun için defalarca geri bildirimde bulunuyor. Bu işleri ekip için eminim zora sokuyordur.Bu başlığı elimden geldiğince güncel ve aktif tutmaya çalışacağım. Daha hızlı fixlenen ve keyifli bir oyun için geri dönüş bildirmek isteyenler başlık altına mesajını bırakırsa süreç hızlanacaktır. Türkçe benzer bir konu bulamadığım için açayım dedim umarım faydalı olur.

Yapmanız gereken basit:
-Yaşanan sorunu belirtmek
-Neyin tetiklediğini anladıysanız ayrıca onu not düşmek
-Görsel bir hata varsa yahut sorunun ne olduğunu görsel içerikle anlatmak istiyorsanız imgur'a resim yükleyip link ekleyebilirsiniz. Youtube üzerinden videoda yükleyebilirsiniz.
-imgur sitesine girişte sorun yaşanlar başına 0imgur deneyebilir.: Alternatif : https://hizliresim.com/

1.3 Beta sürümünde hala devam edenler
-b.1.3 Batanyalı karakter oluştururken "genç" yeteneklerinin verdiği özellikler aynı.
-b.1.3 Ticaret kervanına atanmış yoldaşların ticaret leveli için kazandığı deneyimde sorun var.
-b.1.3 Oyun çözünürlüğü seçilen değer yerine "masaüstü çözünürlüğü" ayarında açılıyor. config dosyasından değiştirmek işe yaramıyor.
-b.1.3 Kuşatmalarda kurulan seyyar merdivenlerin kullanımında npcler tek bir merdivene yöneliyor.
-b.1.3 Yer fark etmeksizin savaşan askerler 2-3 saniye karşılıklı hareket etmeden bekliyor. Turnuva ve arenalarda az sayıdaki npc sayısı durumu belirginleştiriyor.
-b.1.3 Yoldaşların mühendis olarak atanması sonucu gelecek bonus çalışmıyor.Bizim statlarımız kullanılmaya devam ediyor.
-b.1.3 Rastgele şehir kale ve köylerde yürüyen npcler sıkışmış biçimde spawn oluyor.
-b.1.3 Turnuva ödüllerinde kendini tekrarlıyor.
-b.1.3 Sturgiyalı lordların devriye rotalarında ciddi hatalar var. Dağa taşa denize doğru gitmeye çalışıyorlar.
-b.1.3 Haydut sığınıkların içinde yüksek sayılarda haydut sıkışıyor. ( Temizlenen haydut sığınaklarındaki partiler olduğu gibi kalabiliyor.Fps sorunları da cabası )
-b 1.3 Tüylü eşyalarda kan bulaşması sonucu belirgin büyük görsel hatalar meydana geliyor. (Kumaş etkisi ayarı açık kapalı fark etmiyor.)
-b 1.3 Envanterimizde ki herhangi bir eşyanın,önizlemesi farklı eşyalara ait.
-b 1.3 Oyuna başlarken "Lordların Ölümünü" açıp kapatmaya yarayan ayar stabil çalışmıyor.
-b 1.3 Mahkumları bir şehre veya kaleye hediye edilirse göreve yollamak için seçeceğimiz yoldaşımız ve askerlerimizi atadığımız pencere yerine esir penceresi açılıyor.Sorun şimdilik garnizona tekrar giderek aç kapa yapmak suretiyle çözülüyor.
-b 1.3 Upgrade için savaş atı isteyen askerler normal atı geri vermiyor.
-b.1.3 ile fps droplar azaldı ama %50'e varan fps kaybı var.
-b.1.3 ticaret arayüzünde herhangi bir yoldaş seçili iken "bitti" butonuna tıklamak crash sorununa yol açıyor.
-b.1.3 askerlerin classını değiştirmek oyunu açıp kapadığınız takdirde kayıt olmuyor default ayara geri dönüyor.
-b.1.3 "Haraçcı asker kaçakları" görevini tamamladığınızda haritaya dönerken ki loading screende crash hatası veriyor.
-b.1.3 11 farklı gıda da kazanılan bonus 2'ye düşüyor. 10 farklı gıda da 8 moral bonusu geliyor.
-b.1.3'de Shibal zumr köyü yanında görsel hata. Harita üzerinde uzun kalınca mavi bir çizgi var.
-b.1.3'de 11 farklı gıda da kazanılan bonus 2'ye düşüyor. 10 farklı gıda da 8 moral bonusu geliyor.
-b.1.3'de yeni savaş ai sorunu. Savaş başı arkasını dönüp giden askerler var.
-b.1.3 kale ve şehirlerden çıkan npcler dışarıda kendinden daha güçlü bir tehdit varsa içeri kaçmak yerine arazide kaçmaya çalışıyor.
-b.1.3 harita üzerinde savaşı gösteren çapraz kılıç simgesi savaş bittikten sonra kalmaya devam edebiliyor. Save&load ile de gitmiyor.
-b.1.3 Ansiklopedide gözükmeyen yoldaşlar sorunu. Oyun içinde var fakat bilgisi eksik.
-b.1.3 Turnuva alanında önceki tur ölenler yerde kalmaya devam ediyor.
-b.1.3 Oyunucunun kardeşi olan npc konum olarak gözükse de bahsedilen konumda temas kurulabilecek herhangi bir yerde değil.
-b.1.3 dolaşan haydut sayıları oyun başında çok artmış durumda.
-b.1.3 arayüzün her yerinde bu lordlar aynı biçimde görünüyor.
-b.1.3 köylüler köyüne girmiyor önünde bekliyor. Köyde haydut vs yok kontrol edildi. https://hizliresim.com/5SuKGX (Yeni savelerde fixlendi.)
-b.1.3 Bazı yoldaş npclerin ansiklopedi sayfası yok açılmıyor. Açmaya çalıştığınızda tamamen farklı bir npc sayfası açılıyor. Konuşmaya çalışırsanız da dialoglar olması gerektiği gibi değil.
-b.1.3 Kan Davası görevi olması gerektiği gibi çalışsa da görev günlüğüne olumsuz olarak işleniyor.
-b.1.3 Yoldaşları şehir içinde topla getir komutu yoldaşların şehirdeki nesnelere takılması sonucu düzgün çalışmıyor.
-b.1.3 item ismi paslı vs. olmasına rağmen normali ile aynı değerlere sahip. Yoldaşların üzerinde özellikle değeri düşürülen itemlardan bağımsız.
-b.1.3 süvarilere, piyade olarak seslenme sorunu tekrar başladı.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
-n1.2'de "kaçmaya çalış" crash sebebi.
-n1.2'de item alıp-satarken temel matematik sorunları var.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
TEKRAR DENENMEYİ BEKLEYEN SORUNLAR
-Beta 1.2 ile lord ordularından düşen item kalitesi ve toplam değeri çok düştü. Düşük veya yüksek kalitede ortalama random item verilmesi gerekiyordu yeni patch ile.
-Vali olarak atanan yoldaşların etkilerini gösterirken çalışmama sorunu.
-Cidaları tutarken görsel hata. https://i.hizliresim.com/IRdTNR.jpg
-İkiz npcler sorunu. Şehirlerdeki eşraf npclerin klonları var. Euchor Etli Börek ve Euchor The Robber gibi.
-Kuşatma savaşlarında anlamsız hareket eden npc yığınları. İçeri giren saldırı kuvetleri içerden duvarı ittirmeye çalışıyor gibi...
-Özel develer "at" olarak nitelendiriliyor. En azından savaş bineği olarak düzeltilebilir
-Beta 1.2'de sorun hala devam ediyor. Düşman lordlar ikna edilip taraf değiştirmesi sağlandıktan sonra düşmanmış gibi kovalamaya devam ediyor. Fakat saldıramadığı için konuşma penceresi açılıyor. 5-6 kez tekrarlıyor ve kuşatma yapıyorsanız harita üzerinde görsel hatalara sebep olabiliyor.
-Beta 1.2'de koçbaşları siperlikler ve map üzerinde olaşan npclerin kaplamaları yüklenmiyor siyah gözüküyor. Anlık bir yüklenmeme değil kalıcı olarak siyah gözüküyor.
-Harita üzerinde karlı bölgelerde karlı zemin gidip geliyor.
Kale duvarında görsel hata https://hizliresim.com/VU7EIo
-Beta 1.2 Asker konumlandırırken sorun mevcut. Farklı sınıf askerleri (piyade okçu süvari atlı okçu ...) ortak konuma koyarken daha belirgin görülüyor.
-Beta 1.2 Fidyesini ödeyip kurtardığımız lord ile herhangi bir ilişki cazibe vs. kazanım elde edilmiyor. Etkisi sıfır.
-Beta 1.2 Vlandiya acemi arbeletçileri piyade olarak sınıflandırılmış doğrusu okçu olmalıydı.
-Beta 1.2 Meşale ve eklenen diğer ışık kaynakları %50 oranında fps kaybına yol açıyor.
-Beta 1.2 Vlandiya turnuva alanlarında performans sorunları (meşaleye bağlı olabilir.)
-Beta 1.2 Hava durumlarıma bağlı performans sorunları. Kar fırtınasında ciddi drop ve fps kayıpları mevcut.
-Liderlik Yeteneğini geliştirmek diğer yeteneklere kıyasla çok çok çok zor.
-Beta 1.2 Savaş sonu zafer narası atan askerler ses bugına yol açıyor. Aynı ses çok hızlı biçimde tekrar tekrar oynatılıyor. Fps sorununa da yol açıyor.

Last edited:
benim eşim hem benim birliğimde gözüküyor hemde kendi birliği var birliğini benim birliğim ile birleştirdim sora tekrar birlik kurdurdum bundan kaynaklı olabilir birliğini dağıtıp tekrar kurmayı denedim düzelmiyor.

- Abi doğum kontrol hapı. Lütfen. Napcaz bu kadar çocuğu anlamadım. Makine gibi doğum oluyor. Bir de her 9 ayda bir mi doğuruyor? Sanırım öyle gidiyor tam hesaplamadım. O çocukların büyüdüğünü görecek kadar uzun oyun oynayamadım henüz :smile: 600.günde dominasyon olmaya başlıyor oyunda ve sıkıyor şu an için.
- Bir de şu turnuvalarda bir önceki tur ölen adamların ölme anlarının hali oluyor, darbe yemiş havada asılı kalmış fln. Onları da düzeltmek lazım.
- Bir de şu beni çok rahatsız ediyor. Savaş alanındayken piyadeleri seçiyorsun altta sol köşede 'okçular' yazıyor. Süvarileri seçiyorsun karakter 'infantry' diye bağırıyor. Çok kafa karışıklığı yaratıyor o anda. Zaten üzerimize geliyor düşman hızlıca komut vermek lazım, orada 3'e basıyorum adam infantry diyor, 1'e basıyorum alt köşede okçular yazıyor fln sıkıntı olabiliyor.
- Ek olarak çift elli kılıç neden bu kadar az var oyunda? Ve arena'da random silah veriyor sürekli. Ben iki elli kılıç skillimi geliştirmek istiyorum ama 1 saat arenada takıldım 1 kere bile iki elli kılıçla başlamadım. Oraya da bir seçenek fln koymak lazım

Last edited:
@benjimert silah modları arasında değişim yapan tuş X ama hiç denemedim. Deneyip bize de söylersen çok iyi olur.
Battanya diyarının arenalarında çift elli kılıçları bulabilirsin :smile:

-Bazen lordlarla konuşmaya başlayınca seçeneklere tıklasam da konuşma gerçekleşmiyor. Ana menüye çıkıyorum tekrardan girmek için auto-save ypaılmış görünüyor, onu yüklediğimde ise savaş başlamış oluyor konuştuğum lordla. Birkaç kez başıma geldi

-Bir de kalelerin veya şehirlerimin kuşatıldığında bildirim gelmiyor, tek tek hepsine bakmak zorunda kalıyorum haritadan, etrafında kuşatma çadırı vs var mı diye.

-Bu var mı bilmiyorum ben bulamadım, bir kayıt geçmişi gerekli oyuna, sürekli solda bildirim çıkıyor, çoğu zaman okuyamıyorum, bunların kaydının tutulduğu bir sekme olması lazım.

Yoldaşlara skillerini verebiliyoruz ama 25-50-75. levellarda fln kazandıkları perkleri veremiyoruz.

-Bazen lordlarla konuşmaya başlayınca seçeneklere tıklasam da konuşma gerçekleşmiyor. Ana menüye çıkıyorum tekrardan girmek için auto-save ypaılmış görünüyor, onu yüklediğimde ise savaş başlamış oluyor konuştuğum lordla. Birkaç kez başıma geldi

-Bir de kalelerin veya şehirlerimin kuşatıldığında bildirim gelmiyor, tek tek hepsine bakmak zorunda kalıyorum haritadan, etrafında kuşatma çadırı vs var mı diye.

-Bu var mı bilmiyorum ben bulamadım, bir kayıt geçmişi gerekli oyuna, sürekli solda bildirim çıkıyor, çoğu zaman okuyamıyorum, bunların kaydının tutulduğu bir sekme olması lazım.

enter ile kısmen açılabiliyormuş ben denemedim.
daha fazla bildirim olayı belki eklenir.

ilk maddeyi anlamadım :grin:

Şehirlerdeki ve kalelerdeki eğitim alanının açıklamasında garnizondaki askerler tecrübe kazanır diyor ama ben hiçbir gelişme görmedim çalışmıyor galiba

Ucuza bir mal satın aldıktan sonra save quit yapıp tekrar oyunu açtığımda ve o ürünü pahalıya sattığımda ticaret levelime etkisi olmuyor. Ticaret leveli vermesi için aldığım malı oyundan hiç çıkış yapmadan satmam gerekiyor

Ucuza bir mal satın aldıktan sonra save quit yapıp tekrar oyunu açtığımda ve o ürünü pahalıya sattığımda ticaret levelime etkisi olmuyor. Ticaret leveli vermesi için aldığım malı oyundan hiç çıkış yapmadan satmam gerekiyor

saveye işlenmiyor ram üzerine anlık yazıyor demek çok ilginç daha neler göreceğiz bakalım :grin:

Geliştiriciler buraya bakıyor mu emin değilim... İngilizce foruma baktıkları kesin ama.

şöyle hatalar biraz biriksin topluca pm atarım.bakmasalar bile kurtuluşu yok çok fena darlarım onları. Sokağa çıkma yasağını deldi ankara taleworlds şubesini bastı diye haberlere çıkarız. gerçi bana yasak yok 20-60 arasındayım. :fruity::fruity::fruity::fruity::fruity::fruity:

Last edited:
Atla veya yerde ana karakterde veya npcde farketmeksizin koşarken arkaya doğru çıkması gereken duman vs efektleri öne doğru çıkıyor. Oyunu sildim yükledim save silip yeni save açtım dosyaları doğruladım vb hiçbir türlü düzelmedi çok sinir bozucu bir durum koşarken önüme doğru çıkan 50 metre duman efekti görmek istemiyorum inş düzeltilir

Atla veya yerde ana karakterde veya npcde farketmeksizin koşarken arkaya doğru çıkması gereken duman vs efektleri öne doğru çıkıyor. Oyunu sildim yükledim save silip yeni save açtım dosyaları doğruladım vb hiçbir türlü düzelmedi çok sinir bozucu bir durum koşarken önüme doğru çıkan 50 metre duman efekti görmek istemiyorum inş düzeltilir
-Askerlerin ve binek hayvanlarının ayaklarından çıkan toz efekti dahil olduğu fraksiyonun rengini alıp hamle yaptığı yönde renkli bir toz bulutu halinde gidiyor.
aynısı bende de var yukarı yazmıştım

merhaba, oyunda baya ilerledim. 1096 sonu veya 1097 başında oyun çöküyor. kaydım gitti sanırım. yeniden başlayıp buraya gelmek uzun zaman alacak ama aynı sorunu yaşayan varsa bir veri oluşturabiliriz bu şekilde. teşekkürler.

merhaba, oyunda baya ilerledim. 1096 sonu veya 1097 başında oyun çöküyor. kaydım gitti sanırım. yeniden başlayıp buraya gelmek uzun zaman alacak ama aynı sorunu yaşayan varsa bir veri oluşturabiliriz bu şekilde. teşekkürler.
eski save üzerinden yeni modüle aktarılmış oyun muydu ? hangi patch ile başladığınızı hatırlıyor musunuz ?

Back
Top Bottom